przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Kolejna odsłona Jarmarku Jagiellońskiego i Festynu Rycerskiego (zdjęcia)

Lipiec 7, 2014 4:16 PM

Kolejna odsłona Jarmarku Jagiellońskiego i Festynu Rycerskiego miała miejsce w ubiegły weekend w Sandomierzu. Jak co roku wydarzenie miało charakter historyczno-rozrywkowy.

Sobotnią część wydarzenia otworzyły pokazy musztry paradnej i bojowej a także tańca dworskiego w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, nie zabrakło również inscenizacji historycznych, które miały miejsce w Kamienicy Oleśnickich. Tego dnia można było także zapoznać się z ofertami wystawców, którzy przybyli do Sandomierza w celu zaprezentowania swojego asortymentu na Jarmarku Jagiellońskim. W kiermaszu na Rynku Głównym Starego Miasta wzięło udział ponad 70 wystawców, którzy prezentowali ciekawy i zróżnicowany asortyment.

Po południu na scenie usytuowanej na Małym Rynku obyły się występy artystyczne, zaprezentowano Miejski Folk czyli mini show modowo-taneczny inspirowany folklorem w stylizacjach współczesnych oraz program artystyczny z udziałem wokalistów Sandomierskiego Studia Piosenki, animacje dla dzieci i młodzieży w wykonaniu Grupy Teatralnej Metafora oraz animacje taneczne Zumby. W Lapidarium pod Ratuszem miała miejsce wystawa Ciało i Styl. O kobietach w prozie Zofii Nałkowskiej. Wieczorem odbyły się koncerty, jako pierwszy zaprezentował się Chór Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej. Kolejną atrakcją był koncert zespołu Boso, który sięgając do różnych gatunków muzycznych bawił widownię ciekawym, autorskim repertuarem. Gwiazdą tegorocznej sceny Jarmarku Jagiellońskiego był zespół Trebunie–Tutki z programem „Greatest Hits”.

HISTORYCZNE OBCHODY 500-LECIA BITWY POD ORSZĄ

Pierwsza część niedzieli upłynęła pod znakiem pokazów historycznych. Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej zaprezentowała swój program nawiązujący do historycznych obchodów rycerskich z okazji 500 – lecia Bitwy pod Orszą. Na Rynku Starego Miasta miały miejsce również pokazy tańca dworskiego oraz gonitwy kawaleryjskie wojsk. Nieco później na scenie przy Ratuszu zaprezentowany został ludowy program artystyczny z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska oraz Kapeli Ludowej z Gorzyc. Artystyczną część Jarmarku Jagiellońskiego zamknął plenerowy spektakl teatralny “Dawno, dawno temu…” dla dzieci i dorosłych w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt.

Niedzielne popołudnie wzbogaciły występy artystyczne kataryniarzy, którzy byli niegdyś nieodłącznym elementem jarmarków i kiermaszów miejskich.

Organizatorami Jarmarku Jagiellońskiego i Festynu Rycerskiego byli: Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

źródło: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

One Response to Sandomierz: Kolejna odsłona Jarmarku Jagiellońskiego i Festynu Rycerskiego (zdjęcia)

  1. Patruk Odpowiedz

    13 lipca 2014 at 10:49

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>