Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

29.06 (niedziela) III Święto Ryby

Czerwiec 27, 2014 12:43 PM

Po raz trzeci mieszkańcy Motycza Poduchownego (gm. Gorzyce) zapraszają na Święto Ryby. Tym razem oprócz specjałów z ryb słodkowodnych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji m.in. pokazy iluzji i występy artystyczne.

Ideą imprezy organizowanej od 2011 roku jest promocja zdrowej kuchni bogatej w produkty, które daje rodzima ziemia. Święto ma też zaakcentować walory turystyczne Motycza Poduchownego. Jak podkreślają mieszkańcy Motycza – miejsce to szczególne na mapie powiatu tarnobrzeskiego. Nie tylko piękne, urokliwe dzięki roztaczającym się lasom i malowniczym jeziorom, ale też wyjątkowe dzięki mieszkańcom.

Te wszystkie walory Motycza będzie można poznać bliżej już w najbliższą niedzielę. Od godziny 14.00, gospodarze wydarzenia – Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Wędkarskie „Sanna” zapraszają na „Święto Ryby”.

W programie występy m.in. Gorzyckiego Klubu Karate KYOKUSHIN i zespołu tanecznego „FOKUS” oraz koncert Kapeli Ludowej „Nad Łęgiem” z Gorzyc.

Niewątpliwą atrakcją imprezy będzie pokaz magii, w wykonaniu jednego z uczestników programu telewizyjnego „Mam Talent”. Z pewnością wielu emocji przysporzą konkursy na Gospodynię i Sołtysa 2014 roku. Na uczestników czeka wiele zabawnych i ciekawych konkurencji. Kto wywalczy ten znamienity tytuł dla siebie? O tym będzie można przekonać się już w najbliższą niedzielę.

Do udziału w Święcie Ryby, organizatorzy zaprosili również instytucje i firmy, które będą świadczyły porady z zakresu wsparcia gospodarstw rolnych, czy możliwości odbycia kursów i szkoleń. Ponadto dla najmłodszych uczestników został przygotowany mini lunapark.

Osoby, które będą chciały bliżej poznać walory turystyczne okolicy, pod opieką strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej będą mogły popływać łodziami po jeziorach. Podczas rejsów strażacy poprowadzą specjalne lekcje z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, a w szczególności zasad korzystania z akwenów wodnych.

A dla smakoszy? Oczywiście w roli głównej – ryba. Specjały ze świeżej ryby, lokalne przysmaki i domowe nalewki przygotowują panie z tutejszych Kół Gospodyń Wiejskich.

Organizatorzy:
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH MOTYCZE PODUCHOWNE , STOWARZYSZENIE WĘDKARSKIE ,,SANNA” MOTYCZE PODUCHOWNE

III ŚWIĘTO RYBY – 29.06.2014 NIEDZIELA – GODZ.14:00 MOTYCZE PODUCHOWNE-GMINA GORZYCE

PROGRAM:

6:00 – 11.00 – zawody wędkarskie
14:00-14:15 Otwarcie Święta Ryby
14:15-14-45 Występ Gorzyckiego Klubu Karate KYOKUSHIN
14:45- 15:15 Pokaz Iluzjonisty
15:15-16:15 Konkurs “Gospodyni Roku 2014 oraz Sołtys ROKU 2014″
15:15-16:45 Koncert Zespołu Tanecznego “FOKUS”
17:00-18:30 Koncert Kapeli Ludowej z Gorzyc
18:00-18;30 Wręczenie nagród i podziękowań
18;30-23:00 FESTYN – gra zespół “Duet Bravo”

Współorganizatorzy:
Powiat Tarnobrzeski, GOK Gorzyce

Sponsorzy:
FEDERAL MOGUL GORZYCE S.A, ALUMETAL POLAND S.A, BETONBUD- GORZYCE , F.H.U TRANSPORT-PREMYSŁAW CZERWIŃSKI, DI-PARTNER LESZEK ANDURA, SŁASĄTDISSET EUGIENIUSZ PIKUS, STATOIL-GORZYCE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>