przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz, Sandomierz-Koćmierzów, Tarnobrzeg – tuż przed falą wezbraniową (fotoreportaż oraz video HD)

Maj 18, 2014 9:54 PM

Około godz. 2 w nocy spodziewana jest w Sandomierzu kulminacja fali powodziowej. Według najnowszej prognozy jej wysokość może osiągnąć 752 cm, znacznie mniej niż podczas powodzi w 2010 r. Fala jest spłaszczona – kulminacja trwa około doby, potem woda powoli opada.

W Wielowsi ułożono rękaw przeciwpowodziowy o długości 4,5 km, natomiast w sandomierskim Koćmierzowie podwyższono wał wiślany na 1,2 km odcinku w stronę Tarnobrzega, na wysokości ok. pół metra oraz  w kierunku sandomierskiej huty szkła.

Wysokość poziomu wody, a także stan obwałowań jest na bieżąco monitorowany. Strażacy wraz z pracownikami tarnobrzeskiego Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego bez przerwy monitorują wały sprawdzając czy nie dochodzi do przesiąknięć.

O godz. 20 wodowskaz w Sandomierzu wskazuje 740 cm.

Służby apelują o to aby nie spacerować po wałach i nie zbliżać się do rzek ze względów bezpieczeństwa. W okolicy Koćmierzowa i Wielowsi policjanci pilnują dróg dojazdowych do wałów.

video: Agnieszka Nycz, Piotr Morawski, muzyka: Łukasz “Mały” Małecki

foto: Piotr Morawski

foto: Arkadiusz Wydro

2 Responses to Sandomierz, Sandomierz-Koćmierzów, Tarnobrzeg – tuż przed falą wezbraniową (fotoreportaż oraz video HD)

  1. marcinex78 Odpowiedz

    19 maja 2014 at 09:50

    Szkoda tego Bulwaru, fajne miejsce na odpoczynek a wieczorem zabawe. Mama nadzieje że właściciele postawią to miejsce na nogi, trzymam kciuki.

  2. Maniek Odpowiedz

    19 maja 2014 at 10:47

    woda naniesie syfu na ładną kosteczkę, po akcji powiedzą, że to były ćwiczenia na ogromną skalę, niech ćwiczą, a to było tylko kilka dni deszczu. Anomalie pogodowe będą coraz częstsze – efekt cieplarniany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>