Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Podwykonawca w TPPT: Sąd drugiej instancji wydał wyrok, nakazujący gminie Tarnobrzeg zapłatę wszystkich pieniędzy. Prezydent Mastalerz: Gmina respektuje każdy wyrok sądowy jeśli jest prawomocny (video)

Październik 28, 2014 6:33 PM

W wyemitowanym dnia 25 października przez Telewizję Lokalną programie pt. „Pytamy wprost” gość programu Jolanty Kociuby Sławomir Kosakowski, będący jedynym z podwykonawców w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym poinformował, iż sąd drugiej instancji wydał wyrok, nakazujący gminie Tarnobrzeg zapłatę wszystkich pieniędzy podwykonawcy budowy TPPT łącznie z kosztami sądowymi i odsetkami, czyli ponad 200 tys. zł . Według Kosakowskiego gmina nie odbiera sądowych pism, żeby przeciągnąć sprawę poza termin wyborów. Mówił również o sprawie cywilnej przeciw gminom, za współdziałanie urzędników w oszustwie i przyjmowanie łapówek od podwykonawców.

Więcej w materiale video Telewizji Lokalnej – program „Pytamy wprost”: https://www.youtube.com/watch?v=JQUCv2XIcng

 

Pytany o tę sprawę w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Mastalerz powiedział: Nie będę się odnosił do oskarżeń i wypowiedzi pana Kossakowskiego, ponieważ poprzednio pan Kossakowski próbował zainteresować szereg służb, podmiotów, rzucał oskarżeniami względem urzędników Wydziału Architektury i Budownictwa i Inwestycji. Ja jestem człowiekiem bardzo konkretnym, jeśli mam w stosunku do któregokolwiek z urzędników podejrzenie czy mam wiedzę, że mógł złamać prawo to są instytucje w naszym kraju z którymi tą wiedzą pan Kossakowski powinien się podzielić a nie robić kolejne show i wypełniać jakąś niszę kampanii wyborczej. (…) Urząd nie zapłacił ani Polbudowi ani panu Kossakowskiemu, depozyt sądowy został złożony (…) Gmina respektuje każdy wyrok sądowy jeśli jest prawomocny – więcej w materiale video

foto: Piotr Morawski/archiwum

video: Piotr Morawski

8 Responses to Podwykonawca w TPPT: Sąd drugiej instancji wydał wyrok, nakazujący gminie Tarnobrzeg zapłatę wszystkich pieniędzy. Prezydent Mastalerz: Gmina respektuje każdy wyrok sądowy jeśli jest prawomocny (video)

 1. Kizia Mizia Odpowiedz

  28 października 2014 at 19:36

  ale o co konkretnie chodzi bo z artykułu to nie wynika?

  • blog MMT Odpowiedz

   28 października 2014 at 20:12

   Tu masz streszczenie: „Z wypowiedzi p. Sławomira Kosakowskiego wynikają liczne zarzuty wobec prezydenta Mastalerza jako gospodarza, m. in. że mimo iż gmina była solidarnie odpowiedzialna finansowo (wraz generalnym wykonawcą firmą Polbud S.A.), prezydent nie kontrolował – osobiście ani poprzez urzędników – płatności Polbudu wobec podwykonawców. Na budowie pracowało ok. 30 podwykonawców niezgłoszonych, a zatem wykonywali oni roboty nielegalnie, a przedstawiciele gminy współpracowali z nimi. Gmina Tarnobrzeg płaciła faktury Polbudowi za roboty jeszcze niewykonane. Stan faktyczny na budowie musiał być znany, gdyż co 2 tygodnie odbywały się tam narady z udziałem wysokich urzędników Urzędu Miasta.

   Zauważmy, że już dwa sądy dały wiarę panu Kosakowskiemu, a nie panu Mastalerzowi.

   Jak usłyszeliśmy, mimo toczącej się sprawy sądowej i nieuregulowanych roszczeń podwykonawcy, Urząd Miasta rozliczył środki pozyskane z Unii Europejskiej. Jednak obecnie
   na wniosek UE ma się odbyć szczegółowa kontrola ministerialna. Istnieje zagrożenie, że miasto będzie zmuszone zwrócić Unii Europejskiej nawet do 17 mln dotacji.
   Dodam jeszcze, że p. Sławomir Kosakowski złożył zawiadomienie do prokuratury przeciwko tym, którzy działali wspólnie i w porozumieniu w celu oszustwa (z czynnym udziałem urzędników). Toczą się też postępowania w sprawie wręczania łapówek.”

 2. mieszkaniec Odpowiedz

  28 października 2014 at 19:41

  jeżeli chociaż w 30% prawdę mówi ten Kosakowski to szykuje się gruba afera w Tarnobrzegu

 3. hymm Odpowiedz

  28 października 2014 at 19:47

  Gdyby nie mówił prawdy lub pomawiał można powiedzieć publicznie bo przed kamerami to na pewno zdaje sobie sprawę, że w procesie cywilnym Mastalerz by go przerobił na miazge i do końca życia chłopina by się nie wypłaciła. Aż taki głupi na pewno nie jest aby kłamac i pomawiać przed kamerami. Jedna duża inwestycja w mieście i od razu przekręt na taką skalę? 17 baniek do zwrotu???

 4. palik Odpowiedz

  29 października 2014 at 08:02

  gdyby kłamał to sąd nie przyznałby mu racji,tak ?
  i nie zasądzał kosztów procesu od magistratu.
  a gdzie był nadzór budowlany gdy tak ważna inwestycja powstawała ? kolejna kompromitacja mastiego i jego nieudolnej ekipy.

 5. Batman Odpowiedz

  29 października 2014 at 08:11

  czyli co? mam szykować taczki?

 6. aga Odpowiedz

  29 października 2014 at 09:55

  Ja to widzę tak. Opozycja zrobi wszystko aby dorwać się do fotela prezydenta. Nawet poświęci 17 baniek naszych podatków aby tylko przejąc władze . To trzeba załatwić inaczej. Poczekać na wyrok sądu. i zapłacić jak trzeba czy wykonawcy głównemu czy bezpośrednio podwykonawcy. Donoszenie i ewentualna strata tych pieniędzy to głupota. Owszem nie mówię aby zamiatać temat pod dywan ale trochę trzeba najpierw pomyśleć bo pewnych rzeczy nie da się cofnąć .

  • Bolek Odpowiedz

   29 października 2014 at 12:46

   Widzę, że bardzo ciekawą linię obrony przyjął Mastalerz, nic nie mówić, udawać , że nie ma tematu, to może nic złego się nie stanie. Jeśli nie jesteś z ekipy mastiego, to otrząśnij się dziewczyno, tak czy inaczej sprawy nie zamiecie się pod dywan!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>