Cztery medale tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w Slovenia Para Open

Kolejny świetny start zanotowali na swym koncie tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg, przywożąc z turnieju ITTF Slovenia Para Open cztery medale. Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział Karoliny Pęk w turnieju, mająca 16 lat reprezentantka Polski zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg sięgnęła po złoty medal w rywalizacji toczonej w klasie 9.

Wynik Karoliny Pęk został podkreślony przez oficjalną stronę internetową Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), która uznała występ młodej Polki za „największą niespodziankę” turnieju gry pojedynczej kobiet. Młoda zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg występ w Lasko rozpoczęła od zmagań grupowych, w których pokonała po 3:0 Brazylijkę Jennyfer Marques Parinos oraz Niemkę Sonję Scholten, a uległa w pięciu setach wyżej rozstawionej Rosjance Oldze Komlewej, uzyskując awans z 2 miejsca do fazy pucharowej.

W niej zaprezentowała znakomitą dyspozycję, w półfinale uporała się z Turczynką Neslihan Kavas (3:0), a w finale ponownie przyszło jej się zmierzyć z Komlewą. Po pierwszym secie, wygranym przez Polkę w stosunku 11:6, kolejne partie były już o wiele bardziej zacięte. Ostatecznie jednak Karolina wygrała drugą partię na przewagi do 12, a trzecią – na przewagi do 11.

BRĄZ KRZYSZTOFA ŻYŁKI

W Lasko po medal sięgnął także inny reprezentant Polski zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka, który w kategorii mężczyzn w klasie 4 wywalczył „brąz”. W zmaganiach grupowych pokonał po 3:0 Rumuna Johannesa Petrusa Ifrosa oraz Szwajcara Michaela Faesslera a uległ 1:3 Turkowi Nesimowi Turan, uzyskując awans z 2 miejsca do fazy pucharowej. W fazie pucharowej pokonał kolegę klubowego z IKS Macieja Nalepkę 3:0, który w rozgrywkach grupowych wygrał 3:0 Turkiem Suleymanem Vuralem i przegrał 1:3 z Francuzem Maximem Thomasem.
Krzysztof Żyłka następnie pokonał 3:2 Słowaka Petera Mihalika i uległ w walce o finał Turkowi Abdullah Ozturkowi.

SREBRO I BRĄZ W DRUŻYNIE

W Lasko podczas ITTF Slovenia Para Open obok medali indywidualnych nasi zawodnicy zdobyli jeszcze dwa medale w turnieju drużynowym.

Karolina Pęk wraz z Dajaną Jastrzębską Start Katowice wywalczyły w łączonej klasie 8-9 srebrne krążki natomiast z medalami brązowymi wrócą do Polski Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka, startujący w drużynie na wózkach w klasie 4.
To kolejne medale zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w zawodach międzynarodowych w tym roku. Gratulacje dla całej trójki.

KOLEJNE STARTY, KOLEJNE MEDALOWE SZANSE

Następne kolejne zawody w maju to 14 – 18 maja Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Slovakia Open 2014 w Bratysławie i 23-25 maja 1 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Raszkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego.

Natomiast w Tarnobrzegu 30 maja – 1 czerwca na obchody 10 – lecia IKS Jezioro Tarnobrzeg organizujemy Turniej Drużynowy w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych TEAM CUP PARA TABLE TENNIS Tarnobrzeg 2014, w którym wystąpi zaproszonych osiem najlepszych krajowych drużyn krajowych z ostatnich Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych.

foto&info: Radek Zięba/IKS Jezioro Tarnobrzeg