Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Jest wyrok w procesie wytoczonym przez prezydenta Mastalerza Grzegorzowi Kiełbowi (video)

Październik 29, 2014 1:07 PM

Sąd okręgowy w Tarnobrzegu postanowił zakazać Grzegorzowi Kiełbowi i Stowarzyszeniu Moje Miasto Tarnobrzeg rozpowszechniania informacji zawartych w czwartym numerze Niecodziennika Tarnobrzeskiego o wskaźniku zadłużenia na koniec 2013 roku, o tym że za kadencji prezydenta Mastalerza nie przybyło nowych dróg, chodników i parkingów oraz że w tym okresie remontów chodników i jezdni nie dokonywały lokalne firmy i dla lokalnych firm pracy w Tarnobrzegu w ogóle nie było.

Sprostowanie ma ukazać się w Niecodzienniku, Echu Dnia i Tygodniku Nadwiślańskim. Grzegorz Kiełb i Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg mają dodatkowo wpłacić 2 tys. zł na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego Społecznego Stowarzyszenia na rzecz Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu.

Sąd postanowił również obciążyć zainteresowanych kosztami postępowania w zakresie przez nich poniesionym oraz oddalić wniosek w pozostałej części. Pozostała część wniosku to informacje podane przez Tarnobrzeski Niecodziennik, dotyczące wymuszania podpisów głosów poparcia na plakatach wyborczych prezydenta Mastalerza, nadużyciu władzy przy rozliczeniach z Rejonem Dróg Miejskich i wyborze oferty o wyższej cenie w przetargu ogłoszonym przez UM. Sąd uznał, że tych informacji nie da się zweryfikować w kategorii prawdy i fałszu.

- Nie ukrywam, że jestem w pełni ukontentowany z wyroku jaki zapadł w dniu dzisiejszym. Przypomnijmy, że jeśli chodzi o procentową pomyłkę odzwierciedla ona stan rzeczywisty troszeczkę w innym kontekście, mianowicie za kadencji Norberta Mastalerza zadłużenie wzrosło o 45 mln złotych i za każdy rok to zadłużenie zostało zwiększone. To że procentowo wyszło panu prezydentowi inaczej nie ma problemu, w następnym numerze Niecodziennika Tarnobrzeskiego będzie ta informacja jaki faktycznie stan zadłużenia nastąpił. W kwestiach najważniejszych czyli rozliczeń z podległą sobie spółką Rejon Dróg Miejskich, w kwestii przetargów a także w kwestii wykonywania dróg dojazdowych i wymuszonych głosów poparcia sąd nie dał wiary Norbertowi Mastalerzowi – komentował wyrok Wojciech Wąsik, prezes Stowarzyszenia Moje Miasto Tarnobrzeg. – Dla nas najistotniejszy jest ten właśnie fakt że w tych najbardziej bulwersujących społeczeństwo sprawach czyli wykonywanie dróg wokół domu Norberta Mastalerza, odnośnie tych wymuszonych głosów poparcia a także w sprawie przetargów rozstrzyganych w sposób niejasny (..), w tych kwestiach jesteśmy zwycięzcami – dodał Wojciech Wąsik.

Komentarz do wyroku sądu zamieszczony przez prezydenta Mastalerza na blogu:

Grzegorz Kiełb i Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg kłamali!
29 października 2014

Niecodziennik Tarnobrzeski kłamał! Tak przed chwilą orzekł Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, który zakazał Grzegorzowi Kiełbowi i Stowarzyszeniu Moje Miasto Tarnobrzeg dalszego rozpowszechniania tego pisemka, sprostowanie i wpłatę dwóch tysięcy złotych na cel charytatywny.

I wszystko jasne: niezawisły sąd położył tamę kłamstwom, jakie rozpowszechniało stowarzyszenie w swoim pisemku, którego redaktorem naczelnym jest Grzegorz Kiełb – kandydat na urząd prezydenta miasta.

A kłamał m.in. w przypadku zadłużenia miasta, braku nowych dróg i parkingów i udziału lokalnych firm w miejskich inwestycjach.

Powtórzę to, co powiedziałem przed kilkoma dniami: żyjemy w demokratycznym państwie prawa, gdzie istnieje odpowiedzialność za słowo, a nie w bananowej republice, gdzie można wszystko.

Potwierdził to dzisiaj niezawisły sąd, w co głęboko wierzyłem, bo prawda jest tylko jedna.

Głęboko wierzę również w to, że 16 listopada tarnobrzeżanie wystawią Stowarzyszeniu Moje Miasto Tarnobrzeg i jego kandydatowi na prezydenta – uczciwy rachunek za tę kampanię kłamstw, podłości i nienawiści.”

foto&video: Piotr Morawski

ROZPRAWA (w całości)

OGŁOSZENIE I UZASADNIENIE WYROKU SĄDU oraz komentarz Wojciecha Wąsika

10 Responses to Tarnobrzeg: Jest wyrok w procesie wytoczonym przez prezydenta Mastalerza Grzegorzowi Kiełbowi (video)

 1. Pawel Odpowiedz

  29 października 2014 at 14:18

  Trzeba przyznac, ze pan Wąsik kosi, przegrali w sadzie ale on jest ‘w pełni ukontentowany z wyroku’
  Albo on jest durniem albo mnie uwaza za durnia, jakby nie bylo o moim glosie to cale MMT moze zapomniec.

  • Bolek Odpowiedz

   29 października 2014 at 15:48

   O twoim głosie to nikt, o prócz Mastalerza nie pamięta! Myślisz,że ci to jakoś wynagrodzi?

 2. Ferdek Odpowiedz

  29 października 2014 at 16:04

  No to Grzesiu i MMT dali d..py, ciach bajera

 3. Wiola Odpowiedz

  29 października 2014 at 16:09

  Jak mozna cieszyc sie z przegranej ?
  Heh Pan Wasik to mistrz ukazywania radosci… ale za to Panu Kielbowi troszke trudno bylo sie zakamuflowac ;)

 4. davey Odpowiedz

  29 października 2014 at 16:11

  Teraz czas na sprawę o korupcję i brak rozliczenia z Kosakowskim.Zobaczymy czy i tu wygra sprawiedliwość Mastalerzowska.

 5. Mania Odpowiedz

  29 października 2014 at 20:11

  W najważniejszych kwestiach, czyli: nadużycia władzy poprzez wykorzystania spółki miejskiej do prywatnych robót przy swoim domu oddalone, krętów rozstrzygnięć przetargowych oddalone, wymuszonych głosów poparcia oddalone!
  A te co uwzględnione to pierdoły! tak więc przy takim zaangażowaniu mastalerza i jego prawników to dla mnie przegrał sromotnie.

 6. Kolega Odpowiedz

  29 października 2014 at 21:55

  A nadużycie władzy nie jest przypadkiem karalne?

 7. Batman Odpowiedz

  31 października 2014 at 08:52

  Kiełb do stawu

 8. Tommy Odpowiedz

  1 listopada 2014 at 18:44

  Po tym co ujrzałem i usłyszałem na samym końcu materiału – podczas konferencji prasowej MMT na korytarzu sądowym – muszę stwierdzić, że mam pewne wątpliwości co do tego kto – w przypadku zwycięstwa w wyborach prezydenckich pana Grzegorza Kiełba – będzie rzeczywistym prezydentem i tak naprawdę będzie rządził miastem: pan Kiełb czy pan Wąsik? Sądząc z tego jak pan Wąsik zachowuje się w stosunku do pana Kiełba obawiam się,że będzie to pan Wąsik a nie pan Kiełb. Gdyby tak miało być to może lepiej byłoby gdyby kandydował pan Wąsik – tak byłoby chyba uczciwiej wobec wyborców? No ale może to tylko takie moje wrażenie i się najzwyczajniej w świecie mylę… Czułbym się jednak nieco poirytowany, gdyby pan Kiełb po ewentualnie wygranych wyborach zwrócił się do pana Wąsika: „Panie prezesie melduję wykonanie zadania”. Wydaje mi się, że to już gdzieś kiedyś było… To taka moja ocena, do której – jak stwierdził w ustnym uzasadnieniu wyroku sąd – każdy ma pełne prawo. Chciałbym się mylić co do tego mojego wrażenia bo doświadczenie uczy, że rządy „z tylnego siodełka” nic dobrego nie przynoszą (patrz np. M. Krzaklewski, J. Kaczyński). Wolałbym, mając na uwadze dobro tego miasta, żeby rządził nim rzeczywiście ten, kogo my mieszkańcy do tego upoważniliśmy, a nie żadna „szara eminencja”.

 9. Kolega Odpowiedz

  1 listopada 2014 at 22:16

  Rachunek to tobie wystawią mastalerzu, oj wystawią. Pakuj się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>