Trwa zwycięska passa piłkarzy Wisły Sandomierz

Drużyna Wisły Sandomierz odniosła szóste z rzędu zwycięstwo wygrywając z MKS Trzebinia 4:1 (2:0) w meczu 10 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Dwie bramki dla Wisły strzelił Damian Nogaj, w 41 i 75 minucie meczu. Po jednym trafieniu zanotowali Daniel Beszczyński w 45 minucie i Adrian Gębalski w 49 minucie, dla którego była to 12 bramka zdobyta w tym sezonie. Tym samym Gębalski umocnił się na pozycji lidera strzelców ligi, mając przewagę czterech trafień nad drugim w klasyfikacji Pawłem Cygnarem z Soły Oświęcim. Honorowe trafienie dla gości zanotował w 79 minucie Michał Kowalik.

Po 10 kolejkach Wisła z dorobkiem 25 punktów plasuje się na drugim miejscu w tabeli, której lideruje Soła Oświęcim mająca identyczny dorobek punktowy jak sandomierska drużyna. Trzeci w tabeli Poroniec traci do liderów trzy oczka.

Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Tadeusza Krawca będzie zajmująca 8 miejsce Wolania Wola Rzędzińska. Mecz rozegrany zostanie w Woli Rzędzińskiej w niedzielę 12 października, początek godz. 15.

Wisła Sandomierz 4-1 MKS Trzebinia/Siersza
Damian Nogaj 41, 75, Daniel Beszczyński 45, Adrian Gębalski 49 – Michał Kowalik 79

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab – 17. Przemysław Michalski (72, 4. Rafał Mikulec), 20. Michał Motyl (67, 16. Michał Wawryszczuk), 5. Mariusz Kukiełka, 19. Kamil Hul (59, 18. Jarosław Piątkowski), 10. Damian Nogaj – 7. Adrian Gębalski (77, 9. Jarosław Pacholarz).

MKS: 1. Krzysztof Pająk – 18. Maciej Domurat, 6. Jakub Juraszek, 4. Marcin Kalinowski, 11. Tomasz Szczepanik – 2. Krzysztof Sieczko (46, 5. Adrian Kukla), 8. Sebastian Ołownia, 7. Damian Lickiewicz, 14. Piotr Witoń (70, 9. Marcin Giermek),10. Michał Kowalik – 16. Jakub Pająk (70, 3. Tomasz Małodobry)

źródło: Wisła Sandomierz