Zwycięstwo sandomierskiej Wisły nad Czarnymi z Połańca (video HD)

W rozegranych w niedzielę Derbach Powiśla Wisła Sandomierz wygrała z Czarnymi Połaniec 2:1 (1:1). Po 9 kolejkach podopieczni trenera Krawca zajmują piątą lokatę w tabeli, tracąc do lidera ze Skarżyska Kamiennej trzy punkty.

Na prowadzenie Wisła wyszła w 14 minucie po trafieniu Kamila Hula. W 37 minucie wyborną okazję na podwyższenie prowadzenia zmarnował Damian Nogaj. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę do wyrównania doprowadził Piotr Kamiński. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 70 minucie Daniel Beszczyński.

W bieżącym tygodniu Wiślaków czekają dwa mecze wyjazdowe, oba z krakowskimi drużynami. W środę 24 września sandomierska drużyna rozegra zaległe spotkanie 2 kolejki z Garbarnią zaś w sobotę 27 września zmierzy się z Hutnikiem.

WISŁA SANDOMIERZ-CZARNI POŁANIEC 2:1 (1:1)
1:0 – Hul 14′
1:1 – Kamiński 45′
2:1 – Beszczyński 70′

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek (59, 9. Jarosław Pacholarz), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (70, 8. Bartłomiej Gołasa) – 17. Przemysław Michalski, 5. Mariusz Kukiełka, 19. Kamil Hul, 18. Jarosław Piątkowski (86, 20. Jacek Rożek), 10. Damian Nogaj – 15. Jakub Kwiecień (59, 4. Rafał Mikulec).
Czarni: 88. Bartłomiej Dydo – 15. Dawid Korona, 14. Rafał Pydych, 5. Maciej Witek, 3. Piotr Ferens (83, 13. Michał Materkowski) – 16. Paweł Cecot (68, 7. Mirosław Kabata), 2. Michał Łękawski (55, 18. Filip Krępa), 17. Marcin Cisło (4. Paweł Meszek), 9. Tomasz Wolan, 11. Mariusz Korzępa – 10. Piotr Kamiński

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 9 KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Wolania Wola Rzędzińska – Wierna Małogoszcz 2:1, Partyzant Radoszyce – MKS Trzebinia 1:1, Korona II Kielce – Hutnik Nowa Huta 3:1, Granat Skarżysko-Kamienna – Poprad Muszyna 1:1, Unia Tarnów – Łysica Bodzentyn 1:1, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Poroniec Poronin 1:1, Garbarnia Kraków – Wisła II Kraków 2:1, Beskid Andrychów – Soła Oświęcim 0:4

źródło: własne, wisla-sandomierz.futbolowo.pl