przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowy sprzęt w szpitalu

Wrzesień 19, 2014 9:32 AM

O nowy laparoskop wzbogacił się tarnobrzeski szpital. Sprzęt kosztował 230 tys. zł, a jego zakup był możliwy dzięki przekazaniu przez samorząd 300 tys. zł podatku od nieruchomości, jaki szpital wpłacił do budżetu miasta.

Laparoskop to sprzęt medyczny, który służy do wykonywania zabiegów operacyjnych m. in. z zakresu chirurgii oraz ginekologii. Laparoskop jest mniej traumatyczny dla pacjentów, dlatego ich pobyt w szpitalu jest znacznie krótszy. Wiąże się to także z mniejszymi kosztami hospitalizacji. 20-30 procent zabiegów z tego zakresu jest wykonywane taką metodą.
Laparoskop daje przede wszystkim możliwość wykonania małego cięcia, zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań i co za tym idzie zmniejsza także stres u pacjenta.

- Bardzo cieszymy się, że dostaliśmy nowej generacji laparoskop i sądzimy, że dzięki niemu rozszerzymy zakres operacji laparoskopowych. Jest to jeden z elementów który nam pomoże w rozszerzeniu zakresu naszych zabiegów – mówił Wojciech Wiśniewski Kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>