Tarnobrzeżanin Patryk Korczyński zdobył tytuł Mistrza Polski i ustanowił nowy rekord kraju

Patryk Korczyński z tarnobrzeskiego klubu „Integracja” wywalczył złoty medal podczas rozgrywanych we Władysławowie Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w stylu klasycznym. W mistrzowskim podejściu Patryk startujący w kategorii wagowej 120 kg wśród juniorów do lat 20, wycisnął ciężar o wadze 170 kg poprawiając „stary rekord” o 7,5 kg.

Ponadto w kategorii juniorów do lat 23 P. Korczyński został sklasyfikowany na wysokim trzecim miejscu.

Świetny występ odnotował drugi z reprezentantów Tarnobrzega Dawid Staszuk, który w kategorii wagowej 105 kg uzyskał również 170 kg, co pozwoliło mu zająć wysokie czwarte miejsce wśród juniorów do lat 23. Na co dzień zawodnicy trenują w siłowni MOSiR w Tarnobrzegu.
Do tej ważnej imprezy nasi ciężarowcy mogli przygotować się dzięki środkom pozyskanym z : Urzędu Miasta Tarnobrzeg, PW Karabela. Dodatkowo Patryka wsparła firma VersusGas z Mińska Mazowieckiego.

info: Sławomir Wiatrowski