Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Debata prezydenta Mastalerza (zdjęcia oraz video)

Listopad 22, 2014 1:01 PM

Debata z udziałem starającego się o reelekcję prezydenta Mastalerza odbyła się w minioną sobotę w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

foto&video: Piotr Morawski

Debata cz.1

Debata cz.2

Debata cz.3

Debata cz.4

120 Responses to Tarnobrzeg: Debata prezydenta Mastalerza (zdjęcia oraz video)

  1. Szpak Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 15:28

    Ciekawe jak nasz prezydent wytłumaczy nieubłagane dane z wojewódzkiego urzedu pracy, cZyli KONKRETY:
    Od 2010 w powiecie mieleckim przybyło 11 tys. nowych miejsc pracy, w stalowolskim 5.5 tys. nowych miejsc pracy, a w tarnobrzeskim UBYŁO 1.500 miejsc pracy.
    Takie sa fakty.

    • wiemicho1 Odpowiedz

      22 listopada 2014 at 17:36

      bezrobocie w powiecie Mieleckim:
      2010r. ok 8000 osób, w 2014 ok 7000 osób
      bezrobocie w powiecie stalowowolskim:
      2010r. ok. 6500 osób, w 2014r. ok 6000
      bezrobocie w powiecie tarnobrzeskim:
      2010r. ponad 3000 osób, w 2014r. poniżej 3000
      Skąd biorą się takie informacje? Bo te które podaję ze strony Wojewódzkiego Urzędu pracy, porównanie sierpień 2010 do sierpień 2014r.
      Po co kłamać?

      • Szpak Odpowiedz

        22 listopada 2014 at 17:52

        To dane o powstawaniu nowych miejsc pracy, nie bezrobotnych. czytajcie ze zrozumieniem. W tarnobrzegu ile ludzi staciło pracę ?W PKSie ok 200 osób, a te sklepy pozamykane, bo małe firmy poupadały to też kłamstwo?

        • wiemicho1 Odpowiedz

          22 listopada 2014 at 18:21

          No prosze Cię…..Policz dobrze gdzie firmy znalazły pracowników:
          w powiecie Mieleckim ile to – 11000?, Stalowowolskim 5500, skoro bezrobocie spadło w tych powiatach o spadło w tym okresie o zaledwie o kilkaset osób, może do tysiąca. Do kitu te Twoje fakty. Nie kłam więcej proszę.

      • Szpak Odpowiedz

        23 listopada 2014 at 12:53

        i jeszcze zestawienie GUS pracujący na 1000 mieszkańców , znowu
        jestesmy na szarym końcu …

        ( I po co kłamać, prosze pani? … )

        http://stat.gov.pl/bdl/app/dane_podgrup.display?p_id=39303&p_token=0.6883661355823278

        • wiemicho1 Odpowiedz

          23 listopada 2014 at 19:18

          No i sprawdź te linki do stron bo kierują cały czas w jedno niezbyt interesujące miejsce.

    • wiemicho1 Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 19:16

      Co prawda dużo się napracowałeś (szacunek) ale niestety mało zrozumiałeś, więc wytłumaczę dokładniej:
      W swoim pierwszym poście wskazałeś, że w okresie 2010 -2014 w powiecie Mieleckim w powstało 11000 nowych miejsc pracy, Stalowowolskim 5500 nowych miejsc pracy a w Tarnobrzegu miejsc pracy w tym samym okresie ubyło o 1500. Manipulacja polega na tym, że w Twoje dane wskazują jakoby np. w powiecie Mieleckim zatrudnienie wzrosło o 11000 osób, co w kontekstcie statystyk bezrobocia, gdzie bezrobotnych w powiecie mieleckim było i jest ok. 8000 wskazywałoby, że bezrobocie w powiecie mieleckim zniknęło i brakuje rąk do pracy, co jest oczywistą nieprawdą.
      Wytłumaczę Ci na przykładzie – jeżeli przedsiębiorca miał 5 pracowników i z różnych powodów zamknął tą działalność a następnego dnia otworzył nową działalność, zatrudniając 5 osób, w statystyce pojawia się 5 nowo utworzonych miejsc pracy a bezrobocie od tego nie spada ani ciut, ciut i obywatelom nic od tego nie przybywa.
      Informacja, którą podałeś na wstępie właśnie z tego powodu jest kłamliwa,nieprawdziwa. Bardziej miarodajne są wskaźniki stopy bezrobocia a i to nie odzwierciedlają całości stanu faktycznego.
      Wiem, że nie Ty wymyśliłeś posługiwanie się tego rodzaju półprawdami, tylko beznamiętnie powtarzasz to co powiedziano jak twierdzisz w Radiu Rzeszów.
      Nie chce mi się odnosić do Twoich pozostałych postów, bo szkoda czasu na daremne sprzeczki. Prezydent miasta ma bardzo ograniczone możliwości tworzenia miejsc pracy, więc w sam raz przy tych wyborach to jałowa dyskusja. Dużym pozytywem jest to, że sam zacząłeś szukać informacji. Brawo.
      Ponadto, zwróć uwagę, że prezydent Stalowej Woli, pod którego rządami jak piszesz powstało 5500 miejsc pracy właśnie stracił stołek.

      • Szpak Odpowiedz

        23 listopada 2014 at 22:34

        No proszę Cię…Po co taki protekcjonalny ton w stylu:”myśli,chociaż głosował na Kiełba”.Okazało się nawet,że dane GUS-u są wymysłem spisku przeciwko….To proste:bezrobocie w Tarnobrzegu wzrosło,ludzie mają poczucie niepewnej przyszłości i żaden Mastalerzowy spin doktor tego nie odczaruje.Obywatele powiedzieli dość.Teraz obraźcie się na mieszkańców Tarnobrzega.
        Piszesz,że przegrał dobry prezydent Szlęzak,to dlaczego ma wygrać marny prezydent Mastalerz?W tej sprawie już więcej pisać nie będę bo to tak jakby rozmawiać ze ślepym o kolorach.Nie pozdrawiam!

        • wiemicho1 Odpowiedz

          24 listopada 2014 at 00:19

          Przykro mi ale muszę Cię zmartwić. W sierpniu 2013 bezrobocie w powiecie Tarnobrzeskim wynosiło 14,2% a w sierpniu 2014r. 13,7%.

          • davey

            24 listopada 2014 at 09:13

            O tyle to zmalało bezrobocie,jak Mastalerz przejmował władzę i pozatrudniał swoich kolesi,niektórych to choćby na pół etatu.Nic więc dziwnego,że teraz tak ofiarnie walczą z kim popadnie,nawet z GUS-em!Być albo nie być…?Oto jest pytanie…

  2. Szpak Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 15:40

    Powiedzenie: ” Gadał dziad do obrazu ” nabiera nowego znaczenia. Podobno prezydent kazał sobie zainstalowac w czasie prób do debaty portret jego adwersarza, czyli Kiełba. Podobno lepiej mu się ćwiczy agresję. Teraz już wszyscy powinni zrozumiec, dlaczego Kiełb odmówił udziału w tej schozofrenicznej debacie. Będzie dobrym prezydentem, ma instynkt.

  3. pa Norbert Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 15:45

    Idziemy głosować na Grzegorza Kiełba w II turze .

  4. niunia Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 16:09

    Komu chce się pracować ten pracuje pozostali tylko marudzą .

  5. anna Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 16:30

    Z

  6. jasiek Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 16:59

    Z mojego doświadczenia wiem,że niezależnie kto by wygral fotel prezydenta , problem pracy w Tarnobrzegu by się kooolosalnie nie zmienił Urzad Pracy nadal by był przepełniony bezrobotnymi , a to jest dla mnie najważniejsze w całej kampani prócz tego ,że rzadziła by inna opcja polityczna niż dotychczas i tyle, jak ciężko by było tak by było nadal , a opozycja wszystko to robi na potrzeby wyborów i wyborców na chwilę obecną, a rzeczywistość po wyborach będzie inna , ja już zostałem oszukany w tej kwesti i mówię to z całym przekonaniem i świadomością i odpowiedzialnością za swoje słowa, życzę właściwych decyzji, każdy jest kowalem swojego losu, który można odmienić na lepsze lub gorsze,powodzenia wyboru.

  7. fix Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 17:25

    Ja nawet nie musiałbym być prezydentem ani biznesmenem żeby tworzyć nowe miejsca pracy. To jest proste.

    • jasiek Odpowiedz

      22 listopada 2014 at 20:28

      Proste jest mówić , ale trudno jest zrobić, ja coś na ten temat wiem!

  8. Mk Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 18:17

    Co on p….. Wstęp dłuższy niż cała debata. Masztalski kończ już . Prosi to się świnia. Mk

  9. wacek Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 18:30

    kłamiesz świnio,zejdz ze sceny

  10. Ja Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 18:47

    Tak czułem że po tej debacie słupek dla Mastalerza wzrośnie. Manipulacja na społeczeństwo niezła ale ja nie baran jestem.

    • Ja Odpowiedz

      22 listopada 2014 at 22:24

      Dopisze tylko. Godzina 17:50
      Kiełby 50%
      Mastalerz 35%
      Nie wiem na kogo 5%
      Nie ide na wybory 10%

  11. marek Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 18:47

    łże jak z nut

  12. Andre' Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:01

    Gadane to ty masz Mastalerz koncz i wstydu oszczedz. Jezeli kogos przekonales to chyba swoja mamuske. Ona w ciebie wierzy a poza nia nikt. Wstap wiec do niej to cie poklepie po plecach.

  13. AS Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:04

    TERAZ PIENIĄŻKI SIĘ ZNALAZŁY DLA OBSŁUGI W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH A PRZEDTEM ICH NIE BYŁO TERAZ TO JUŻ JEST PO WSZYSTKIM TO TYLKO PUSTE OBIETNICE ŻAL MI PANA JEST JAK BYŁY SPOTKANIA ,PROTESTY TO TYLKO NAS ZBYWANO I NIC POZA TYM PIENIĘDZY NIE BYŁO A TERAZ PRZED DRUGĄ TURĄ CZEGO SIĘ NIE ROBI DLA WYGRANEJ OD NAS GŁOSÓW PAN NIGDY NIE DOSTANIE

  14. xyz Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:10

    Ludzie gdzie Wasza kultura? Dlaczego ublizacie osobie publicznej ? Norbert Mastalerz nie jest tchorzem w przeciwieństwie do kondrkandyda. Może za dużo mowi ale merytorycznie odpowiada a przede wszystkim szanuje mieszkańców i nie łga jak jego przeciwnicy o likwidacji szkół, przedszkoli itd w celu pozykania poparcia przez mieszkańcow. Proszę Was szanujcie sie wzajemnie i nie opluwajcie a przede wszystkim szanujcie osoby ktore wkladają mnostwo pracy w realizację danej misji.

  15. wacek Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:13

    I dobrze że Kiełb odmówił, znamy już przypadki lansowania się chłopca z plakatu to taka jego metoda dotrzeć do wszystkich poprzez kamerę i zrobić z siebie boga,niestety bogiem nie jest i prawda jest inna niż kłapanie szczęką

  16. ujytf Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:15

    Mastalerz jest spoko gosc głosujcie na niego kiełb zakończy to miasto juz niebedzie istniec dziubinski i spółka zniszczy tarnobrzeg

  17. AS Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:20

    szacunek to słowo każdy zna wiadomo czego się nie robi publicznie ładnie z gracją sie wypowiada merytorycznie ale to pod publikę tylko nie dajmy się oszukać. Oszust i tyle a za naszymi plecami oszukuje społeczeństwo do kamery można ładnie mówic

  18. obserwator Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:21

    Uważam, że do szkół powinno wprowadzić się firmy sprzątające co doprowadzi wreszcie do stanu, że będzie w nich czysto a woźna nie będzie najważniejszą osobą. Ja pracuje osiem godzin teoretycznie sprzątaczki w szkołach też ale dziwnym trafem już 30 minut po zakończeniu lekcji ich nie ma a szkoła brudna tylko wejście sprzątnięte żeby dyrekcja się na śmieciach nie wyje… Podobna sprawa z bibliotekami, proszę sprawdzić ile jest wypożyczeń zwłaszcza w gimnazjach a paniusie mają jeszcze czas na robienie kateringu do domu w dniu bez wypożyczeń. Jeśli już ta biblioteka ma być to niech będzie realnie czynna w stosunku do faktycznej potrzeby tzn 2 godziny trzy razy w tygodniu, już jest w ten sposób oszczędność.

  19. obserwator Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:32

    W dzisiejszym wydaniu “Echa Dnia” na pierwszej stronie ukazało się sprostowanie nakazane wyrokiem Sądu, potwierdzające, że Grzegorz Kiełb zamieścił w Niecodzienniku nieprawdziwe informacje. Dziwnym trafem w żadnym kiosku gazety nie było. Jak poinformowała jedna z pań kioskarek – wszystkie egzemplarze kupiła jedna osoba…Więc się zastanówcie – Wam Niecodziennik przynoszą do domu, a wiarygodną prasę wykupują z kiosków, żebyście przypadkiem nie przejrzeli na oczy…

    • Heniek Sztygar Odpowiedz

      22 listopada 2014 at 19:47

      Przynajmniej za to płacili. Mam może panu obserwatorowi przypomnieć, jak to “nieznani sprawcy” wydzierali “Niecodzienniki” ze skrzynek pocztowych? :)

  20. obserwator Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:41

    No to biały kruk będzie ED z dnia 22listopada 2014r.

  21. obserwator Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 19:45

    Dlaczego nikt nie pyta o ten sztuczny twór jakim jest MOZE dzięki temu tworowi prezydent ma pełną władze nad pieniędzmi szkół a dyrektorzy o kredę muszą się prosić rodziców. Sam bym spytał ale pracuje w oświacie i się boje.

  22. Bronek Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 20:00

    Chamstwo Chamstwo!!! Panie Mastalerz jak to już Wójt Skóra powiedział, że nie ma Pan poszanowania dla ludzi tak dał Pan sobie dziś o tym znać mówiąc o kandydatach z Komitetu Moje Miasto. Powiedział Pan że są to ludzie z ulicy z nikąd. Pragnę Panu powiedzieć że to są ludzie z Tarnobrzega jak by Pan nie wiedział mają tak samo dom czy mieszkanie jak Pan nie są to ludzie Bezdomni jak się Panu wydaje i myślę że przeprosiny w ich kierunku powinny się pojawić. A Pan startując skąd Pan się tu znalazł jak nie z Radomia też mówiono człowiek z nikąd!! Aby wygrać trzeba się nauczyć pokory i szanować ludzi widzę że dalej Pan kłamie mimo dostania żółtej kartki żadnych wniosków Pan nie wyciągnął CHAMSTWO i KŁAMSTWO nadal przez Pana przemiawia.

    • wiemicho1 Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 00:10

      Panie Bronku, ma Pan rację, Prezydent popełnił fatalny błąd. Ludzie Pana Kiełba nie są znikąd. Ludźmi Pana Kiełba są: Pan Dziubiński, Pan Wójtowicz, Pan Wąsik – zarząd stowarzyszenia Moje Miasto Tarnobrzeg. Panu Dziubińskiemu mieszkańcy podziękowali za lata władzy w poprzednich wyborach, Pan Wójtowicz nie zasłynął raczej z miłości do obywateli ale z arogancji, Pan Wąsik – w szpitalu wspominają do dzisiaj jego dyrektorowanie. To są ludzie Pana Kiełba. No chyba,że mówimy o “niezależnych” dziennikarzach, np o Panu Piasku czy jak mu tam, skazanych wyrokiem sądu za kłamstwo. Czy ktoś jeszcze jest w tej ekipie o kim można coś dobrego powiedzieć?

    • on Odpowiedz

      24 listopada 2014 at 22:10

      tak wójt Skóra raczył poprzeć nowego kandydata WIDMO p. Kiełba a teraz dlaczego? może jakiś udział w jeziorze mu obiecano ? bo przecież za to taki obrażony jest na Mastalerza! a co do wykształcenia Pana Kiełba wykształcony jak pół Tarnobrzega slkończył jakąś pewnie miejscową uczelnie tak jak np. ja i jestem prawnik ja WSHiP w Sandomierzu a on nie przyznaje się, Jak długoletni samorządowiec Wójt Skóra popiera nie doświadczonego kandydata bo nie ROZUMIEM, bez referencji z wyrokami sądu? Ludzie kto nas ma reprezentować TO ŚMIERDZI NA 100 km! OGARNIJCIE SIĘ> Nie było by tych komentarzy gdyby w drugiej turze był np.Stasiak, Młodawski<Gospodarczyk ale ktoś bez żadnejdziałalności w samorządzie na Prezydenta, o ZGROZO NIE!

      • davey Odpowiedz

        25 listopada 2014 at 11:38

        Bzdury piszesz!Takie same komentarze,dyskredytujące każdego kandydata byłyby tu i na innych forach zamieszczane!Wszystko po to,aby zwyciężył ten,dla którego pogodzenie się zporażką to następna porażka.I nie mydl tu nikomu oczu,że jesteś taki pro Stasiakowy!Bardzo się mastalerz boi Kiełba,wpływa na swój sztab wyborczy i efekty tego są w sieci!Doszedł nawet do wniosku,że w tydzień zmieni się całkowicie,oczywiście na potrzeby kampanii.POtem wróci mu wigor,buta i pyszałkowatość,o chamstwu nie wspomnę…

  23. mieszkaniec Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 20:25

    Do Pana Szpakowski,
    Szanowny Panie to że np.firma Avans z Machowa wpadła w klopoty i była zmuszona podjąć takie kroki a nie inne czyli zwolnienia przez co zwiększyła się liczba bezrobotnych nie uważam aby była to wina Pana Prezydenta.

  24. Szpak Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 20:35

    Proponuję bitwe nie na cyfry, tylko wycieczke po naszym mieście. Ile np jest pustych sklepow, do wynajęcia? Czy pracownicy UM tu piszący tez potrafią mi na to precyzyjnie odpowiedziec? Bo zwykły mieszkaniec to widzi, a Wy próbujecie zaczarowac rzeczywistość cyframi z papieru. Za chwilę dowiemy się , ze Tarnobrzeg to San Francisko.

    • wiemicho1 Odpowiedz

      22 listopada 2014 at 23:59

      A czy zauważyłeś ile nowych powierzchni handlowo-usługowych powstało w Tarnobrzegu? Czy zauważyłeś, że ciągle budują się nowe? Czy wiesz, że te powierzchnie budują i tworzą prywatni przedsiębiorcy? Jak myślisz, czy kierują się chęcią zysku czy mają taką fobię aby sobie coś wybudować? Czy budynek obok sądu to nie są powierzchnie biurowo handlowe? Skoro przedsiębiorcy podejmują decyzję o budowie nowych powierzchni handlowo – usługowych, to z pewnością nie liczą na stratę lecz na zysk. Tylko w jednym masz rację Tarnobrzeg to nie San Francisco.

  25. quatros Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 20:39

    Żenada sami kolesie na sali i zero konstruktywnej wiedzy na podstawowe tematy dziwię się jak przez cztery lata rządził nami nieuk,co do Kiełba nie dziwię się tendencyjne pytania były regułą

    • Misiek Odpowiedz

      22 listopada 2014 at 20:46

      Niestety Grzegorz Tchórz Kiełb nie przyszedł, bo go w szkole mówić nie nauczyli :(

      • Heniek Sztygar Odpowiedz

        22 listopada 2014 at 21:18

        Pewnie bał się tego, że prezydent go zanudzi na śmierć swoją propagandową gadką (godną Polskiej Kroniki Filmowej) :)

        • twój cień Odpowiedz

          22 listopada 2014 at 21:23

          jeżeli miał tyle asów w rękawie co w niecodzienniku to czemu nie przyszedł?

          • Heniek Sztygar

            22 listopada 2014 at 21:33

            Może wolał w tym samym czasie spotkać się z mieszkańcami tbg, którzy nie są członkami PO? :)

  26. moderator Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 21:01

    Oglądałem kawałek i wyłączyłem ten bełkot, refleksja: na sali około 50 osób /działaczy tarnobrzeskiej PO/, ci którzy startowali w wyborach z tej listy i osoby związane z bezpośrednim prowadzeniem kampanii swojej lub Mastalerza. Zwyczajnych mieszkańców /ubrudzonych politycznie/ nie było. Na scenie występował zmęczony i przestraszony pseudo aktor który jakby nie może uwierzyć, że za w niedziele kurtyna opadnie i na ta scenę nie zostanie już zaproszony.

  27. obserwator Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 21:02

    Może skupmy się nie na tym, kogo lubię, a kogo nie, tylko raczej na tym, czy Tarnobrzeg stać na zmianę prezydenta. Bo jedno co jest pewne, gdy nastaną rządy Kiełba- wszystko co zrobił Mastalerz jest do bani i trzeba to zniszczyć. I w ten sposób zamiast iść naprzód cofniemy się 4 lata wstecz!!!

  28. kiki Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 21:13

    Bylem osobiście na tym spotkaniu i uważam ze dobrze się stało ze Grzegorz Kiełb się na nim nie pojawil. Sala to 80 % dupowłazów norberta, którzy wniebowzieci słuchali słów wodza.
    Życzę powodzenia Panie Grzegorzu w drugiej turze. Tak trzymac

  29. mieszkaniec Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 21:21

    Muszę przyznać że jestem zawiedziony postawą Pana Kiełba prosi o głosy liczy na poparcie mieszkańców ale przyjść na debatę i odpowiedzieć na kilka prostych pytań nie chciało się,szkoda i przykre:(A jak dało się zauważyć pytania zadawali też zwolennicy Pana Kiełba i PIS-U.Więc dlaczego mieszkańcy zostali wystawienia przez Pana Kiełba i nie mogli zadać mu pytań na forum publicznym?Czyżby miał coś do ukrycia przed nami mieszkańcami?Czy bał się bezpośredniej konfrontacji przed kamerami i obliczem mieszkańców zadających niewygodne pytania?Bardzo mnie to nurtuje i chętnie ja i inni mieszkańcy zadali by też pytania Panu Kiełbowi!
    Kolejną rzeczą która jest sprzeczna z tym co mówi jest fakt że Pan Kiełb głosi o obniżeniu podatków jakich i komu?Komu Pan Kiełb zabierze a komu da?Czy Pan Kiełb zdaje sobie sprawę,ze wszystko co mówi i głosi mieszkańcom chodząc po domach będzie musiał spełnić?Bo jeśli wygra i nie dotrzyma słowa i danych obietnic to my jako mieszkańcy przypomnimy mu wszystko co mówił,gdyż mamy to zapisane,nagrane itd.i pamiętamy jego wypowiedzi przedwyborcze a wtedy nie będzie tłumaczenia i “zwalania”winy na innych lub poprzednią władzę!Bo jak się Pan Kiełb chwali zna bardzo dobrze problemy mieszkańców miasta,wie jak i co się dzieje w urzędzie miasta.
    Kolejną sprawą jest sprawa powierzenia władzy komuś kto ma zerowe doświadczenie jeśli chodzi o sprawowanie władzy w samorządzie czy to był by radnym miasta bo chyba Nie Był:)!Jak możemy powierzyć losy naszego miasta komuś kto nie wie jak funkcjonuje samorząd terytorialny skoro karierę swą polityczną zaczynał jako strażnik miasta a skończył u swoich kolegów w sspółdzielni Tarnobrzeskiej Pana Lenarta i Pana Dziubińskego:)Ale jak wygra to jak powiedzial w ostatnim wywiadzie nie Pan Mastalerz będzie mu wybierał wiceprezydentów tylko będzie otaczał się osobami “kompetentnymi” a takowym pewnie są Pan Dziubiński,Pan Stasiak,Pan Wąski prywatny adwokat Pana Kiełba.Bo niby jak sam miałby sobie poradzić z zarządzaniem miałem,budżetem,środkami unijnymi skoro nie ma bladego pojęcia!Wiec czy tego właśnie chcą,chcemy mieszkańcy naszego miasta?Zastanówmy się dwa razy na kogo oddamy nasze głosy 30.11.2014 w drugiej turze wyborów!Bo ja osobiście choć jestem bezpartyjny NIE WIERZĘ aby Pan Kiełb poradził sobie z Tymi zadaniami i z tak ogromnym przedsięwzięciem jakim jest zarządzanie miastem przez najbliższe 4 LATA.Oby nasze głosy nie poszły na marne a obietnice Pana Kiełba pozostały bez pokrycia lub spełzły na niczym.
    Wolę oddać głos na Pana Mastalerza,który ma doświadczenie wie i zna się na zarządzaniu miastem co nie zmienia faktu że też miał wpadki,potknięcia czy nietrafne decyzje.Dlatego uważam,że każdemu należy się druga szansa!A w tym wypadku powinniśmy dać Panu Mastalerz owi takową drugą szansę!

    • Misiek Odpowiedz

      22 listopada 2014 at 21:24

      na ten komentarz nikt Ci nie odpowie, bo te błazny od Kiełba nie potrafią czytać, trzeba im obrazki pokazywać

  30. Szpak Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 21:30

    To ja może nie epistołę urzędnicza , tylko króciutko, bo zwyczajnego mieszkańca, ale i uważnego obserwatora. Widac słabą frekwencje na sali, większośc to ludzie powiązani z obecnym prezydentem.Ten brak zwyczajnych ludzi- wyborców to jasny przekaz. On nie zasłużył na drugą szansę. Czas to przyjąć z pokorą, ktorej,niestety,mu brak.

    • mieszkaniec Odpowiedz

      22 listopada 2014 at 21:39

      Panie Szpak pytanie jest też inne być może władza wróci do Panów Dziubińskego i Stasiak a Pan Kiełb będzie ich “marionetką” w kukielkowym teatrzyku czy oni jak rządzili miastem było lepiej?Czy tego Pan chce?Bo ja NIE!

    • wiemicho1 Odpowiedz

      22 listopada 2014 at 23:45

      Pan Szpak napisał:
      “To ja może nie epistołę urzędnicza , tylko króciutko, bo zwyczajnego mieszkańca, ale i uważnego obserwatora. Widac słabą frekwencje na sali, większośc to ludzie powiązani z obecnym prezydentem.Ten brak zwyczajnych ludzi- wyborców to jasny przekaz. On nie zasłużył na drugą szansę. Czas to przyjąć z pokorą, ktorej,niestety,mu brak.”

      To ja króciutko – kto Panu Panie Szpak bronił tam się udać jako zwykły obywatel i zadać miażdżący cios Prezydentowi? Nie podobają Ci się cyfry bo się z nimi nie zgadzasz, nie podobają się fakty, bo w nich nie uczestniczysz a chowasz się podobnie jak konkurent za ekranem komputera.

      • Szpak Odpowiedz

        23 listopada 2014 at 00:00

        To ja też króciutko. Podawane cyfry pochodziły z debaty w Radio Rzeszów. Mecz zaś, na którym byłem, przyniósł wiecej zaskakujacych momentów niz wyreżyserowana debatka. Bo ja, w przeciwieństwie do niektórych na sali, miałem wybór gdzie mam iść.

  31. mieszkaniec Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 22:02

    Oglądając wczorajszy wywiad Pana Kiełba w telewizji TVL przeprowadzonym przez Panią redaktor Kociubę zastanawiam się czy zostanie w przypadku zwycięstwa przez Pana Kiełba rzecznikiem prasowym czy ewentualnie naczelnikiem oświaty bo przecież jest nauczycielem?Bo jak dało się zauważyć brała i bierze czynny udział w jego kampanii.Przez co pewnie ma też nieograniczony czas na antenie telewizji TVL:) bo zadawane pytania jak dało się zauważyć i odczuć były wwcześniej wyreżyserowane i zadawane w taki sposób aby pokazać Pana Mastalerza z jak najgorszej strony a Pana Kiełba skoro jest kolegą w jak najlepszym świetle.
    Z tego co zawsze myślałem o mediach,że powinny być niezależne i bezstronnicze ale jak widać się myliłem.

  32. Daniel Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 22:52

    nie mam czasu na sledzenie stron oraz gazet ale na ta debate xzekalem aby poznac pana kielba. Niestety nie bylo mi dane moze organizator imprezy nie odpowiadal, jak mam wybierac skoro poza obecnie panujacym gdzie mam zdanie wyrobione nie wiem nic o kontrkandydacie, jak mam dokonac wyboru. Dla mnie konfrontacja zwana debata to najlepsze rozwiazanie na poznanie kandydatow.

  33. kopernika Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 23:13

    W niedzielę 30 listopada pogonimy pana M z tego budyneczku koło fontanny

    • Ra Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 09:45

      Kiełb aut, pajace mają zakaz wstępu

  34. wiemicho1 Odpowiedz

    22 listopada 2014 at 23:35

    Każdy zainteresowany mógł udać się do domu kultury i zadawać pytania. Nie zauważyłem aby moderator utrudniał dostęp do mikrofonu komukolwiek, kto wyraził taki zamiar. Odpowiedzi na pytania były wyczerpujące i jeżeli nawet mam inne zdanie na temat sposobów rozwiązania problemów, to usłyszałem w jaki sposób zamierza je rozwiązać Prezydent. Brak Pana Kiełba nie pozwolił na porównanie kandydatów i ich pomysłów na zarządzanie miastem ale trudno winić o to prezydenta, debaty odmówił Pan Kiełb.Niestety daje się zauważyć, że stronicy Pana Kiełba, w odpowiedzi na fakty, liczby i wskaźniki powołują się na kłamliwe i nieprawdziwe ale chętnie powtarzane półprawdy. Zwycięstwo w wyborach nie może być celem samym w sobie. Cel nie może uświęcać środków. Efekt kłamstwa i półprawdy jest zawsze krótkotrwały. Jeżeli sąd stwierdza, że kandydat na prezydenta kilkukrotnie mija się z prawdą (kłamie), nakazuje sprostowanie kłamliwych informacji to jak wierzyć, że dalsze jego postępowanie będzie praworządne i prawdziwe. Skąd będziemy wiedzieć kiedy mówi prawdę? Czy Pan Kiełb nie stał się zakładnikiem przedsiębiorców, którzy zaangażowali się w kampanię wyborczą, Pana Kosowskiego i Pana Raka? W jaki sposób Pan Kiełb odpłaci się za udzielone wsparcie? Czy zapłaci Panu Kosowskiemu pomimo ewidentnego sporu pomiędzy Polbudem i Panem Kosowskim (firmą Grand). Czy w przypadku zakwestionowania takiej zapłaty przez RIO Pan Kiełb wyciągnie kasę z własnej kieszeni czy zapłaci z budżetu miasta? Brak kompetencji jest gorszy od głupoty bo głupota przynajmniej nie jest zawiniona.

    • davey Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 13:09

      Pani Aniu!
      Szkoda energii i zaangażowania na tym forum.Tak szybko jak się Pani pojawiła na nim,tak szybko Pani stąd zniknie bo kampania zaraz się skończy.Nikt z tutaj piszących nie zmieni swojego zdania.Przez Panią przemawia obawa przed utratą swojego stanowiska i strach przed powrotem do szkoły.Trudno będzie zmierzyć się z nową rzeczywistością,wszak jest nowy,sprawny dyrektor,doskonale radzący sobie w tych trudnych czasach.

      • wiemicho1 Odpowiedz

        23 listopada 2014 at 20:10

        A w miejsce Pani Anny na stanowisku Naczelnika Wydziału Oświaty pojawi się Pani Kociuba? Słusznie, słusznie….:D

  35. ks111 Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 00:30

    Panie Kiełb szkol się i to szybko bo w polityce nawet tej małej trzeba mieć ja…. i nie można liczyć na sąsiadów taki Prezio Stlowej W rozjechałby Pana jak walec mrówkę w wszystkich dziedzinach życia no może w jednej nie ….
    Zmieni sie paru naczelników, prezesów spólek mi…., wymieni członków rad nadzorczych i ….
    Rzecznik może tu pojawi się kwiat polskiego dziennikarstwa Pani K.
    Obniży się podatki symbolicznie bo jeszcze czekają na podpis nowego przewodniczącego rady Pana Dz
    Zabierze się trochę grosza ale komu pewnie klubowi na co pójdzie może na dziurę po podatkach miejskich ?
    Obsługa długu kosztuje, zobowiązania są no to zgoni się na poprzednika i gra gitara.
    A ciekawe kto zajmie się pieniedzmi z Unii …. oby tylko za długo się nie uczył bo kasa pójdzie do St. W. i Mielca
    Podsumowując obym się mylił ale czarno to widzę obyśmy nie byli pośmiewiskiem podkarpackiego padołu.

  36. Lulu Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 02:24

    Najbardziej rozbawił mnie wois, że pana Kiełba w szkole mówic nie nauczyli. Za to mastalerz chyba ocene dostateczna z języka polskiego załatwił sobie jakimiś hakami na nauczycielke która pewnie szntazował. To mi dopiero orator: eeeee, yyyyy, aaaa i cmok, cmok, mlas, mlask, bendom, zobaczom, przyjdom, wyrzucom mnie. Że nie wspomne o jego pozal się Boze gramatyce, składni, odmianie. * lat radnym i 4 lata prezydentem był człowiek który zdania po polsku nie potrafi poprawnie powiedzieć. Kompromitacja panie mastalerz, kompromitacja! Sprowadził sobie na tą niby debatę klakierów z platformy, którym wczesniej pytania do siebie samego dał i pewnie na blache kazał wykuć. To ma byc debata? To teatr z tragikomedią. Aktor, którego na codzień popisowym numerem jest seria chamskich dowcipów od siekiery i rechot na wzór św. pamięci Leppera, po czym rozgląda się czy aby dwór odpowiednim smiechem reaguje. Cóż za żałosny widok! I jeszcze jedno: do tej pory rodziny do kampani nie uzywał ale jak mu się tłusta doopa zaczęła trząść to wywlókł tuż przed drugą turą to małe dziecko. Do tego jest zdolny żeby tylko mu do wizerunku troskliwego ojca pasowało. To juz jest PIRAMIDALNE wyrachowanie.Czy ten bufon i oszust naprawde mysli, że ludzie są głusi, ślepi i rozumu nie mają? Przysyła listy do mieszkańców i skomle o szansę a jednoczesnie ich obraża. Każdy na prezydenta tylko nie ten wstretny typ!

  37. Lulu Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 02:29

    Jeszcze mam pytanie. A gdzie ci dziennikarze – organizatorzy debaty, jak zapowiadał mastalerz? Olali norbusia? Juz się go nie boją? To bardzo optymistyczny sygnał.

    • wiemicho1 Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 08:08

      Natomiast Panu Kiełbowi zabrakło odwagi na jakiekolwiek wyczyny oratorskie i pokazanie czego się w szkole nauczył. Czyżby bał się bezpośredniego kontaktu z ludźmi? Pan Kiełb na tą debatę mógł przyprowadzić, jak to napisałeś “własnych klakierów”. Więcej jego “klakierzy” mogli przyjść pomimo nieobecności Pana Kiełba i zmiażdżyć Prezydenta argumentami.
      Rodziną chwalą się obaj kandydaci, więc nie rozumiem dlaczego czynisz z tego zarzut tylko jednemu z nich.
      W sytuacji tchórzliwej nieobecności kontrkandydata do czego byliby potrzebni dziennikarze? Czy nie nazwałbyś ich wówczas “klakierami”?

      • Heniek Sztygar Odpowiedz

        23 listopada 2014 at 12:40

        “Czyżby bał się bezpośredniego kontaktu z ludźmi?”

        Zapewne ze strachu przed ludźmi od początku kampanii się z nimi spotyka osobiście.

        Tak

        To ma sens :D

  38. ujytf Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 08:21

    Sami widzicie ludzie nieglosujcie na Kiełba bo jak juz tu pisze wiele osób powróci nierób dziubinski wąsik i lalka kukiełkowa kiełb miasto zapadnie sie calkiem bezrobocie wzrosnie o 1000procent. Mastalerz musi wygrac!!!tylko mastalerz zobaczcie pani redaktor w tv lokalnej zadawala pytania swojemu koledze kielbowi on wczesniej sobie zapisal i czytal odpowiedzi. I ona ma byc radna śmiech wstyd dla miasta

    • mieszkaniec Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 09:34

      Czy Szanowny Pan Kiełb da nam gwarancję,że w razie zwycięstwa nie obsadzi stanowisk typu VICE-PREZYDENT,DYREKTORZY,NACZELNICY,PREZESI SPÓŁEK swoimi kolegami których nazwiska były już wymieniane i są wszystkim mieszkańcom dobrze znane?Bo mi osobiście trudno w to uwierzyć!A jestem pewny na 1000% że tak się stanie!Zobaczycie i wspomnicie moje słowa bo 4 lata to za długa przerwa aby nie być przy “paśniku”widać,że niektórym brakuje władzy.

  39. katon.pl Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 12:58

    Skomlenie, płacz, wycie i zgrzytanie zębów, szczucie , czarna rozpacz ,epistoły o Wielkim Wodzu i jego mądrości — to jedno co charakteryzuje komentarze biednych sierot po P.Mastalerzu .
    Jest już pozamiatane—– koniec i kropka.

  40. ujytf Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 13:48

    Nic niejest zakonczone dopiero to poczatek mysle ze teraz ludzie przejrza na oczy i widza co kiełb. I. Jego zastepca dziubinski i. Rozwalajacy wszystko co sie da np.szpital wąsik co to za politycy w tbg. Chcecie tego co bylo 5 lat temu koszmaru bezrobocia wiekszego niz bylo ja tego niechce a wy?mastalerz. Podniusl to miasto dał prace wielu ludziom

  41. mariano Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 13:52

    A piłkarze przegrali kolejny swój mecz
    pisze Norbert ze swego twittera,
    coraz gorzej w tabeli i spadają w dół,
    nie pomogła zmiana trenera

    ty nie pękaj ty nie licz na cuda
    przejdzie zima, odpoczną, wywalą szrot
    może na wiosnę wygrać się uda

  42. krzysiek Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 13:55

    To nie była debata, był to zwyczajny wiec wyborczy, w którym w większości uczestniczyli ludzie z PO i przydupasy Mastalerza. Debata powinna być zorganizowana na neutralnym terenie, moderatorem powinien być ktoś z zewnątrz-niezależny a dziennikarze powinni być zaproszeni z obu stron po dwóch z każdej strony. Jestem przekonany, że na taką debatę Mastalerz by nie przyszedł bo zrobili by z niego miazgę. Skandal i zero szacunku dla mieszkańców, demokracji i kontrkandydata. No cóż, cały Mastalerz, jak był bufonem, tak pozostanie i wszystko w temacie. Na nic jego błagalne prośby o poparcie, miał 4 lata i pokazał co potrafi, pokazał butę, arogancję, zarozumiałość i pychę, pokazał on i jego świta kolesi i przydupasów. Dość tego- czas na zmiany! Dość rządów obłudy, hipokryzji, arogancji i braku poszanowania mieszkańców Tbg. Wynik ok 12 % poparcia przez wszystkich uprawnionych do głosowania jest kompromitacją i masakrą ekipy Mastalerza. Tak się kończy władza ludzi pyszałkowatych i widzących jedynie swoje kieszenie i kieszenie swoich kolesi. Ode mnie 2 żółta kartka i wyeliminowanie z życia publicznego!

  43. Lulu Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 14:14

    Wiemicho zaczne od tego, że rodzinne zdjęcie Kiełba pojawiło się na samym początku kampanii juz we wrzesniu i zadnych fotek z dziecmi juz nie dodawał. To zdjęcie było pomysłem jego albo jego sztabowców, nie wiem ale wazne ze pojawiło się dawno temu kiedy nie było jeszcze żadnych sondaży ani strachu przed przegraną. Poza tym rodzinny spacer nad jeziorem to nie wywlekanie maleńkiego dziecka na kilka dni przed II tura głosowania kiedy przegrało się w I turze. Takie sa fakty. Po drugie uwazam, że mastalerz który przez 8 lat był radnym i 4 kolejne prezydentem miał mnóstwo czasu żeby nabrac ogłady i nauczyć się mówić poprawnie a nie bełkotać, mlaskać i urągać podstawowym zasadom gramatyki języka ojczystego. A jak nie wierzysz to obejrzyj sobie i odsłuchaj jego wystapienia na sesjach, konferencjach itp. Az sie roi od byków! Ktoś kto w taki sposób buduje zdania, nie zna deklinacji, błednie wymawia “końcówki” i….doprawdy jest tego sporo, jest najmniej uprawnionym aby pouczac w tej kwestii innnych.
    Piszesz, że “klakierzy kiełba tez mogli przyjśc”…. Moze nie chcieli brac udziału w zenującym spektaklu mastalerza, który dawno rozpisał role i scenariusz? Wcale się nie dziwię Kiełbowi że tam nie poszedł bo to z załozenia nie miała byc debata tylko pozbawiona uczciwych zasad uknuta nagonka. Z tego zreszta słynie mastalerz: podstęp, intrygi, nachalne przekrzykiwanie i niewybredne epitety.I zanim kogoś nazwiesz tchórzem spróbuj najpierw sam wykazać sie odwagą, skrytykuj mastalerza chocby w najdrobniejszej sprawie stając z nim twarzą w twarz bohaterze.

    • obserwator Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 14:29

      Lulu Twoja nienawiść do Mastelerza i uwielbienie do Kiełba porażają. Czyż
      byłbyś jednym z tych którzy już przebierają nóżkami i ustawiają się w kolejce do stołek?

  44. Agata Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 14:37

    Pan prezydent nabrał szacunku dla mieszkańców dopiero po przegranej I turze wyborów natomiast przez cztery lata nie liczył sie z nikim oprócz swoich kumpli i wpływowych polityków, ewentualnie ludzi na eksponowanych stanowiskach. Ten brak szacunku pokazywał na kazdym kroku swoich rządów. W kółko powtarzał, że sprawy miasta sa dla niego najwazniejsze. Zapomniał tylko, że MIASTO TO MIESZKANCY bo bez mieszkańców nie ma zadnego miasta! Teraz prosi o szanse i nazywa mieszkańców “drogimi” natomiast podczas wieczoru wyborczego I tury obrażał wyborców wprost do kamery. Kwestionował ich rozsądek a wrecz nabijał się z mieszkańców, ktorzy zaglosowali na Kiełba. Pokazał w ten sposób, że jest prezydentem wyłącznie tych, którzy tylko jego samego popierają. A co z przeważającą resztą wyborców? Taki ojciec miasta co jedne dzieci uznaje a inne
    nie. Ktos kto ma tyle pogardy dla ludzi nie zasługuje na to zeby ich reprezentować. Za późno panie mastalerz na prośby i nowe oblicze w interesie zysku.

  45. Lulu Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 14:47

    Obserwator, nie muszę. Mam dobrze prosperujący biznes (który 3 lata temu musiałem wyprowadzic z Tarnobrzega ze względu na utrudnione procedury rozbudowy i rozwoju – gdzie indziej się dało)i tak się składa, że posadki to ja rozdaję. Natomiast
    ty ewidentnie masz problemy czytania teksu ze zrozumienie. Pisałem o “wybitnych” osiągnięciach mastalerza z zakresu znajomości języka polskiego oraz o swojej ocenie tej zaaranzowanej przez niego debaty.Więc jesli nie potrafisz odmieść się do meritum to oszczędź sobie tych prymitywnych komentarzy, które tylko świadcza o twoim ograniczonym horyzoncie umysłowym. Do żadnej dyskusji się nie nadajesz więc nie zamierzam odpowiadac na twoje kolejne wypociny. Kompromituj się dalej, bardzo pomagasz w ten sposób mojemu kandydatowi na prezydenta Kiełbowi. Adieu.

    • obserwator Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 14:58

      A ja myślę Lulu że mimo moich ograniczeń horyzontu myślowego trop jest właściwy

  46. krzysiek Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 15:00

    Pani Agato, bardzo dobrze napisane – to cała prawda o obłudzie Mastalerza, on widzi tylko bogaczy (którzy nie koniecznie w uczciwy sposób się dorobili)Niedbałowskiego Bochyńskiego Kołka i innych kombinatorów z PO.Zwykli ludzie pracy są dla niego, Dybusa i innych ze świty cwaniaczków, nikim. Nie szanuje mieszkańców Tarnobrzega, obraża ich w oczywisty sposób, a teraz żebrze o poparcie. Brak honoru i buta do potęgi. No cóż, koryto się im spodobało, pobudowane ogromne domy trzeba wykończyć i pewnie kredyty spłacić do reszty,w końcu taki Mastalerz wyciągnął z pół miliona za 4 lata a przydało by się jeszcze z pół miliona. Reszta też doi ile się da po 50 tys nagrody a ile jeszcze po cichu tego nie wiemy. Ot po co pchają się po raz drugi do koryta.

  47. obserwator Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 15:09

    Nadawał byś się na rzecznika, przenikliwy umysł, elokwencja, znajomość zasad gramatyki polskiej, cięte riposty, oddany bezgranicznie jak pies swojemu panu, z klapkami na oczach weryfikujący rzeczywistość. Może warto porzucić biznes i ruszyć na bój wraz ze swoim ukochanym kandydatem?

  48. krzysiek Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 15:15

    Tak na marginesie, nie martwcie się o waszego kochanego wodza masti fantasti, wiadomo, że po przegranych z kretesem wyborach zostanie prezesem zagrabionej przez niego i kolesi Siarki Tarnobrzeg – niestety S.A. :( . Tak się cwaniaki umieją w życiu ustawić… Może wreszcie ktoś to wszystko rozliczy, zrobi kontrole lub audyt bo wszędzie pachnie jakimś przekrętem.

  49. mieszkaniec tbg Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 15:28

    Kalkierzy Kiełba będą mieli przydzielane posadki w zależności od ilości wpisów na forach i komentarzach? Normalny mieszkaniec nie związany z żadną grupą patrzeć na to nie może. Nie wiem którzy gorsi, czy ci co moga coś stracić czy ci którzy na coś liczą. Dla mnie ci co za wszelką cenę walczą o władzę to najgorsza kategoria ludzi. Nie dziwcie się później, że na takich nieudaczników obywatele miasta czy kraju nie chcą głosować co widać po katastrofalnie niskim poziomie frekwencji. Nażryjcie się tymi łatwymi dobrze płatnymi stołkami.

  50. Lulu Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 15:32

    Panie Krzysztofie, ja bym dorzucił jeszcze do tej sitwy mastalerza z PO moderatora debary Gosztyłę – biznesmena robiącego interesy w Warszawie, który nie ma pojęcia o mieszkańcach Tarnobrzega pracujących za najniższą krajową. Oni nawet nie wiedza ile chleb kosztuje. Myslę, ze warto by było tez przeanalizować dochody niedbałowskiego, kołka, dybusa i malickiego z tych czterech lat. Pytanie tylko kto zakwestionuje ich prawdziwość oświadczeń majatkowych?

  51. Lulu Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 15:37

    Tak do wszystkich: bardziej mnie interesuje dawanie ludziom pracy niż wynagrodzenie rzecznika z pieniędzy biednych podatników.

  52. na marginesie Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 15:57

    mastalerz: przyspieszony kurs języka polskiego na poziomie podstawowym =2,
    i oblane szkolenie “naprędce” z kinder sztuby.
    do tego (jak ktos tam napisał) rechot ala Lepper z własnych dowcipów =
    = dyskawalifikacja absolutna.

  53. Anita Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 16:36

    Szacunek dla osoby publicznej , zachowujecie się jak bydło.

    • Wiola Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 19:46

      Popieram Pani komentarz, nawet jeśli te osoby same nie doświadczyły szacunku ze strony rządzących, to według mnie powinni zadbać o to aby być wyżej od nich i szacunek okazać. A tu w co drugim komentarzu jad, nienawiść, już nie mówiąc o tak elementarnych zasadach jak pisanie nazwisk z dużej litery. Ale po co…

  54. krzysiek Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 17:03

    Lulu, wiem o Gosztyle, to człowiek Mastalerza i skandalem jest, że on był moderatorem :( , Mastalerz jak zwykle gadał dużo i nie na temat a Gosztyła udawał, że mu niby przerywa, farsa ! Oczywiście należało by ich rozliczyć, Malicki nic nie robi a kasę bierze z UM i z Rady Nadzorczej Kopalni Machów – tak się kolesie poustawiali na stołkach. Kołek inwestuje wszędzie tylko nie w Tbg – tak dba Pan Przewodniczący o dobro miasta Tarnobrzega. Reszta też kręci pod siebie, powinien tym się zająć przyszły Prezydent, zacząć od rozliczenia dokładnego GTW(poprzedniej).

  55. ks111 Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 18:31

    Niech nowy Prezio pamięta że za cztery lata lub wcześnej to jego rozliczą wyborcy bo na sądy i ich wyroki jak sam twierdzi nie można liczyć, chyba tego uczą na studiach prawnczych i to mówi prawnik z wyksztacenia ?
    Będze się działo, bedzie wesoło …..
    A może nowy prezydent raz na kwarał spotka się z mieszkańcami i odpowie na kilka pytań z sali bedzie miał odwagę …… chyba nie.

    • Heniek Sztygar Odpowiedz

      23 listopada 2014 at 18:39

      Stary prezydent wymyślił sobie te “debaty co kwartał” dopiero po przegranej 1 turze wyborów (bo przez 4 lata swojej prezydentury miał nas, szaraczków, w dupie) :)

  56. zbytnio Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 19:25

    Dlaczego Kiełb miałby uczestniczyć w tej niby debacie? Byłem tam i wiem że większość to klaka mast alerza a skoro mastalerz przez 4 lata głosił monologi mniej lub bardziej glupawe to ten jeden raz mu ani nie pomoże ani nie zaszkodzi zaszkodził sobie wcześniej -jakby nie było głupoty mastalerza to nie byłoby kielbia

  57. ehhh Odpowiedz

    23 listopada 2014 at 20:37

    nawet jeśli te osoby same nie doświadczyły szacunku ze strony rządzących, to według mnie powinni zadbać o to aby być wyżej od nich i szacunek okazać. A tu w co drugim komentarzu jad, nienawiść, już nie mówiąc o tak elementarnych zasadach jak pisanie nazwisk z dużej litery. Ale po co…

  58. Zenon Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 02:33

    Czy mógłbym się dowiedzieć u kogo takie oburzenie wywołało to pytanie o bezdomne zwierzęta? Cóż to był za katolik?

  59. normalny Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 09:43

  60. Iker Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 10:00

    NORBERT WODZU PROWADZ

    • wacek Odpowiedz

      24 listopada 2014 at 16:43

      do grobu chyba hahaha

  61. obserwator Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 10:05

    Po co Kiełbowi debata jak wczoraj był u mojej babci i rozmawiał co jej brakuje. Babcia jak babcia wsparła że lekarstwa drogie – i cud odrzekł że jak wygra w niedziele to leki będą tańsze. Babcia szczęśliwa – ja pytam tylko jak to zrobi.

  62. Szpak Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 10:05

    NA DNO.

  63. bezstronny Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 13:40

    Witam wszystkich.
    Czytałem trochę komentarzy na forach i próbowałem się powstrzymać ale jako mieszkaniec tego miasta już nie wytrzymałem i zamieszczam swój komentarz.
    Przez 12 lat Naszym pięknym Tarnobrzegiem rządził pan Jan i według mojej oceny jako młodego mieszkańca zrujnował miasto doszczętnie (nie chodzi mi o chodniki czy ulice itp. chociaż i tu by się coś znalazło :) ale o przemysł, sport…. w naszym mieście) i jeśli ktoś tego nie widział to ma chyba problem ze wzrokiem i krótką pamięć. Pewnie zrobił coś dobrego ale jakoś nie zapadło mi to w pamięci, lecz z góry dziękuję.
    Po tych latach nastały rządy Pana Norberta. Został on wybrany przez nas mieszkańców chyba w proteście przeciwko Panu Janowi. Jak rządził każdy z nas na swój sposób ocenia, ale też nie ma szału w sprawach przemysłu i wielu innych. Odnośnie wcześniej wspomnianego sportu i Jeziora no to nie możemy powiedzieć, że pan Norbert się nie stara (trochę w tym temacie TBG odżył). Odnośnie kolesiostwa no chyba nie muszę mówić bo czy to pan Norbert czy pan Grzegorz czy ktokolwiek inny to zawsze będzie tak samo.
    Każda władza robi coś dobrego i coś o czym jak najszybciej chce zapomnieć i nie będę tu ani agitował ani kogoś bronił. Lecz nie zgadzam się na powrót osób które zniszczyły Nasze piękne miasto teraz skrzętnie ukrywają się, a jak Pan Grzegorz zostanie Prezydentem to nagle wyskoczą i jak to zawsze po wyborach bywa zajmą najwyższe stanowiska ;(.
    Moja skromna osoba odda głos na Pana Norberta lecz to nie jest głos wyborczy tylko sprzeciwu dla starego układu i równowagi w śród włodarzy naszego miasta (Prezydent – Rada Miasta) .
    Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Tarnobrzega i tych co pozytywnie ocenią mój wpis i tych co będą mnie krytykować.

    PS. To co mnie przeraża najbardziej to skala nienawiści do siebie niektórych osób w naszym kraju. Oby to nie doprowadziło do sytuacji z 1772r.
    Jeszcze raz pozdrawiam i zapraszam wszystkich na wybory.

  64. To ja Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 13:47

    Idzie Grześ przez wieś,
    worek obelg niesie
    a za Grzesiem tępa brać
    no i smród się niesie.
    Grzesiek mądry, Grzesiek ładny i waleczny,
    Ten kto wszystkim chce się zająć,
    zwykle bywa niebezpieczny.
    Władza to jest honor, prawda, skrucha,
    wiec pamiętaj Grzesiu drogi
    miecz prawdziwy często bywa obosieczny.

    • Szpak Odpowiedz

      24 listopada 2014 at 16:54

      TaKi fajny wiersz znalazłem na forum gazety więc ku refleksji cytuję :

      Jak Masz Talerz objął władzę to się miasto tak cieszyło,
      Wszyscy w tyłek mu włazili, no i bardzo miło było.
      Kołkolandię obiecywał
      Niedbaluchów w plecki klepał
      kontachentów powystraszał
      z ludem przestał już rozmawiać.
      Za to tańce i hulanki na marinie aż do rana
      motorówka, helikopter też znosiły Jaśnie Pana.

      Dziś się kaja, w piersi bije
      do drzwi puka – dajcie głosa,
      Lecz Tarnobrzeg już nie głupi i tandety tej nie kupi…..

      • Polonista Odpowiedz

        24 listopada 2014 at 21:17

        Szpak wierszyk trochę się nie rymuje, ale jak widać klakierów kandydata tylko na tyle stać. Nie ważne jak pisac, byle pisac. Hi, hi

        • Szpak Odpowiedz

          24 listopada 2014 at 21:30

          Polonisto,nieważne piszemy razem,zapamiętaj!Dostrzegam również problem z krótkowzrocznością,wszak wierszyk antykiełbowy też rymów dokładnych nie posiada a jakoś ci to nie przeszkadza.

  65. Bezstronny Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 13:51

    Witam wszystkich.
    Czytałem trochę komentarzy na forach i próbowałem się powstrzymać ale jako mieszkaniec tego miasta już nie wytrzymałem i zamieszczam swój komentarz.
    Przez 12 lat Naszym pięknym Tarnobrzegiem rządził pan Jan i według mojej opinie bez szału, ale było spokojnie normalnie. Nikt się nie bał, nikt nie był prześladowany, nie było na tak potężną skale, nepotyzmu, kolesiostwa, wyciąganie pieniędzy publicznych z miasta i spółek podległych(nagrody po 50 tys zł, 460 dla Nietbałowskiego itp). Za Mastalerzem stoją takie osoby jak Niedbałowski, Dybus, Bochyński, klan Budziłów/Dziedziców/Malicki/Szymczaki/ Redzko i wielu wielu innych, którzy rozgrabiają to miasto. Dzisiaj mamy młodego, dobrze wykształconego prawnika Grzegorza Kiełba, który daje szansę no odwrócenie biegu miasta z przepaści na drogę rozwoju.
    Dziś taktyką Mastalerza ekipy nie jest przekonanie społeczeństwa do siebie a straszeniem kogoś za plecami i pisaniem pod rożnymi nickami na niby merytorycznie, ale cel jeden zdyskredytować Pana Kiełba. W 1 turze oddałem głos na Stasiaka. Mając do wyboru teraz Kiełba i Mastalerza głos mój otrzyma normalny czyli Kiełb. Dość nepotyzmu, kolesiostwa, grabienia miasta, niszczenie ludzi, zwalnianie z pracy, pluciem, agresji, wojny z sąsiadami. Czas na dialog i przejrzystość.

    • To ja Odpowiedz

      24 listopada 2014 at 14:03

      taaaaaa, bezstrony. Śmiechu warte.

      • ehhh Odpowiedz

        24 listopada 2014 at 18:09

        bezstronny powtarzasz sie

    • Tbg Odpowiedz

      24 listopada 2014 at 21:42

      Jaki ty jesteś bezstronny ty jesteś prawą rączą KIEŁBA nie oszukujmy się

  66. obserwator Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 15:40

    Może i bym się zastanawiał na kogo głosować gdyby nie to że MMT nie pozostawiło wyboru tylko Mastalerz. Jak można głosować na kogoś kto na arenie nawet krajowej podpala nasze miasto (park, jezioro, długi, korupcja) – SZOK czy tak naprawdę jest ? bo mi wydaje się że jest to sposób na wybory ala”Kiełb spalić zniszczyć ale wygrać. Jeżeli ktoś mądry słucha co teraz MMT wyprawia to nie pomyśli poważnie o nas choćby nie wiem kto był prezydentem.

  67. Ra Odpowiedz

    24 listopada 2014 at 21:57

    Mam daleko w poważaniu MMT, TVL, Kiełba i świtę. Wybieram umiarkowaną normalność.

  68. Jarek Odpowiedz

    25 listopada 2014 at 08:33

    czerwona a nie żółta kartka. TYLE. na mikołaja taczki w prezencie od narodu

    • Marek Odpowiedz

      25 listopada 2014 at 13:45

      Zgadzam się! Czerwona kartka dla kłamców, skazanych wyrokiem!
      Kiełbik out!

  69. obserwator Odpowiedz

    25 listopada 2014 at 16:59

    Kiełbik jak dostanie wyrok, to i tak zleci ze stołka -a wstyd będzie na całą Polskę – kogośmy to wybrali…

    • Szpak Odpowiedz

      25 listopada 2014 at 19:56

      http://nadwisla24.pl/2014/11/13/zapraszamy-na-relacje-video-live-z-konferencji-stowarzyszenia-moje-miasto-tarnobrzeg-poczatek-godz-9/
      Posłuchaj wyjaśnień, a nie wyrokuj i nie rzucaj obelg.

      O jakim wstydzie tu piszesz? Wstyd to można czuć teraz, gdy jesteśmy z każdej strony atakowani przez liściki i deklaracje poprawy. Skoro to takie ma byc wiarygodne przyrzeczenie, to kazdy psycholog doradzi, by proces przeobrażania na lepszego człowieka i prezydenta trwał nie dwa tygodnie,ale dłużej, bo to aż może okazać się szkodliwe dla psychiki obserwowanego. Myślę, że zdrowiej będzie, gdy po 4 latach powróci nasz odmieniony prezydent, a my bedziemy mu kibicowac i cieszyć się wraz z nim ze zbawiennej w skutkach terapii.

      • obserwator Odpowiedz

        25 listopada 2014 at 22:20