Pewne zwycięstwo Siarki w Zambrowie

Siarka Tarnobrzeg wygrała w Zambrowie z miejscową Olimpią 3:0 (0:0) w meczu 28 kolejki II ligi wschodniej. Od 38 minuty Siarka grała w przewadze, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Michał Steć.

Pierwszą bramkę dla Siarki zdobył w 55 minucie Mirosław Baran, po wrzutce w pole karne Michała Chrabąszcza. W 80 minucie, po szybkiej kontrze tarnobrzeskiej drużyny na listę strzelców wpisał się Daniel Koczon. Wynik meczu ustalił w 83 minucie Marcin Truszkowski, wykorzystując podyktowany rzut karny.

Po zainkasowaniu trzech punktów i porażce Pogoni Siedlce w Legionowie, Siarka powróciła na fotel lidera rozgrywek.
Drugie miejsce z identycznym dorobkiem punktowym zajmuje zespół z Siedlec, trzecie Wigry tracą do Siarki 9 punktów.

W ramach 29 kolejki Siarka podejmie na własnym stadionie Stal Stalową Wolę. Derbowe spotkanie odbędzie się w sobotę 10 maja, początek godz. 17.

OLIMPIA ZAMBRÓW – SIARKA TARNOBRZEG 0:3 (0:0)
0:1 – Baran 50′
0:2 – Koczon 80′
0:3 – Truszkowski 83′ (k)

żółte kartki – Steć – Makowski, Tunkiewicz
czerwona kartka – Steć (38min)

Olimpia Zambrów: Czapliński – Olszewski (76′ Jastrzębski), Gogol, Piłatowski, Sobótka – Hryszko, Kosiński, Kuczałek, Grzybowski, Steć – Poduch (61′ Zapolnik)
Siarka Tarnobrzeg: Pogorzelec – Nadolski, Baran, Makowski, Persona – Chrabąszcz (62′ Buras), Tunkiewicz, Figiel, Koczon – Truszkowski (84′ Ciećko), Wróbel (76′ Sulkowski)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ II LIGI WSCHODNIEJ ROZEGRANYCH W RAMACH 28 KOLEJKI: Stal Stalowa Wola –Wigry Suwałki 0:2, Legionovia Legionowo – Pogoń Siedlce 5:1, Znicz Pruszków – Concordia Elbląg 2:0, Olimpia Elbląg – Stal Rzeszów 2:0, Wisła Puławy – Radomiak Radom 0:0, Motor Lublin – Limanovia Limanowa 4:1, Pelikan Łowicz – Garbarnia Kraków 1:1, Stal Mielec – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0