Zwycięstwo Wisły Sandomierz nad rezerwami „Białej Gwiazdy”

Wisła Sandomierz wygrała 2:0 (1:0) z Wisłą II Kraków w meczu 5 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Krawca nad rezerwami „Białej Gwiazdy”

Pierwszą bramkę Wiślacy zdobyli już w 7 minucie meczu, po strzale Jarosława Piątkowskiego. Na kolejne trafienie sandomierskiego zespołu kibice musieli poczekać do 64 minuty, kiedy to sędzia odgwizdał „jedenastkę” za nieprzepisowe zatrzymanie w polu karnym Adriana Gębalskiego przez Grzegorza Gulczyńskiego. Do wykonywania karnego podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie.

W ramach 6 kolejki Wisła zmierzy się w Poroninie z miejscowym Porońcem. Przed własną publicznością podopieczni trenera Krawca zagrają w niedzielę 7 września, z Łysicą Bodzentyn.

Wisła Sandomierz – Wisła II Kraków 2:0 (1:0)
1:0 – Piątkowski 7′
2:0 – Gębalski 64′

Wisła:1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab – 18. Jarosław Piątkowski, 5. Mariusz Kukiełka (90, 3. Grzegorz Zimoląg), 16. Michał Wawryszczuk, 19. Kamil Hul (63, 10. Damian Nogaj), 20. Michał Motyl (80, 17. Przemysław Michalski) – 7. Adrian Gębalski (90, 15. Jakub Kwiecień).

Wisła II:1. Gerard Bieszczad- 10. Przemysław Lech, 5. Piotr Żemło (51, 13. Bartłomiej Kolanko), 6. Michał Czekaj, 3. Remigiusz Szywacz – 25. Konrad Furtak, 19. Grzegorz Gulczyński, 21. Jakub Mordec (68, 8. Lucas Guedes),7. Kamil Kuczak, 16. Damian Buras (76, 17. Jakub Bartosz) – 9. Tomasz Zając (58, 14. Szymon Witek).

żółte kartki: Ziółek, Piątkowski – Czekaj, Gulczyński.
czerwona kartka: Michał Czekaj (53. minuta, za drugą żółtą)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 5 KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: MKS Trzebnia – Czarni Połaniec 1:2, Wolania Wola Rzędzińska – Poprad Muszyna 2:1, Korona II Kielce – Poroniec Poronin 1:3, Granat Skarżysko – Kamienna – Sołą Oświęcim 1:0, Unia Tarnów – Beskid Andrychów 2:3, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Garbarnia Kraków 2:1, Wierna Małogoszcz – Hutnik Nowa Huta 1:1, Łysica Bodzentyn – Partyzant Radoszyce 0:0