Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Wędkarze obchodzili jubileusz 80-lecia

Sierpień 13, 2014 10:00 AM

Jubileusz 80-lecia wędkarstwa sportowego w Sandomierzu i na Ziemi Sandomierskiej stał się okazją do wspomnień, wyróżnienia zasłużonych członków, wręczenia branżowych odznaczeń, składania życzeń i gratulacji, a także podsumowania minionych dziesięcioleci. Uroczystość odbyła się w sandomierskim Ratuszu.

Historia wędkarstwa w sandomierskim grodzie i na Ziemi Sandomierskiej sięga 1933 r. kiedy to zespół inicjatywny skierował do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach wniosek o powołanie Sportowego Towarzystwa Wędkarskiego. Swoją działalność zainaugurowało ono w marcu 1934 r., po czym zawiesiło ją na czas trwania wojny. W roku 1950 r. nastąpiło przekształcenie Towarzystwa w Polski Związek Wędkarski w Sandomierzu, powołując zgodnie ze statutem Koło w Okręgu Kielce, liczące w tym okresie 180 członków. Obecnie prężnie działające sandomierskie Koło nr 1, należące do okręgu tarnobrzeskiego skupia w swoich szeregach około 700 aktywnych wędkarzy.

Oficjalna część sobotniej uroczystości rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz powitaniem przybyłych gości przez prezesa sandomierskiego Koła Franciszka Makowskiego. Następnie życzenia i gratulacje przekazali świętującym wędkarzom: Jerzy Borowski Burmistrz Sandomierza, prezesi Dionizy Ziemiecki i Antoni Burdz, a także Marceli Czerwiński Przewodniczący Rady Miasta Sandomierza, związany przez długie lata z sandomierskim kołem wędkarskim.

W swoich wystąpieniach przybyli goście dziękowali przede wszystkim dotychczasowym członkom i działaczom związkowym za ich wieloletnią, aktywną działalność, służącą Kołu i Związkowi w realizacji jego celów statutowych. Pamięć wszystkich zmarłych członków wędkarskiego stowarzyszenia działającego w okręgu tarnobrzeskim uczczono minutą ciszy.

foto&info: UM Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>