Tarnobrzeg: Po raz 36 rywalizowali w Biegu Nadwiślańskim (fotoreportaż oraz video HD)

185 zawodniczek i zawodników rywalizowało w ramach 36 edycji Biegu Nadwiślańskiego im. Alfreda Freyera. Obok biegaczy trasę biegu pokonało 16 miłośników marszu z kijkami.

Wybór trasy nie jest przypadkowy, prowadzi ona od zamku w Baranowie Sandomierskim do zamku w Dzikowie, miejscu tragicznej śmierci patrona zawodów Alfreda Freyera. Ten liczący około 15 kilometrów dystans, był  ulubioną trasą treningową Alfreda Freyera.

Najszybszym zawodnikiem tegorocznej edycji był Siergiej Oksiejuk z Ukrainy, który pokonał dystans w czasie 46 minut i 36 sekund 49 minut i 4 sekund. Pierwszym tarnobrzeżaninem na mecie był Michał Wojciechowski. Utalentowany niesłyszący biegacz z klubu Witar zajął ostatecznie siódme miejsce uzyskując czas 49 minut i 39 sekund.
Wśród kobiet jako pierwsza linię mety minęła Katarzyna Albrycht z Krościenka, uzyskując czas 57 minut i 7 setnych sekundy. Pierwszą na mecie tarnobrzeżanką była Monika Wdowicz, z czasem 1 godzina, 9 minut i 44 sekund zajęła 8 miejsce.