Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Baranów Sandomierski: W ramach konkursu grantowego posadzono 64 klony (fotoreportaż)

Październik 1, 2014 8:56 AM

Stowarzyszenie Arkadia wraz z mieszkańcami ul Kościuszki w Baranowie Sandomierskim zrealizowało projekt pt. “Aleja Klonowa – Pobudzenie aktywności sąsiedzkiej”. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 4 tys. 500 zł, środki pozyskano dzięki dotacji z konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2014”,

Celem przedsięwzięcia była aktywizacja mieszkańców oraz poprawienie estetyki ulicy na której mieszkają. W ramach konkursu zakupiono 64 drzewa ozdobne z rodziny KLON. Zostały one posadzone wzdłuż obu stron ulicy, dzięki czemu w przyszłości powstanie tam piękna aleja spacerowa.

Dzięki temu projektowi promowane były postawy proekologiczne, wspólne zaangażowanie mieszkańców do wspólnego działania, integracja mieszkańców, a także pobudzenie aktywności międzysąsiedzkiej.

W połowie września mieszkańcy spotkali się na pikniku rodzinnym, który był uroczystym podsumowaniem projektu. Dla wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie jak i zaproszonych gości zorganizowane zostało ognisko, mieszkanki ulicy przygotowały przekąski i ciasta. Na pobliskim placu zabaw i boisku zostały zorganizowane gry i zabawy dla dzieci, każdy z gości znalazł w tym dniu atrakcję dla siebie. Stowarzyszenie Arkadia od kilku lat prężnie działa na terenie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, wcielając swoje pomysły na poprawę wyglądu gminy jak i miejscowości.

tekst&foto: K. Młyniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>