Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Prezydent Grzegorz Kiełb już zaprzysiężony (fotoreportaż oraz video)

Grudzień 8, 2014 12:10 PM

- To nie mieszkańcy istnieją dla miasta. To miasto istnieje dla mieszkańców – mówił podczas swojego expose Grzegorz Kiełb, który dziś w wypełnionej po brzegi sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury złożył uroczyste ślubowanie i tym samym objął funkcję Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

- Słowa prezydenckiego ślubowania wygłosiłem ze świadomością ogromnej odpowiedzialności jaka na mnie spoczywa. Wygraną w wyborach traktuję jako wielkie wyróżnienie, ale nie był to dla mnie cel sam w sobie. To szansa na realizację mojej strategii dla Tarnobrzega i początek rzetelnej pracy. Do tego zobowiązali mnie mieszkańcy Tarnobrzega – mówił Grzegorz Kiełb, który podczas swojego expose podziękował wyborcom, a także swoim najbliższym. – Z serca dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i oddali na mnie swój głos. Przede wszystkim dziękuję swojej rodzinie, małżonce Agnieszce, synkom Jasiowi i Bartusiowi, swoim rodzicom. Dziękuję także wszystkim tym, którzy mnie wspierali. Wszystkim współpracownikom.

Nowy Prezydent pogratulował także wszystkim nowo wybranym Radnym, z którymi będzie współdecydował o sprawach dla naszego miasta najistotniejszych. – Wraz z końcem kampanii zakończył się czas sporów politycznych, a nastała pora by razem dokonać w mieście pozytywnych zmian, na które czekają tarnobrzeżanie. Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg oraz Prawo i Sprawiedliwość utworzyli w Radzie Miasta większość koalicyjną, gwarantującą stabilność i spójność pracy organów miasta. Dziś zapraszam jednak do współpracy także inne środowiska. Wiem, że mamy różne spojrzenie na wiele spraw. Ale spory polityczne niech się toczą w Warszawie. Tu u nas cel powinien być jednakowy dla wszystkich – godne życie dla tarnobrzeżan – mówił.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Prezydent Grzegorz Kiełb, za najważniejsze punkty w swojej strategii uznał mądre zarządzanie miastem i podjęcie kroków w celu zmniejszania bezrobocia. – Zapewnię także jawność działań Prezydenta i Urzędu Miasta, przyjęcie uproszczonych procedur decyzyjnych, szybką i fachową obsługę mieszkańców i inwestorów oraz prowadzenie profesjonalnej polityki informacyjnej. Stawiam na profesjonalizm, na spokojną prezydenturę i nieustanną, merytoryczną pracę. Kiedy po kilku latach sprawowania władzy, mieszkańcy będą zadowoleni z Tarnobrzega i swojego życia w naszym mieście, będę miał skromną satysfakcję, że miałem w tym swój wkład – zakończył Prezydent Grzegorz Kiełb.

Tuż po swoim wystąpieniu nowy Prezydent dopytywany przez dziennikarzy o pierwsze wrażenia dodał, że zdaje sobie sprawę z ogromu pracy jaki na niego czeka. – O tyle mam łatwiejszą sytuację, że przez trzynaście lat funkcjonowałem w Urzędzie Miasta. Ta praca z mieszkańcami zawsze mi dawała dużą satysfakcję. Bardzo się cieszę, że mieszkańcy mi zaufali i z pewnością tego zaufania nie zawiodę – mówił nowo powołany Prezydent Grzegorz Kiełb.

WYBÓR WICEPRZEWODNICZĄCYCH RADY MIASTA

Kolejnym punktem dzisiejszej sesji RM Tarnobrzega był wybór jej wiceprzewodniczących. Funkcje te objęli reprezentantka Prawa i Sprawiedliwości Bożena Kapuściak i Jan Dziubiński z Komitetu Wyborczego Wyborców Moje Miasto Tarnobrzeg. Uzupełniono również skład Rady Miasta, ślubowania na radnych złożyli Mariusz Myszkowski z MMT, który objął mandat po Grzegorzu Kiełbie i Norbert Mastalerz, nieobecny na pierwszej sesji RM VII kadencji.

źródło: własne, UM Tarnobrzeg

foto&video: Piotr Morawski

Wypowiedź N. Mastalerza przed zaprzysiężeniem Grzegorza Kiełba, 09.12.2014 HD

Expose prezydenta Grzegorza Kiełba, 09.12.2014 HD

34 Responses to Tarnobrzeg: Prezydent Grzegorz Kiełb już zaprzysiężony (fotoreportaż oraz video)

  1. Jarek Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 09:04

    brawo! czekamy na zmiany!

  2. normalny Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 10:37

    W końcu zacznie się to co większość mieszkańców tego miasta chciała… Czas zacząć prowadzić prezydenturę, a tutaj skończy się tylko ciągły atak, manipulacje i agresywna kampania, a zacznie się czas konkretów… Coś mi się wydaje, że jeszcze nie jeden zatęskni za Mastalerzem jak szybko przypomni sobie na własne oczy, jak to się żyło w tbg przez przeszło 12 lat w przeszłości…

    • Robert Odpowiedz

      9 grudnia 2014 at 10:53

      ja już tęsknię za Norbim

  3. anka Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 11:25

    a ja nie będę tęskniła za co poniektórymi przydupasami na politycznego mianowania.

  4. nhiu Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 12:40

    Norbi wracaj,,,,,,,,,,,!,,,,,

    • wacek Odpowiedz

      9 grudnia 2014 at 14:02

      i zabieraj palmy :)

  5. wacek Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 14:15

    kto jest wice prezydentem ???????

    • Robert Odpowiedz

      11 grudnia 2014 at 08:31

      ja to bym widział Iwonę

  6. patelmiszcz Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 14:21

    już tęsknię za norbim na każdej stronie gazety,już tęsknię za tekstem na każdej imprezie,że odbyła się dzięki norbertowi mastalerzowi :)
    norbert tęsknimy :D

  7. realista Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 15:24

    Widzę, że drwina, zawiśc oraz zazdrość dalej na porządku dziennym i praktycznie zero jakiś konstruktywnych komentarzy, a potem się dziwić, że miasto emerytów i mało się rozwija… Tutaj nie pomoże żaden prezydent, choć patrząc na to jakimi metodami obecny Prezydent elekt doszedł do władzy nie przypuszczam już praktycznie niczego dobrego w ciągu nadchodzących 4 lat, a raczej rozbiórkę tego, co zostało lub co z mozołem udało się odbudowywać… Ciekaw jestem wyników następnych wyborów za 4 lata, chyba, że życie przyniesie nam je szybciej…

    • zdziwiony Odpowiedz

      13 grudnia 2014 at 12:26

      A jakież to metody masz na myśli,bo o ile się nie mylę agresywniejszą i bardziej insynuacjami operujący był N.Mastalerz.Przypomnij sobie te żenujące,agresywne plakaty(Kto za nim stoi) w drugiej turze.

      • MastaAce Odpowiedz

        15 grudnia 2014 at 23:23

        właśnie te plakaty miały otworzyć oczy kto stoi za Panem Kiełbem, że jest on tylko marionetką w rękach ludzi, którzy dzięki niemu będą mogli realizować swoje inwestycje i plany .
        Po co Pan Prezes TSM miałby brudzić sobie ręce i wizerunek lokalną polityką skoro ma kogoś kto idealnie go wyręczy.
        Kolesiostwo – to pojęcie było bardzo często stosowane , teraz gdy likwidatorem “kopalni” został Pan , który w sztabie wyborczym stał wiernie obok kandydata , a teraz prezydenta , tego przypadku nie nazwiemy kolesiostwem, a naturalną koleją rzeczy . szkoda tylko, że akty notarialne zostaną bardzo szybko skonstruowane , aby coś jeszcze dało się dla siebie ugryźć , żona przybije pieczątkę .W końcu za 4 lata może się odciąć kontakt ze źródełkiem , więc trzeba zagarniać dużo i szybciutko !
        Myślę że tarnobrzeżanie bardzo szybko zatęsknią za tym zapatrzonym w siebie Mastalerzem .

        • olo Odpowiedz

          16 grudnia 2014 at 09:07

          Nowy Pan Pan Likwdator jest syndykiem- więc jak najbardziej dobór po fachu. Poza tym likwidacja kopalni potrwa tylko 1 rok jeszcze, a działki kopalniane będzie kupować teraz Agencja Rozwoju Przemysłu na rozwój strefy (dzisiaj info na E.D). 4 lata temu płaczących po Janie nazywano mlecznymi sierotami, a teraz jak?

  8. Reggi Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 15:37

    najlepiej realisto weź karty i idź na czerwony plac wróżyć przyszłość ludziom skoro masz już takie realne wizje tego co będzie.

  9. obserwator Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 17:25

    Bardzo podobało mi się wystąpienie G.Kiełba.Spokojne,wyważone,nawołujące do zgody i mówiące o potrzebie współpracy w mieście oraz ponadregionalnej.Gdzie ta agresja o której mówili przeciwnicy? Jak na razie G.Kiełb spełnia moje oczekiwania.I nie wstydzę się że na niego głosowałem.
    Powodzenia panie Prezydencie i Wysoka Rado:-)

    • Robert Odpowiedz

      11 grudnia 2014 at 08:27

      brakowało tylko na końcu expose jednego zdania – żeby Polska była Polską!

  10. quatros Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 18:52

    P.były prezydent chyba zapomniał że już po wyborach i kampania się skończyła,po co te wywody z milionami na oświatę i drogi chce cofnąć czas i myśli że mu się to uda?

  11. Victoria Odpowiedz

    9 grudnia 2014 at 22:42

    Gratulacje Panie Prezydencie!!! Piękne expose!
    Panie radny mastalerz, pan się nawet na radnego nie nadaje.

  12. żółta larwa Odpowiedz

    10 grudnia 2014 at 11:00

    Wiceprezydentami Bożek i Motyka?

    • quatros Odpowiedz

      10 grudnia 2014 at 13:44

      Bardzo realne!

      • Robert Odpowiedz

        11 grudnia 2014 at 08:29

        stawiam na Michalika

  13. Antek Odpowiedz

    10 grudnia 2014 at 13:54

    Kiedy referendum za odwołaniem prezydenta Kiełba? Pamiętam 4 lata temu “oderwani” o niczym innym nie gadali i pisali na forach :) A może MMT po przeglądnięciu dokumentów dobije tak PO, że ci nie będą marzyć za 4 lata o powrocie.

  14. miki Odpowiedz

    10 grudnia 2014 at 18:03

    Bożek to i owszem ale Motyka – nie wymagane jest czasem wyższe wykształcenie ?

  15. TBG Odpowiedz

    10 grudnia 2014 at 19:44

    cztery lata sciem sie zaczyna. Dziubinski wice ha ha juz widze czrna przyszlosc Tarnowsi. Pijak powrocil – teraz portos i pijanstwo na calego

    • Robert Odpowiedz

      11 grudnia 2014 at 08:30

      Dziubiński to fachowiec – dużo może

  16. janusz Odpowiedz

    10 grudnia 2014 at 20:09

    Środa juz jest, podatki juz obniżył, w niemczech jestem zajebista promocja na taczki jest to kupiłem, pewnie się przydadzą.

  17. ela Odpowiedz

    11 grudnia 2014 at 15:44

    HEHHEHE ALE BEDZIE CYRK TAKIE PISIORY SA W RADZIE ZE POSIKAC SIE BEDZIE MOZNA OGLADAJAC ICH OBRADY

  18. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    12 grudnia 2014 at 03:39

    GRĄZ dyrektor MOSIRU DO wymiany człowieka nie radzi sobie sam ze sobą!

  19. Zgorzkniały Polak Odpowiedz

    13 grudnia 2014 at 12:34

    Oby nie było tak jak z Sikorskim i Hofmanem za 4 lata to będzie dobrze:-)

    SIKORSKI: 78 tysięcy zł, to jest ok 14tyś litrów paliwa = +- ćwierć miliona przejechanych kilometrów. Co w przeliczeniu na każdy dzień z 4-rech lat, daje 170km regularnych codziennych przejazdów… – A Hofman
    złodziej ? bez komentarza….!

  20. sezam Odpowiedz

    13 grudnia 2014 at 15:45

    Tarnobrzeg teraz cofnie sie o kilka lat wstecz

    • quatros Odpowiedz

      15 grudnia 2014 at 23:22

      No wiem sam się kiedyś cofnąłeś i tak z przypadku ci zostało do dziś-,,smutno mi boże”!

  21. blady Odpowiedz

    14 grudnia 2014 at 12:36

    I co? Mija tydzien I ta sama geba na portalu co tydzien temu. Zero wydzrzen nuda tak zapowiada sie te cztery lata. Takze macie to co chcieliscie. Redaktorow prosze aby zobaczyli co si dzieje w Portosie. Moze byc ciekawie. Szkoda mi Tarnowsi I ich wiekszosci burakow.

  22. bezradny Odpowiedz

    14 grudnia 2014 at 12:48

    A co ty byś chciał, nowy prezydent musi się teraz wszystkiego od podstaw uczyć a dopiero później bedzie węszył i wywalał brudy po poprzedniku. Jak wprowadzi swoich do urzędu to może któryś bystrzak znajdzie jakiegoś syfka po Mastalerzu i też to ogłosi. Tak więc w lokalnej polityce długo może się nic nie wydarzyć. Gdy zostaną wywaleni pierwsi ludzi Mastalerza, zaczną się procesy sądowe itp. Dle obecnego najważniejsze jest że co miesiąc okrągła sumka będzie pojawiać się na jego koncie. Opozycja również czeka na pierwsze decyzje aby mieć co krytykować.

  23. Tarnobrzezanka Odpowiedz

    15 marca 2015 at 18:58

    mieszkalam w Tarnobrzegu przez 35 lat pracowalam w KiZPS /WYKSZT.
    wyzsze/ ale po transformacji I sytuacji osobistej /leczenie corki/
    wyjechalam za ocean I do tej pory jestem dopilnowalam tez wyksztalcenia corki.Ale moje serce nalezy do Tarnobrzega I Polski zamierzam wrocic ALE DENERWUJA MNIE 2 SPRAWY – dlaczego Wlodarze miasta nie zadbaja o Stacje Kolejowa ktora popada w ruine a przeciez
    pociagi kursuja Stacja zamiast byc wizytowka miasta to poprostu
    straszy. TO samo sie dzieje z DWORCEM AUTOBUSOWYM -wlodarze miasta na co czekacie az to wszystko popadnie w ruine I bedzie potrzeba wiekszych nakladow. Urzednicy Miasta przestancie muslec o wlasnych
    apanazach I nabijaniem kabzy -POMYSLCIE O TYCH SPRAWACH DO KTORYCH
    WYBORCY WAS WYBRALI – przestancie myslec o zwadach I wlasnych D’
    ROBCIE CO DO WAS NALEZY-poprostu dbac o miasto I mieszkancow
    z powazaniem HALINA zalaczam pozdrowienia