Wisła Sandomierz „zdemolowała” krakowską Garbarnię. Adrian Gębalski liderem klasyfikacji strzelców (video)

Wisła Sandomierz wygrała 5:0 (1:0) w Krakowie z miejscową Garbarnią w zaległym meczu 2 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. To szósta wygrana sandomierskiej drużyny w tym sezonie.

Na prowadzenie Wisła wyszła w 43 minucie, po bramce strzelonej przez Daniela Beszczyńskiego. Tuż po przerwie, w 48 minucie Tomasz Baliga niewłaściwie zatrzymał rozpędzonego Adriana Gębalskiego, za co zobaczył czerwoną kartkę. Z wolnego uderzył Gębalski, Jakub Sypniewski sparował piłkę, ale z łatwą dobitką podążył Mariusz Kukiełka, strzelając drugą bramkę dla Wisły. W 57 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Jarosław Piątkowski. W 66 minucie w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Adrian Gębalski, którzy minutę później zamienił na bramkę podyktowany przez sędziego rzut karny. W doliczonym czasie gry Gębalski dobił gospodarzy, ustalając wynik meczu na 5:0. Dzięki dwóm bramkom strzelonym przeciwko Garbarni Gębalski mający na swym koncie 8 trafień, awansował na pozycję lidera klasyfikacji strzelców III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, zaś Wisła wraz z Poroninem Poronin, Granatem Skarżysko-Kamienną i Sołą Oświęcim przewodzi w rozgrywkach.

Kolejnym rywalem Wisły będzie Hutnik Nowa Huta. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 27 września w Krakowie, początek godz. 16.

GARBARNIA KRAKÓW – WISŁA SANDOMIERZ 0:5 (0:1)
0:1 Beszczyński 43
0:2 Kukiełka 49′
0:3 Piątkowski 57′
0:4 Gębalski (k) 67′
0:5 Gębalski 90+1