przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Powiat Tarnobrzeski: Władze dofinansowują remont zabytków i obiektów sakralnych

Kwiecień 27, 2014 11:34 AM

W obecnej kadencji Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego kilkakrotnie podejmował decyzję o przekazaniu środków na prace konserwatorskie obiektów sakralnych, zabytków lub zagospodarowanie terenów wokół tych obiektów.

Z dofinansowania skorzystały stowarzyszenia z Nowej Dęby i Gorzyc, Parafie Rzymsko- Katolickie z Grębowa i miejscowości Stale oraz Urząd Gminy Grębów.

Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego zaznaczył, że pomimo ograniczonych możliwości budżetu powiatu, ze wsparcia skorzystały wszystkie podmioty, które wystąpiły z prośbą o dofinansowanie. – Uważamy, że zabytki i obiekty sakralne znajdujące się na terenie Powiatu Tarnobrzeskiego są dobrem wszystkich mieszkańców, dlatego należy dbać o ich wygląd i modernizację. Zabytki i obiekty sakralne, to także obiekty wpływające na atrakcyjność turystyczną naszego powiatu, który coraz częściej jest doceniany za wyjątkowe walory przyrodnicze i coraz lepszą bazę turystyczną. Dlatego powinniśmy eksponować to, czego nie mają nasi sąsiedzi, zarówno jeśli chodzi o zabytki, jak i obiekty sakralne – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Z finansowego wsparcia udzielonego przez Powiat Tarnobrzeski skorzystało:

- Towarzystwo Krzewienia Kultury Lasowiackiej „Bielowianie”, które otrzymało dofinansowanie kosztów związanych z zagospodarowaniem terenu wokół Kaplicy im. Św. Rozalii w Rozalinie. Powiat przekazał na ten cel 2,5 tys. złotych.
Stowarzyszenie sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach otrzymało dofinansowanie kosztów związanych z zagospodarowaniem terenu wokół Kapliczki przydrożnej w miejscowości Sokolniki. Powiat przekazał 2 tys. zł.

- Parafia Rzymsko – Katolicka Pw. Św. Wojciecha w Grębowie na prace konserwatorskie przy zegarze zewnętrznym na wieży Kościoła Parafialnego w Grębowie otrzymała 7 tys. złotych.

- Parafia Rzymsko – Katolicka Pw. Św. Teresy z Awila w Stalach, w gm. Grębów otrzymała dofinansowanie na prace remontowo – konserwatorskie ogrodzenia kapliczki przydrożnej w Stalach. Kapliczka stanowi zabytek wpisany do rejestru zabytków Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Powiat przekazał 15 tys. 429 zł. Parafia w Stalach otrzymała także dofinansowanie w wysokości 3 tys. zł. na konserwację estetyczną polichromii ścian przydrożnej kapliczki w Stalach.

- Gmina Grębów otrzymała dofinansowanie w kwocie 7 tys. zł na remont Kaplicy Rodziny Dolańskich, która znajduje się na terenie Cmentarza Parafialnego w Grębowie.

info: Powiat Tarnobrzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>