Wysoka porażka koszykarzy Jeziora Tarnobrzeg z Akademikami z Koszalina (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg byli bezradni w starciu z AZS Koszalin przegrywając 83:118 (16:37, 29:25, 19:31, 19:25) w meczu 6 kolejki rundy zasadniczej Tauron Basket Ligi. Dla tarnobrzeskiej ekipy była to szósta porażka z rzędu, dla gości z Koszalina piąte zwycięstwo.

Od początku meczu to goście z Koszalina dominowali na parkiecie, nie dając gospodarzom zbyt wielu okazji do zdobywania punktów, sami zaś punktowali seryjnie, najpierw prowadzili dziesięcioma punktami, żeby ostatecznie po 10 minutach wygrywać aż 37:16. W drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Igora Milicicia wzrosła nawet do 24 punktów po kolejnej akcji Szymona Szewczyka. Jezioro potrafiło zmniejszyć straty ale nie na tyle, aby nawiązać walkę z drużyną gości. Dobrze radzili sobie Josh Miller i Daniło Kozłow, ale to było ciągle za mało.

Druga połowa nie przyniosła już większych zmian, a AZS powiększał tylko swoje prowadzenie. Po trzeciej kwarcie zespół z Koszalina prowadził już blisko 30 punktami, a tarnobrzeżanie nie zbliżali się do rywali. Ostatnia część meczu była już tylko formalnością. AZS w całym meczu rzucił aż 12 trójek i zdobył łącznie 118 punktów przy 83 trafieniach ekipy gospodarzy.

Najlepszym strzelcem koszalinian był Łukasz Pacocha z 24 punktami. 22 punkty dołożył do tego Szymon Szewczyk (również 13 zbiórek), a kolejnych 20 Qyntel Woods (10 zbiórek). W ekipie gospodarzy na wyróżnienie zasługuje Josh Miller, który zakończył mecz z 21 punktami i dziewięcioma asystami.

W ramach 7 kolejki rundy zasadniczej TBL Jezioro zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Asseco Gdynia. Mecz rozegrany zostanie w piątek 14 listopada, początek godz.19.

JEZIORO TARNOBRZEG – AZS KOSZALIN 83:118 (16:37, 29:25, 19:31, 19:25)

Jezioro: Miller 21 (2×3), Kozłow 19, Młynarski 17 (3×3), Johnson 11 (1×3), Wysocki 6, Williams 6, Patoka 3 (1×3), Morawiec 0
AZS: Pacocha 24 (2×3), Szewczyk 22 (2×3), Woods 20, Vrbanc 15 (3×3), Austin 14 (2×3), Stelmach 11 (2×3), Swanson 7 (1×3), Mielczarek 5, Rybicki 0, Sherman 0