Pierwsze zwycięstwo Jeziorowców przed własną publicznością (zdjęcia oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg odnieśli pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w bieżącym sezonie. W meczu 8 kolejki rundy zasadniczej podopieczni trenera Pyszniaka wygrali z drużyną Wilków Morskich ze Szczecina 95:85 (16:22, 20:21, 34:23, 25:19).

Początek spotkania należał do gości. To oni po trójce Trevora Releforda prowadzili 10:5. Później Jezioro potrafiło zbliżyć się na dwa punkty po rzucie z dystansu Jakuba Patoki, ale to King Wilki Morskie wygrały tę część meczu 22:16. W drugiej kwarcie niewiele się zmieniało. Dzięki jednej z akcji Darrella Harrisa szczecinie mieli już przewagę 13 punktów. Ostatecznie zespół z Tarnobrzega zmniejszył jednak tę różnicę do siedmiu punktów m.in. po trafieniu Kevina Wysockiego.

Sytuacja odwróciła się w trzeciej kwarcie. Kluczowa była akcja Craiga Williamsa – to wtedy Jezioro wyszło na prowadzenie 48:47. Mecz był od tego momentu znacznie bardziej wyrównany, chociaż ekipa trenera Pyszniaka w pewnym momencie miała nawet sześć punktów przewagi. King Wilki Morskie doprowadziły jeszcze co prawda do remisu po rzucie Witalija Kowalenki w ostatniej kwarcie, ale później to Jezioro kontrolowało spotkanie. Tarnobrzeżanie tym samym wygrali swój drugi z rzędu mecz w tym sezonie Tauron Basket Ligi.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Dominique Johnson, który rzucił 28 punktów. Na wyróżnienie zasługuje też Josh Miller, który zdobył 13 punktów i 12 asyst. Mike Rosario rzucił dla gości 20 punktów.

W ramach 9 kolejki TBL Jeziorowcy zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Treflem Sopot. Mecz rozegrany zostanie w piątek 28 listopada, początek godz.19.

Jezioro Tarnobrzeg – King Wilki Morskie Szczecin 95:85 (16:22, 20:21, 34:23, 25:19)

Jezioro : Johnson 28 (5×3), Williams 17 (2×3), Miller 13 (1×3), Patoka 11 (1×3), Kozłow 11 (1×3), Młynarski 9 (1×3), Wysocki 6, Morawiec
King Wilki Morskie: Rosario 20, Kikowski 13 (1×3), Flieger 11, Releford 11 (1×3), Kowalenko 11 (2×3), Harris 7, Mazur 5 (1×3), Gregory 4, Majcherek 3 (1×3)

źródło: własne, TBL
foto&video: Agnieszka Nycz