przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

16.05 (piątek) Wystawa pt. „Mikro-Makro. Skale wszechświata”, w Sandomierzu

Maj 15, 2014 11:25 AM

Zapraszamy na wystawę zdjęć naukowych pt. „Mikro-Makro. Skale wszechświata” oraz wykład dr. Tomasza Rożka. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 16 maja br., o godz. 19 w Iluzjon Art Cafe w Sandomierzu przy ul. Rynek 25.

Wystawa ukazuje świat, który nas otacza, ale nie jest dostępny dla ludzkiego oka bez specjalistycznego sprzętu. Człowiek postawiony w centrum tylko z pozoru wydaje się punktem odniesienia. Świat oglądany z ludzkiej perspektywy okazuje się niezbadaną materią, której jesteśmy tylko elementem jednym z wielu. Niezliczone ilości kształtów i kolorów zaskakują swoją różnorodnością stając się nieograniczonym źródłem inspiracji. A mechanizmy i prawa jakie żądzą światem są uniwersalne niezależnie od tego czy jest on światem w skali Mikro czy Makro.

Wystawa jest atrakcyjna nie tylko wizualnie. Dzięki bogatym opisom fotografii i grafik zawiera duży potencjał edukacyjny. Pozwala zobaczyć w większym formacie i atrakcyjnej formie zjawiska znane z podręczników szkolnych w zupełnie innym kontekście. Rozbudza wyobraźnie pokazując proporcje świata.

Tomasz Rożek – dziennikarz naukowy, doktor fizyki. Artykuły popularnonaukowe publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wiedzy i życiu”, „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” czy „National Geographic Polska”. Kierownik działu Nauka i Gospodarka w tygodniku „Gość Niedzielny”. Autor programu „Kawiarnia Naukowa” emitowanego w TVP Kultura. Współpracuje z telewizją TVN: przybliża zagadnienia naukowe w sobotnim programie „Dzień dobry TVN”. W 2008 roku otrzymał tytuł „Popularyzatora nauki” przyznawany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz PAP. Założyciel Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, autor popularnego kanału na YouTube „Nauka. To lubię”. Autor książek: Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi (2011), uznanej przez Instytut Książki, redakcję czasopisma „Nowe Książki” oraz Warszawski Festiwal Nauki za najlepszą publikację popularnonaukową w sezonie wydawniczym 2010/2011, oraz Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku od gwiazd (W.A.B. 2012).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>