Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Cztery medale zawodników Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu

Lipiec 3, 2014 11:13 AM

Cztery medale zdobyła trójka zawodników Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” podczas XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu. Zawody odbywały się w Warszawie, a ich organizatorem był Polski Związek Wushu.

W zawodach brali udział zawodnicy z Polski, Słowacji i Rosji. Do zawodów zawodnicy Białego Żurawia przygotowywali się pod kierunkiem dwójki trenerów – Jadwigi Sochaj i Wojciecha Wesolińskiego. Reprezentanci „Białego Żurawia” rywalizowali w konkurencji taolu, prezentując formy tai chi.

Zawodnicy startowali w grupach mieszanych, wspólnych dla kobiet i mężczyzn, a ich wyniki przedstawiają się następująco: Jadwiga Sochaj odniosła podwójny sukces, zdobywając pierwsze miejsce i złoty medal za formę yang 40 oraz drugie miejsce i srebrny medal za formę sportową z mieczem taijijian 32, Renata Dąbrowska zdobyła pierwsze miejsce i złoty medal za formę z bronią – wachlarz chen 56, a Maciej Boroń wywalczył drugie miejsce i srebrny medal za formę taijiquan 24.

Tai Chi jest jedną z odmian chińskich sztuk walki określanych wspólnym mianem „wushu”. Taj chi swoją popularność na świecie zawdzięcza unikatowej metodzie treningowej polegającej na wykonywaniu bardzo spokojnych, płynnych i miękkich ruchów imitujących sztukę walki. Obejmuje to walkę wręcz oraz z użyciem broni – miecza, szabli, włóczni i wachlarza. Tai chi można uprawiać w każdym wieku. Ma to również swoje przełożenie na udział w zawodach sportowych, gdzie zawodnicy mogą rywalizować w różnych kategoriach wiekowych do sześćdziesiątego roku życia.

W Tarnobrzegu zajęcia tai chi prowadzone są od kilku lat. Dodatkowo, wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w letnich obozach rekreacyjno – sportowych oraz ciekawych seminariach treningowych. Uczniowie „Białego Żurawia” wystąpili również w jednym z odcinków popularnego serialu „Ojciec Mateusz”.

foto&info: Roman Dąbrowski

Na zdjęciach – Jadwiga Sochaj w formie z mieczem taijijian 32, Renata Dąbrowska w formie z wachlarzem chen 56 i Maciej Boroń w formie yang 24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>