Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

25.09 (czwartek) Koncert symfoniczny Filharmonii Podkarpackiej, w Nowej Dębie

Wrzesień 24, 2014 10:07 AM

Koncert symfoniczny Filharmonii Podkarpackiej zatytułowany „Duety i Arie na sopran i mezzosopran” odbędzie się w czwartek, 25 września br. o godz. 19 w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Bilety w symbolicznej cenie 10 zł można nabyć w kasie SOK. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem 15 846 2410, w sekretariacie SOK oraz elektronicznie przez e-mail: sok.kultura@gmail.com.

W czasie koncertu zostaną wykonane utwory tak wielkich kompozytorów jak: Michaił Glinka, Giuseppe Verdi, Georges Bizet, Stanisław Moniuszko, Gioacchino Rossini, Georges Bizet, Leo Delibes, Jacques Offenbach, Edward Grieg, Leo Delibes.

KONCERT WYKONAJĄ:

sopran: Iwona Socha – solistka Opery Krakowskiej

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom z wyróżnieniem). W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jest finalistką i laureatką krajowych oraz międzynarodowych konkursów wokalnych. W maju 2005 roku, będąc studentką roku dyplomowego, zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej, śpiewając partię Małgorzaty w „Fauście” Charlesa Gounoda (spektakl z jubileuszowej listy obchodów 60-lecia Opery Śląskiej, z gościnnym udziałem Maestro Bogdana Paprockiego). Laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im.Jana Kiepury w kategorii Najlepsza śpiewaczka Operowa 2013.

mezzosopran: Magdalena Idzik – solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Małgorzaty Marczewskiej. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy i w Londynie u Joy Mammen. Otrzymała stypendium Promocja Talentu przyznawane przez Fundację Ewy Czeszejko-Sochackiej. W 2001 roku ukończyła we Włoszech Akademię Rossiniowską pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy. Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu „Śpiewnik domowy” Stanisława Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn. Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu „Requiem” Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w piątą rocznicę śmierci króla Baudouina. Wystąpiła w słynnym koncercie galowym Andrea Bocellego w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wzięła także udział w koncercie poświęconym pamięci Giuseppe Sinopoliego (Piza) oraz w uroczystej gali „Gwiazdy dla Europy” pod batutą argentyńskiego tenora i dyrygenta José Cury.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej – dyryguje: Robert Naściszewski – koncertmistrz Filharmonii Podkarpackiej

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, karierę zawodową rozpoczynał w Chopin Chamber Orchestra,w latach 1991-1994 był członkiem Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, od 1994 związany jest z Filharmonią Podkarpacką.

koncert poprowadzi: Andrzej Krusiewicz – od 1977 r. spiker Polskiego Radio

Jest współautorem cyklu nocnych programów poświęconych zachowaniom emocjonalnym i zjawiskom społecznym, gdzie kanwę do rozmów ze słuchaczami stanowiły sztuki teatralne. Jest też współautorem kilkudziesięciu audycji historycznych z cyklu „Kronika 1939 roku”. Czyta listy dialogowe w filmach przygotowanych do emisji i na żywo w kinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>