Wisła Sandomierz wygrywa z Wolanią i awansuje na pozycję lidera rozgrywek

Wisła Sandomierz wygrała 1:0 (1:0) z Wolanią Wola Rzędzińska w meczu 12 kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Dzięki zwycięstwu sandomierska drużyna awansowała na pozycję lidera rozgrywek.

Gola na wagę trzech punktów zdobył w 27 minucie Mariusz Kukiełka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Michała Motyla. W 58 minucie świetną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował najlepszy strzelec ligi Adrian Gębalski, który przestrzelił z bliskiej odległości.

W następnej kolejce Wisła podejmie na własnym stadionie przedostatniego w tabeli Partyzanta Radoszyce. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 19 października, początek godz. 14.

WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA – WISŁA SANDOMIERZ 0:1 (0:1)
0:1 – Kukiełka 27′
żółte kartki: Mikrut, Tadel, Krupa, Bachula, Szatko – Piątkowski, Kukiełka, Wierzgacz, Motyl
Wolania: 1. Łukasz Mikrut – 5. Kamil Bachula, 6. Łukasz Bartkowski, 8. Piotr Szosta, 2. Dawid Krupa (78, 9. Grzegorz Jasiak), 11. Dominik Adamowski, 7. Jakub Tadel (70, 13. Marcin Szczerba), 15. Piotr Tarczoń, 20. Wojciech Szkotak (46, 10. Kamil Wilk), 4. Patryk Szatko, 19. Artur Biały.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz – 11. Maciej Ziółek (67, 19. Kamil Hul), 4. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab (85, 8. Bartłomiej Gołasa) – 15. Przemysław Michalski (46, 17. Rafał Mikulec), 5. Mariusz Kukiełka, 20. Michał Motyl, 18. Jarosław Piątkowski, 10. Damian Nogaj – 7. Adrian Gębalski (82, 9. Jarosław Pacholarz)

źródło: Wisła Sandomierz