Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Powiat Tarnobrzeski: Radni obradowali w ramach XXXVIII sesji – starostwo przystępuje do opracowania projektu nowej ścieżki rowerowej

Październik 7, 2014 4:34 PM

Podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego radni podjęli kilka istotnych uchwał. Ponadto Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego poinformował radnych o przystąpieniu do opracowania projektu przebudowy ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej relacji Gawłuszowice – Baranów Sandomierski.

Radni postanowili zaciągnąć zobowiązanie na 2015 rok w kwocie 300 000,00 zł dla sfinansowania zadania pn. „Utworzenie inicjalnej bazy danych GESUT oraz BDOT500 dla jednostek ewidencyjnych powiatu tarnobrzeskiego”. W związku z przystąpieniem Powiatu Tarnobrzeskiego do realizowanego przez GUGiK Projektu pn. Budowa Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach w zakresie, którego będzie wykonywana modernizacja ewidencji gruntów dla 4 obrębów gminy Grębów oraz utworzenie inicjalnej bazy danych GESUT oraz BDOT500 dla jednostek ewidencyjnych powiatu tarnobrzeskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 Priorytet 7. Społeczeństwo Informacyjne – Budowa elektronicznej administracji ogłoszony został przetarg, w którym wybrani wykonawcy nie podpisali umowy. Planując realizację inwestycji ustalono, że zadanie będzie wykonywane w dwóch etapach. I etap w 2014 roku, a II etap w 2015 roku. Obecnie ogłoszono kolejny przetarg i zadanie może być realizowane w całości w 2015 roku. Powiat Tarnobrzeskich uczestniczy w kosztach utworzenia inicjalnej bazy danych GESUT oraz BDOT500 dla jednostek ewidencyjnych powiatu tarnobrzeskiego, dlatego konieczne jest zabezpieczenie środków. Kwota 300 000,00 zł w roku 2015 zostanie przyjęta z dochodów uzyskanych z opłat geodezyjnych.

Radni podjęli także uchwałę o zaciągnięciu zobowiązania finansowego na 2015 rok w celu udzielenia finansowego wsparcia dla gminy Nowa Dęba w wysokości 20 tys. zł. Wiążę się to z zamiarem zgłoszenia przez gminę Nowa Dęba wniosku do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych projektu funkcjonalności układu komunikacyjnego miasta, z uwzględnieniem modernizacji ulic: Jasnej, Słowackiego i Zacisze w Nowej Dębie. Partnerstwo gminy Nowa Dęba z Powiatem Tarnobrzeskim pozwoli już na wstępie otrzymać za wniosek dodatkowe pięć punktów.

ŚCIEŻKA ROWEROWA RELACJI BARANÓW SANDOMIERSKI – SUCHORZÓW

Ponadto Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego poinformował radnych o przystąpieniu do opracowania projektu przebudowy ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi wojewódzkiej relacji Gawłuszowice – Baranów Sandomierski. Na projekt w budżecie powiatu zarezerwowano już 40 tysięcy złotych. Trasa ścieżki będzie biegła z placu targowego w Baranowie Sandomierskim do drogi wojewódzkiej, w miejscowości Suchorzów.

Budowa ścieżki jest konieczna ze względu na specyfikę drogi. Droga jest bardzo kręta i stwarza zagrożenia dla rowerzystów i pieszych. Budowa pierwszego odcinka trasy rowerowej w tym miejscu, zapoczątkuje budowę kolejnych odcinków tras rowerowych, do których przymierzają się władze powiatu tarnobrzeskiego. – Mamy nadzieję, że w przyszłości, dzięki współpracy z władzami województwa podkarpackiego, inwestycja będzie miała znacznie większy zasięg. Chcielibyśmy w kolejnych latach poprowadzić trasę rowerową aż do Jeziora Tarnobrzeskiego. Stworzymy swoistą atrakcję turystyczną dla mieszkańców naszego powiatu, ale także turystów, którzy coraz częściej odwiedzają nasz region. Połączymy Zamek w Baranowie Sandomierskim z Jeziorem Tarnobrzeskim – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

INWESTYCJE

- Do 12 Listopada w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie potrwają prace w modernizowanej części budynku, w którym działa m.in. oddział wewnętrzny.
- W Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie trwa modernizacja kotłowni w zakresie wymiany kotłów i instalacji ciepłej wody. Montowane są dodatkowe urządzenia, które automatycznie pozwolą na sterowanie w dostawie ciepła i ciepłej wody. Zakończenie prac zaplanowano na 24 października.
- W budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu wykonywany jest podjazd i schodołaz dla niepełnosprawnych ruchowo.
- Dobiegła końca budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej relacji Trześń – Grębów, w miejscowości Grębów (prawa strona od ronda) oraz chodnika przy drodze relacji Grębów – Wydrza – Krawce, od istniejącego chodnika w kierunku Wydrzy I etap, odcinek 330 metrów.

info: Powiat Tarnobrzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>