Pierwsze zwycięstwo koszykarzy Jeziora Tarnobrzeg

Jezioro Tarnobrzeg wygrało swój pierwszy mecz w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Tarnobrzeska drużyna pokonała w Gdyni miejscowe Asseco 93:81 (25:27, 14:14, 24:16, 30:24).

Świetnie w pierwszych minutach spotkania radził sobie przede wszystkim Lazar Radosavljević – po jego trafieniu Asseco prowadziło 10:6. Tarnobrzeżanie ciągle trzymali się jednak w grze, głównie dzięki akcjom Craiga Williamsa. Później po trójce Dominique’a Johnsona to Jezioro chwilowo zdobyło przewagę. Dzięki trafieniu Przemysława Żołnierowicza to gospodarze po pierwszej kwarcie wygrywali 27:25. Druga część meczu była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć większego prowadzenia. W końcówce rzut z dystansu Sebastiana Kowalczyka dał pięć punktów przewagi zespołowi trenera Davida Dedka, ale tę różnicę trójką zmniejszył Johnson.

Mimo że Asseco w trzeciej kwarcie prowadziło już 51:43 po akcji Ovidijusa Galdikasa, to Jezioro nadal zaskakiwało. Dobrze spisywali się Miller i Williams, a po trójce Młynarskiego to tarnobrzeżanie wygrywali 55:53. Gospodarze mieli spore problemy w ataku, a zespół gości świetnie to wykorzystywał. Dzięki akcji Johnsona zdobył ośmiopunktową przewagę. W ostatniej części meczu po trafieniach Waltona gdynianie doprowadzili do remisu, ale później ważne akcje kończyli Williams i Patoka. Dzięki temu Jezioro ponownie zbudowało przewagę i nie pozwoliło się już dogonić. To pierwsze zwycięstwo tarnobrzeżan w tym sezonie.

Najlepszym strzelcem Jeziora był Craig Williams z 27 punktami. 25 punktów i siedem asyst dołożył Josh Miller. W ekipie Asseco wyróżniał się Lazar Radosavljević z 16 punktami.

W ramach 8 kolejki rundy zasadniczej TBL Jezioro podejmie we własnej hali King Wilki Morskie ze Szczecina. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 22 listopada, początek godz.18.

Asseco Gdynia – Jezioro Tarnobrzeg 81:93 (27:25, 14:14, 16:24, 24:30)

Asseco: Radosavljevic 16 (4×3), Galdikas 14, Kowalczyk 14 (2×3), Szczotka 13 (1×3), Walton 13, Żołnierewicz 6, Matczak 5, Grujić 0, Paredes 0, Parzeński 0, Szymański 0

Jezioro: Williams 27 (5×3), Miller 25 (4×3), Johnson 21 (4×3), Patoka 7 (1×3), Młynarski 6 (1×3), Wysocki 5, Kozłow 2