Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Bokserskie zmagania w Nowej Dębie od wtorku do niedzieli

Maj 13, 2014 3:18 PM

Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie odbywać się będą w dniach 13-18 maja (wtorek-niedziela) w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. To pierwsze tego typu wydarzenie w województwie podkarpackim połączone z egzaminem na sędziów międzynarodowych, przeprowadzone przez egzaminatorów z zagranicy m.in. z Korei Południowej.

Udział w mistrzostwach skierowany jest do zawodników z całej Polski, urodzonych w latach 1996-2000r. zgłoszonych przez kluby lub właściwe Organizacje Związków Bokserskich. W rozgrywkach walczyć będzie ok. 150 zawodników.

Celem organizowanych zawodów jest popularyzacja pięściarstwa w regionie, realizacja krajowego systemu współzawodnictwa sportowego w grupie 17-18 lat, wyłonienie najlepszych zawodników w tej grupie wiekowej, zdobycie przez zawodników klas sportowych oraz przeprowadzenie doboru zawodników do kadry narodowej.

Krzysztof Pitra tarnobrzeski starosta zaprasza do udziału udział w imprezie mieszkańców całego regionu. – Mistrzostwa to nie tylko możliwość spotkań z zawodnikami. Odbędą się także pokazy taneczne. Na tych kilka dni przygotowaliśmy szereg atrakcji. To wydarzenie o dużej randze i będzie znakomitą formą promocji powiatu tarnobrzeskiego i regionu na arenie krajowej i międzynarodowej – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w środę, 14 maja o godzinie 11. Walki półfinałowe odbędą się 17 maja, finałowe 18 maja od godziny 11 do 14.

info: Starostwo Powiatowe
foto: archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>