przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny “Przydrożny znak wiary”

Kwiecień 15, 2014 1:44 PM

W minionym tygodniu w Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ”Przydrożny znak wiary”. Pomysłodawcą konkursu był Ś.p. Stanisław Szlęzak, redaktor Radia Kielce i prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Konkurs cieszył się zainteresowaniem pasjonatów fotografii z całego kraju. Jury w składzie: dr Ewa Kondek – Zastępca Burmistrza Sandomierza, ks. Andrzej Rusak – dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu, Rafał Biernicki – artysta fotografik, ks. Tomasz Lis – dyrektor sandomierskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”, Paweł Matyka – artysta fotografik i członek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego, Ewa Sierokosz – artysta fotografik i Grażyna Szlęzak – Wójcik – dziennikarka Radia Kielce, a prywatnie córka Stanisława Szlęzaka zakwalifikowało do czołówki 20 prac przedstawiających zgodnie z tematem przewodnim „Przydrożne znaki wiary” spośród, których wyłoniło najlepsze.

Zwycięzcą konkursu został Adam Falkowski z Tyniewicz Dużych za zdjęcie „Podlaskie Plenery…”, drugie miejsce przypadło w udziale ex aequo: Edwardowi Sońskiemu z Łańcuta za pracę „Na rozstaju dróg” i Maciejowi Krupińskiemu z Jabłonki za cykl fotograficznych przedstawień krzyża podczas czterech pór roku – „Ciągle Trwam”. Miejsce trzecie w konkursie zajęła Bogna Kwiatkowska z Krakowa za zdjęcie „We mgle”. Wyróżnione zostały również trzy prace: Józefa Myjaka z Sandomierza za fotografię pt. „Okaleczona”, Wioletty Nowak z Gorzowa Wielkopolskiego za zdjęcie „Przychodzę zimą” i Ryszarda Greli z Baranowa Sandomierskiego za fotografię „Kapliczka w Beskidzie Niskim”.

Spotkanie zakończyło się wspomnieniem Stanisława Szlęzaka – pomysłodawcy konkursu, który zapisał się w serdecznej pamięci osób mu bliskich jako człowiek z wielką pasją.

Z wyróżnionymi w konkursie pracami można zapoznać się na dziedzińcu kurii diecezjalnej w Sandomierzu oraz w broszurze wydanej przy okazji wystawy.

info: UM Sandomierz
foto: Ewelina Ura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>