przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: W TDK odbył się spektakl “Wychodzimy” (fotoreportaż)

Maj 9, 2014 10:10 AM

Młodzi artyści z działającego przy Tarnobrzeskim Domu Kultury Teatru Słowa, zaprosili mieszkańców na kolejny spektakl. Tym razem w Sali Kameralnej zaprezentowano wielodram poetycki oparty m.in. na utworach K.K. Baczyńskiego, Haliny Poświatowskiej, Edwarda Stachury, Leopolda Staffa pt. “Wychodzimy”.

Niesamowity klimat, wzruszające wiersze, przepiękna choreografia czy wspaniała muzyka – tak w skrócie opisać można wspaniałe widowisko jakie odbyło się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Widzowie mieli okazję zobaczyć dwie części przedstawienia, które wzajemnie przeplatały się ze sobą.

Między poetyckimi strofami, młodzi artyści przygotowali choreografię taneczną, która urozmaiciła i ożywiła cały występ. Sami artyści otwarcie przyznają, że nie spodziewali się aż takiego zainteresowania swoją wizją współczesnego teatru. – Ten spektakl zapadnie w naszej pamięci i sercach na zawsze. Od początku do końca składał się z szczerości autentyczności i opierał się na naszych emocjach. Mówił o wierze w drugiego człowieka, miłości, o Bogu i przede wszystkim był odzwierciedleniem nas samych – komentuje Aleksandra Pyszczek.

W spektaklu wystąpili: Angelika Abram, Maria Busz, Wiktoria Gleń, Karolina Gudz, Wanda Szmuc, Aleksandra Pyszczek, Adam Pasierb, Gabriela Malik oraz Aleksandra Machała. Opiekę artystyczną sprawowała Pani Agnieszka Nakielska-Dydo

*******************

Teatr Słowa to niezwykła grupa młodych mieszkańców Tarnobrzega których wspólną pasją jest Teatr. Mimo, że są to amatorzy to w swoje występy wkładają całe swoje serca i wolny czas. Na scenie tworzą jeden organizm o zróżnicowanych narządach. W czasie spektaklów kreują własną rzeczywistość i wciągają w to widzów. Nie boją się klasyki i nie straszna im współczesność. Cały czas starają się rozwijać i podejmować nowych wyzwań.

foto&info: Arkadiusz Wydro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>