Stabill Jezioro przegrywa z AZS Koszalin po dogrywce (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Stabill Jeziora Tarnobrzeg przegrali po dogrywce z AZS Koszalin 86:89 (23:29, 20:12, 21:21, 16:18, d. 6:9) w meczu 8 kolejki II rundy Tauron Basket Ligi. Dzięki wygranej w Tarnobrzegu AZS pozostaje w walce o play off, zaś Jeziorowcy zakończą sezon najprawdopodobniej na przedostatnim miejscu w lidze.

AZS grał w tym spotkaniu bez Krzysztofa Szubargi. Świetnie w pierwszej kwarcie spisywał się za to LaceDarius Dunn. Tylko w pierwszej kwarcie Amerykanin zdobył aż 14 punktów. Po trójce Bartłomieja Wołoszyna koszalinianie prowadzili po 10 minutach gry 29:23.

W drugiej części meczu Stabill Jezioro rozpoczął odrabianie strat. Dwie trójki z rzędu Andrew Fitzgeralda pozwoliły tej drużynie na wygrywanie nawet 39:34. W tej części meczu AZS nie potrafił już wyprzedzić gospodarzy.

To zmieniło się na początku trzeciej kwarty, kiedy to po czterech punktach Cezarego Trybańskiego zespół trenera Igora Milicicia prowadził 45:43. Mecz był jednak wyrównany, a przed czwartą kwartą to tarnobrzeżanie mieli przewagę dwóch punktów po akcji Chaissona Allena.

Po trafieniu z dystansu tego samego gracza Stabill Jezioro wygrywał nawet 76:67, ale w końcówce tej części meczu skuteczni byli Darrell Harris oraz Jeff Robinson. Po rzucie tego ostatniego był remis po 80, a to oznaczało dogrywkę. W dodatkowym czasie gry dobrze radzili sobie Dunn i Wołoszyn. Trafienia tych dwóch graczy pozwoliły gościom na zbudowanie przewagi, której tarnobrzeżanie nie potrafili już zmniejszyć.

Świetny mecz rozegrał Bartłomiej Wołoszyn – rzucił 27 punktów. 19 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty dołożył LaceDarius Dunn. Chaisson Allen był wyróżniającym się graczem Stabill Jeziora (22 punkty, cztery asysty).

Do końca sezonu Jeziorowcom pozostało jeszcze do rozegrania dwa spotkania. W najbliższą środę zmierzą się w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą zaś w piątek 25 kwietnia podejmą w tarnobrzeskiej hali Asseco Gdynię. Mecz rozpocznie się o godz.19.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg – AZS Koszalin 86:89 (23:29, 20:12, 21:21, 16:18, d. 6:9)

Jezioro: Allen 22 (4×3), Fitzgerald 20 (5×3), Goffney 13 (1×3), Doaks 12, Krajniewski 6 (2×3), Nowakowski 5 (1×3), Patoka 4, Łukasiak 4

AZS: Wołoszyn 27 (5×3), Dunn 19 (2×3), Robinson 16 (1×3), Harris 15 (2×3), Trybański 8, Mielczarek 4, Dąbrowski 0, Raczyński 0