Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeżanie uczcili 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (fotoreportaż oraz video)

Listopad 11, 2014 8:21 PM

Mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele o.o. Dominikanów rozpoczęły się miejskie obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po nabożeństwie tarnobrzeżanie mogli uczestniczyć w uroczystości zorganizowanej na Placu Bartosza Głowackiego. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił prezydent miasta. – Warto ciągle przypominać, że ów wielki dzień, 11. listopada 1918 roku, nie był darem losu, ani aktem łaski, ani czyimś wspaniałomyślnym prezentem. To nie było tak, że ktoś przyjechał i dał nam klucze do wolnej Polski, jak trafnie określiła profesor Daria Nałęcz, znawczyni dwudziestolecia międzywojennego.
Odzyskanie niepodległości było wieloetapowym procesem, a sam dzień 11 listopada finałem przemyślanej i skutecznej walki naszych ojców, którzy umiejętnie wykorzystali dogodną sytuacje międzynarodową – mówił prezydent. O artystyczny wydźwięk wydarzenia zadbała młodzież z Gimnazjum nr 1. Uroczystości na placu zakończyło złożenie wieńców pod pomnikiem Bartosza Głowackiego.

Późnym popołudniem w parku okalającym Zamek Tarnowskich w Dzikowie odbyła się inscenizacja historyczna. Foto oraz video reportaż z tego wydarzenia już wkrótce na portalu. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

One Response to Tarnobrzeżanie uczcili 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (fotoreportaż oraz video)

  1. Batman Odpowiedz

    12 listopada 2014 at 09:56

    Wspaniale, ale czemu Iwona nie przyszła ?! Czekałem i czekałem i się nie doczekałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>