Strzelecka kanonada w Tarnobrzegu. Jezioro przegrywa z Dąbrową Górniczą (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali czwarty mecz z rzędu w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Tym razem podopieczni trenera Pyszniaka nie sprostali na własnym parkiecie drużynie MKS Dąbrowa Górnicza, ulegając gościom 101:109 (31:27, 17:25, 28:27, 25:30).

Spotkanie od samego początku było bardzo ofensywne. Po rzucie wolnym Craiga Williamsa Jezioro wygrywało nawet 11:2. Później tarnobrzeżanie prowadzili jeszcze 22:13, ale pod koniec tej części gry dąbrowianie zbliżyli się na cztery punkty po dwóch akcjach z rzędu Jakuba Koelnera. W drugiej kwarcie MKS wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu Przemysława Szymańskiego. Goście potrafili wygrywać nawet sześcioma punktami, ale ostatecznie po pierwszej połowie mieli przewagę 52:48.

Po trafieniu Pawła Zmarlaka na początku trzeciej kwarty prowadzenie dąbrowian wzrosło do ośmiu punktów. Jezioro nie miało zamiaru się poddawać. Świetnie w ataku radzili sobie Kacper Młynarski oraz Dominique Johnson. Po rzucie tego ostatniego był remis po 67. W ostatniej części meczu bardzo długo sytuację kontrolował MKS, ale na cztery minuty przed końcem tarnobrzeżanie wyszli na prowadzenie. Dzięki trafieniu Młynarskiego gospodarze wygrywali później 101:97. Do końca meczu rzucał jednak tylko zespół trenera Wojciecha Wieczorka – zaliczył serię 12:0 i wygrał całe spotkanie 109:101. To pierwsze zwycięstwo MKS w Tauron Basket Lidze.

Najlepszym strzelcem gości był Myles McKay z 21 punktami. Po 19 dołożyli Dalton Pepper i Jakub Koelner. W zespole z Tarnobrzega wyróżniał się Dominique Johnson, który rzucił aż 31 punktów.

W ramach 5 kolejki rundy zasadniczej TBL Jeziorowcy zmierzą się w meczu wyjazdowym z WKS Śląskiem Wrocław. Mecz rozegrany zostanie w piątek 31 października, początek godz.19.30.

JEZIORO TARNOBRZEG – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 101:109 (31:27, 17:25, 28:27, 25:30)

Jezioro: Johnson 31 (3×3), Młynarski 28 (4×3), Wysocki 11 (1×3), Kozłow 10 (2×3), Miller 10 (1×3), Williams 7 (1×3), Patoka 4, Pandura 0

MKS: McKay 21 (3×3), Koelner 19 (3×3), Pepper 19 (3×3), Szymański 14 (1×3), Dziemba 8 (1×3), Weaver 8, Metelski 7, Zmarlak 6, Piechowicz 5 (1×3), Małecki 2

źródło: własne, TBL