Przegrana tarnobrzeskich koszykarzy we Włocławku

Trzecią z rzędu porażkę ponieśli koszykarze Jeziora Tarnobrzeg, którzy przegrali we Włocławku z miejscowym Anwilem 78:82. W ramach 13 kolejki Tauron Basket Ligi podopieczni trenera Pyszniaka podejmą we własnej hali beniaminka z Kutna. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 28 grudnia, początek godz.18.

Anwil bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie – po czterech punktach z rzędu Grzegorza Surmacza wygrywał 9:3. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do Dominique’a Johnsona – jego sześć punktów dało remis. Druga część meczu bardzo długo była wyrównana, ale później to włocławianie byli stroną przeważającą. Nieźle spisywał się Andrea Crosariol, a rzuty wolne na punkty zmieniał Arvydas Eitutavicius. Po trafieniu Deonty Vaughna pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 41:34.

Josh Miller i Kacper Młynarski zmienili sytuację Jeziora na początku trzeciej kwarty. Po trafieniu tego pierwszego zespół trenera Pyszniaka zdobył minimalną przewagę. Seria 7:0 na koniec tej części meczu dała Anwilowi prowadzenie 58:50. Po kolejnej trójce Eitutaviciusa włocławianie wygrywali nawet 17 punktami. To jednak nie zatrzymało ekipy z Tarnobrzega. Niesamowity był Johnson – jego 11 punktów z rzędu pozwoliło zmniejszyć ich straty do tylko trzech punktów. 25 sekund przed końcem trójka Młynarskiego umożliwiła gościom zbliżenie się na zaledwie jeden punkt! W końcówce goście popełniali jednak błędy, a kluczową akcję zakończył Chase Simon. Ostatecznie Anwil wygrał 82:78.

Simon był najlepszym graczem gospodarzy – zdobył 16 punktów, sześć zbiórek i siedem asyst. Konrad Wysoki zanotował 13 punktów i 12 zbiórek. W ekipie Jeziora na wyróżnienie zasługuje Dominique Johnson, który zdobył 25 punktów i pięć asyst.

Anwil Włocławek – Jezioro Tarnobrzeg 82:78 (17:17, 24:17, 17:16, 24:28)

Anwil: Simon 16 (2×3), Eitutavicius 14 (3×3), Surmacz 14 (2×3), Wysocki 13 (1×3), Crosariol 11, Vaughn 8 (2×3), Hajrić 6, Krajniewski 0, Witliński 0

Jezioro: Johnson 25 (4×3), Młynarski 15 (3×3), Wysocki 13, Miller 12 (1×3), Williams 8 (1×3), Kozłow 5 (1×3), Patoka 0