przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Pięciu przedsiębiorców zainwestuje prawie 200 mln zł i stworzy co najmniej 80 miejsc pracy w TSSE EURO-PARK WISŁOSAN

Czerwiec 20, 2014 10:47 AM

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, wydała pięć zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej spółkom ATI ZKM Forging Sp. z o.o., ALSECO Sp. z o.o., MARMA PLAST Sp. z o.o., Alumetal Poland Sp. z o.o. Danpol Danielak Sp. j.

W podstrefie Stalowa Wola firmy ATI ZKM Forging Sp. z o.o. (II zezwolenie) i ALSECO Sp. z o.o., zainwestują łącznie 159 mln zł środki te zostaną przeznaczone w przypadku ATI na modernizację i rozbudowę linii technologicznej do produkcji produkcji odkuwek w złożonych konfiguracjach tj. elementy do podwozi, elementy obrotowe i nieobrotowe do silników w przemyśle lotniczym, elementy systemów przepływowych do instalacji gazowych i naftowych tj.: zawory , trójniki, klamry, kołnierze, elementy do silników lokomotyw tj.: wały rozrządu, koła zębate, wkładki tłoka, elementy skrzyń biegów do ciężarówek tj.: wałki i koła zębate, elementy do maszyn budowlanych. W przypadku ALSECO środki zostaną przeznaczone głównie na budowę nowego zakładu odlewni elementów metalowych. Uruchomienie produkcji pozwoli zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 60 pracowników.

MARMA PLAST Sp. z o.o. (II zezwolenie), to trzecia firma, która zainwestuje ponad 24 mln zł w budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w podstrefie Nowa Dęba. Spółka planuje wybudować halę produkcyjną wraz z halą magazynową oraz zmodernizować istniejące budynki. Po realizacji inwestycji MARMA PLAST rozpocznie produkcję membran wysoko i nisko paro-przepuszczalnych, agro-włóknin, materiałów wygłuszających, filtracyjnych oraz artykułów higieny osobistej i szpitalnej. Zatrudnienie znajdzie co najmniej 10 pracowników. Decyzję odebrała pani Marta Półtorak, prezes Spółki Marma Plast.

Dwie ostatnie firmy Alumetal Poland Sp. z o.o. (IV zezwolenie) (podstrefa Tarnobrzegrejon inwestycyjny Gorzyce) oraz Danpol Danielak Sp. j. (II zezwolenie) (podstrefa Radomrejon inwestycyjny Ożarów Mazowiecki) zainwestuje w TSSE EURO-PARK WISŁOSAN 13,5 mln zł i stworzy co najmniej 6 nowych miejsc pracy. Obie firmy w swoich biznes planach maja zamiar zakupić nowych maszyn i urządzeń do produkcji. Po realizacji inwestycji firma Alumetal Poland Sp. z o.o. produkować będzie stopy wstępne tzw. zaprawy, natomiast Danpol Danielak Sp. j. produkować będzie z tworzyw sztucznych nakrętki do lakieru do paznokci, nakrętki dla przemysłu farmaceutycznego.

*************

Od początku 2014r. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie zarządzająca Oddziałem w Tarnobrzegu wydała 14 zezwoleń na prowadzenie działalności. Łączne nakłady to już 661,5 mln zł i 230 nowych miejsc pracy. Dla porównania za cały 2013r. Oddział wydał 14 zezwoleń w których inwestorzy zainwestują 104 mln zł i stworzą 280 miejsc pracy. Zdaniem Dyrektora Oddziału to będzie rekordowy rok jeśli chodzi o inwestycje w TSSE jak nie we wszystkich pozostałych stref w Polsce. Do końca 2014 roku strefa wyda jeszcze 24 zezwolenia.

foto&info: UMiG Nowa Dęba

2 Responses to Pięciu przedsiębiorców zainwestuje prawie 200 mln zł i stworzy co najmniej 80 miejsc pracy w TSSE EURO-PARK WISŁOSAN

 1. kufel Odpowiedz

  20 czerwca 2014 at 13:20

  Inwestorzy podatki będą płacić wszędzie dookoła tylko nie gminie Tarnobrzeg. Co najwyżej kilku bezrobotnych z PUPu znajdzie robotę. Dlaczego wszyscy nas omijają? Prezesi mogli by sobie nagrody powypłacać…

 2. Mana Game Odpowiedz

  27 czerwca 2014 at 10:43

  Zgadzam się z wypowiedzią poprzednika!
  Swoją drogą imponująca liczba inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>