Pierwsza ligowa porażka tarnobrzeskiej drużyny. Znicz lepszy od Siarki (fotoreportaż oraz video HD)

Siarka Tarnobrzeg przegrała ze Zniczem Pruszków 0:2 (0:2) w meczu 3 kolejki II ligi. To pierwsza porażka ligowa tarnobrzeskiej drużyny w tym sezonie.

Mecz świetnie ułożył się dla zespołu gości, który już w 4 minucie objął prowadzenie po bramce zdobytej przez Michała Zapaśnika. Mimo iż to drużyna gospodarzy stwarzała w kolejnych minutach więcej sytuacji bramkowych, to goście podwyższyli swoje prowadzenie, po golu strzelonym przez Bartosza Niksińskiego w 26 minucie. Tuż przed przerwą w 44 minucie czerwoną kartką ukarany został Daniel Koczon i Siarka drugą połowę musiała grać w osłabieniu. Mimo braku Koczona podopieczni trenera Tułacza do ostatnich minut dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku, niestety skuteczność naszych zawodników w tym meczu pozostawiała wiele do życzenia.

W następnej kolejce Siarka podejmie na własnym stadionie spadkowicza z pierwszej ligi Energetyka ROW Rybnik, który wyeliminował tarnobrzeską drużynę z rozgrywek pucharowych. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 23 sierpnia, początek godz.17.

SIARKA TARNOBRZEG – ZNICZ PRUSZKÓW 0:2 (0:2)
0:1 – Zapaśnik 4′
0:2 – Niksiński 26′

żółte kartki: Truszkowski – Biedrzycki, Pielak, Januszewski
czerwona kartka – Koczon

Siarka Tarnobrzeg: Pogorzelec – Nadolski, Bochenek, Baran, Persona – Frankiewicz,Tunkiewicz (70. Figiel), Stępień – Koczon, Paluch (61. Więcek), Truszkowski (85. Ciećko)
Znicz Pruszków: Bigajski – Kucharski, Jędrych, Biedrzycki, Pielak – Tomczyk, Januszewski (46. Glanowski), Niksiński (77. Kraska), Zapaśnik (62. Rackiewicz), Banaszewski – Górski

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 3 KOLEJKI II LIGI: Energetyk ROW Rybnik – Nadwiślan Góra 0:0, Stal Stalowa Wola – Rozwój Katowice 1:0, Górnik Wałbrzych – Raków Częstochowa 0:1, Wisła Puławy – Limanovia Limanowa 0:1, MKS Kluczbork – Błękitni Stargard Szczeciński 5:0, Zagłębie Sosnowiec – Okocimski KS Brzesko 0:2, Kotwica Kołobrzeg – Legionovia Legionowo 1:3, Stal Mielec – Puszcza Niepołomice 0:2

źródło: własne, 90minut.pl, lajfy.com