Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

13.11 (czwartek) Musical “Skrzypek na dachu”, w Nowej Dębie

Październik 14, 2014 9:41 AM

Musical “Skrzypek na dachu” w wykonaniu lubelskiego Teatru Muzycznego zostanie wystawiony w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie w czwartek 13 listopada, o godz. 19. Cena biletu : 100 zł. Rezerwacji można dokonywać w sekretariacie SOK, telefonicznie pod nr 15 846 2410 lub przez e-mail sok.kultura@gmail.com. Rezerwacje należy wykupić w kasie SOK do dnia 31 października 2014 r. Po tym terminie rezerwacje przepadają i prowadzona będzie bieżąca sprzedaż biletów.

Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka…” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce 26 stycznia 2008.

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny 45 minut, z jedną przerwą.

Reżyseria: Zbigniew Czeski
Kierownictwo Muzyczne: Lucjan Jaworski
Scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert
Choreografia: Henryk Rutkowski
Przygotowanie chóru: Włodzimierz Fruziński
Wykonanie: Aktorzy i Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie

video: Teatr Muzyczny w Lublinie

foto&info: UMiG Nowa Dęba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>