Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Policyjna akcja „ZNICZ 2014″ – dodatkowe patrole, zmiany organizacji ruchu

Październik 31, 2014 3:59 PM

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych w dniach od 31 października do 3 listopada br. policja będzie prowadzić działania pod hasłem „Znicz 2014″ ukierunkowane na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

TARNOBRZEG, POWIAT TARNOBRZESKI

W dniu Wszystkich Świętych i w okresie poprzedzającym święto na terenie powiatu tarnobrzeskiego oraz w mieście Tarnobrzeg w okolicach cmentarzy znajdujących się w rejonie dróg krajowych i wojewódzkich planowane jest ustawienie znaków „ograniczenie prędkości”, „zakaz zatrzymywania się” i „zakaz wyprzedzania”.

- droga krajowa nr 9 na odcinku Tarnowska Wola, gmina Nowa Dęba – wzdłuż drogi znajduje się chodnik umożliwiający bezpieczne poruszanie się pieszych na trasie do cmentarza. Jako miejsce parkingowe wyznaczony zostanie jeden pas ruchu na drodze powiatowej w kierunku m. Alfredówka oraz częściowo pobocze. Na wysokości cmentarza obowiązywać będzie znak drogowy „zakaz zatrzymywania się” oraz „zakaz wyprzedzania”.

- W miejscowości Jadachy na obszarze niezabudowanym na drodze krajowej nr 9 obowiązuje obecnie zakaz zatrzymywania się. Postój pojazdów będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na jednym poboczu drogi dojazdowej. Ruch pieszych odbywać się będzie po chodniku. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

- droga wojewódzka nr 871 w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega, ulica Wisłostrada, to droga dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W rejonie cmentarza parkowanie pojazdów będzie się odbywało na parkingach oraz na prawych zewnętrznych pasach ruchu. Ruch pojazdów odbywać się będzie tylko jednym, wewnętrznym pasem ruchu. W rejonie cmentarza obowiązywać będzie ograniczenie prędkości 30 km/h”. Zakaz postoju i zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie przy łączeniu się ul. Wisłostrada z ul. Mickiewicza w prawo do wjazdu na parking przy cmentarzu.

- droga wojewódzka nr 723 w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega prowadząca do Sandomierza przez osiedle Wielowieś usytuowana jest bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi i zakaz wyprzedzania. Ruch pieszych odbywać się będzie częściowo po chodniku oraz poboczem. Postój pojazdów odbywać się będzie na wyznaczonym parkingu przyległym do cmentarza oraz częściowo na wyznaczonym parkingu znajdującym się tuż przy cmentarzu.

- Cmentarz komunalny zlokalizowany przy ul. Bema na osiedlu Sobów w Tarnobrzegu posiada własny parking. Na odcinku tym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości 50 km/h oraz zakaz zatrzymywania się, który będzie obowiązywał przed wjazdem na cmentarz w kierunku osiedla Sobów na wysokości przystanku autobusowego. Ruch pieszych odbywać się będzie poboczem jak i też częściowo jezdnią.

Gmina Gorzyce

- droga krajowa nr 77 w miejscowości Gorzyce. Na długości cmentarza będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po stronie w kierunku Stalowej Woli. Postój pojazdów będzie odbywał się na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu drogi przy Urzędzie Gminy Gorzyce. Ruch pieszych uczestników będzie odbywał się po poboczu oraz częściowo po jezdni.

- Cmentarz w miejscowości Trześń, gmina Gorzyce znajduje się przy drodze powiatowej nr 1090R. Bezpośrednio przy cmentarzu usytuowany jest parking. Na okres działań po obu stronach drogi powiatowej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Ruch pieszych odbywać się będzie poboczem częściowo po chodniku.

Gmina Grębów

- droga powiatowa, cmentarz parafialny w miejscowości Grębów. Obowiązuje ograniczenie prędkości 50km/h. Postój pojazdów będzie odbywał się na pobliskim placu targowym. Na czas trwania działań na drodze wojewódzkiej po obu stronach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Ruch pieszy odbywał się będzie po chodniku.

- Cmentarz w miejscowości Stale oraz Krawce znajduje się przy kościołach i postój pojazdów odbywać się będzie na znajdujących się obok parkingach. Ruch pieszy będzie odbywał się częściowo po poboczu.

Gmina Baranów Sandomierski

- w miejscowościach Baranów Sandomierski, Skopanie, Wola Baranowska i Ślęzaki postój pojazdów odbywać się będzie na parkingach przy cmentarzach parafialnych. Na wysokości cmentarza w Woli Baranowskiej ustawiony będzie znak „zakaz zatrzymywania się”, zaś w miejscowości Ślęzaki na drodze dojazdowej do cmentarza zostanie zmieniona organizacja ruchu z dwukierunkowego na jednokierunkowy.

Gmina Nowa Dęba

- W miejscowości Nowa Dęba cmentarz usytuowany jest przy ul. Cmentarnej. Dojazd oraz dojście do cmentarza odbywać się będzie ulicą Kościuszki. Parkowanie pojazdów odbywać się będzie poboczem ulic.

- cmentarz parafialny w miejscowości Chmielów znajduje się przy drodze powiatowej nr 1110R. Postój pojazdów będzie odbywał się częściowo na terenie cmentarza oraz na poboczu wzdłuż jego ogrodzenia. Na czas prowadzenia działań obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na długości od wiaduktu do przejazdu kolejowego.

SANDOMIERZ

W Sandomierzu kierujący muszą być przygotowani na tymczasowe zmiany oznakowań na ul. Lubelskiej – droga W777, w okolicy Cmentarza Krukowskiego, jadąc w kierunku Lublina po lewej stronie, w tych dniach będzie obowiązywał bezwzględny zakaz zatrzymywania się i postoju. Parkowanie pojazdów będzie możliwe po stronie prawej, na wyznaczonym parkingu.

Kolejna zmiana w organizacji ruchu będzie na ul. Długiej – jest to droga dojazdowa do szpitala. Na tym odcinku będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju. Przewidywane utrudnienia w ruchu mogą wystąpić także na drodze krajowej K-79 w miejscowościach: Samborzec i Łoniów oraz na drodze powiatowej P-0782T w miejscowościach: Obrazów i Świątniki. Przypominamy, by kierujący bezwzględnie podporządkowywali się poleceniom wydawanym przez policjantów kierujących ruchem.

Informacja dla podróżujących środkami komunikacji miejskiej:

Przystanek dla autobusów przy Cmentarzu Krukowskim na ul. Lubelskiej tymczasowo zostanie przeniesiony na ul. Kwiatkowskiego u zbiegu z ul. Lubelską.

Sandomierscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem pieszych użytkowników dróg w miejscach przy głównych trasach komunikacyjnych, a także reagować będą na wszelkie naruszenia obowiązujących przepisów w zakresie ruchu drogowego, przez kierujących i pieszych.

źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>