przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Prezydent powołał doradcę do spraw oświaty

Grudzień 17, 2014 4:07 PM

Jolanta Kociuba została doradcą do spraw oświaty w tarnobrzeskim magistracie. Jolanta Kociuba jest tarnobrzeżanką. Ma 23 letni staż pracy i jest doświadczonym nauczycielem języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Dziennikarka Telewizji Lokalnej, autorka programu „Pytamy wprost”. Zaangażowana w działalność na rzecz rozwiązywania problemów społecznych.

Zgodnie z zaprezentowaną strategią dla miasta Tarnobrzega priorytetami w polityce oświatowej będą:

· Przywrócenie dyrektorom realnej władzy w zakresie zarządzania powierzonymi placówkami.

· Poprawienie relacji pomiędzy rodzicami a placówkami oświatowymi; umożliwienie kontaktu z organem nadzorującym poprzez konsultacje.

· Dbałość o sprawiedliwe i uzasadnione wydatkowanie środków na infrastrukturę i wyposażenie placówek oświatowych.

· Przekształcenie MOZE w Centrum Obsługi Oświaty z jednoczesną zmianą zakresu kompetencji tej instytucji.

· Dbałość o warunki podnoszące skuteczność edukacyjną wychowawczą placówek: nieprzekraczanie ustalonej liczebności klas, doposażenie szkolnych bibliotek i świetlic w materiały edukacyjne, dopasowanie czasu pracy świetlic szkolnych do potrzeb uczniów i opiekunów.

info: UM Tarnobrzeg

6 Responses to Tarnobrzeg: Prezydent powołał doradcę do spraw oświaty

 1. mieszkaniec Odpowiedz

  17 grudnia 2014 at 16:38

  Czy zakres jej obowiązków nie powiela się z zakresem naczelnika oświaty? Nie wystarczy, że naczelnik zarabia 9 tys złotych? potrzebuje pomocnika czy to tylko wprowadzenie aby przejąć główny stołek oświaty w mieście? Zaczyna się kabaret :)

  • MG Odpowiedz

   17 grudnia 2014 at 18:36

   o tym samym pomyslalem. szkoda ze nie podano uposazenia nowej pani “doradczyni”. ot, taka to ta restrukturyzacja w UM wg kompetencji

 2. dociekliwy Odpowiedz

  17 grudnia 2014 at 16:43

  Czyli szykowana jest nowa pani naczelnik oświaty :)

 3. ewa Odpowiedz

  19 grudnia 2014 at 10:08

  WLASNIE CZY TO ZNACZY ZE TA PANI BEDZIE NACZELNIKIEM OSWIATY CZY NASTEPNE FIKCYJNE STANOWISKO ZEBY SWOICH OBSADZIC I WYSOKA PENSJE DAC?

 4. tarnobrzeżanin Odpowiedz

  20 grudnia 2014 at 10:10

  pani niezależna dziennikarka, pretorianka kandydata na urząd prezydenta, sama startująca w wyborach do RM w miernym skutkiem zostaje doradcą aby stać się fachowcem(później naczelnikiem) bo tylko fachowcami będzie otaczał się prezydent Kiełb, jakie to cyniczne.

 5. Tarnobrzeżanka Odpowiedz

  24 grudnia 2014 at 13:42

  Trudno się nie zgodzić, razi indolencja nowego prezydenta – w brudnej, niemerytorycznej kampanii, której powinien się wstydzić i której mu wielu nie zapomni, mówił, że Wąsik i spółka, których słupem był i będzie, nie będą rządzić miastem.
  Tymczasem fucha dla Wąsika jest, fucha dla “żetelnej” dziennikarki jest, czekam tylko na Marcina Piaska. Ma rację tarnobrzeżanin – doradcami i fachowcami zostają ludzie którzy byli/byliby bez szans w bezpośrednich wyborach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>