przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowoczesny aparat RTG w szpitalu

Grudzień 21, 2014 11:04 PM

Blok Operacyjny Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu został wyposażony w nowoczesny aparat RTG z ramieniem typu C. Ten wysokospecjalistyczny sprzęt kosztował ponad 700 tysięcy złotych. Na jego zakup szpital pozyskał dotację z Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Jest to urządzenie o bardzo wysokich parametrach z obrazowaniem cyfrowym i obrazem 3D. Sprzęt jest mobilny, co pozwala na wygodne ustawienie przy stole operacyjnym i usprawnienie pracy Bloku Operacyjnego. Aparat będzie służył przede wszystkim pacjentom Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz Oddziału Kardiologicznego z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym. Uzupełni już solidnie wyeksploatowane urządzenie, który służy tarnobrzeskim pacjentom ponad dziesięć lat.

W mijającym roku szpital na zakup nowego sprzętu medycznego oraz doposażenie oddziałów wydał prawie trzy miliony złotych. W ramach tych środków został zakupiony m. in. laparoskop, lampa do tomografu, Fundus Kamera na potrzeby Oddziału Okulistycznego, sprzęt dla Pracowni Histopatologii i Cytodiagnostyki: procesor tkankowy, barwiarka, zaklejarka, a także sprzęt i aparatura medyczna na potrzeby nowo otwieranej Poradni Okulistycznej. Ponadto, został zakupiony sprzęt i aparatura medyczna niezbędna do modernizacji Oddziału Neurologii w celu utworzenia Pododdziału Udarowego.

Zarząd Województwa Podkarpackiego, jako organ prowadzący, przekazał na sprzęt ponad 2,5 miliona złotych. Natomiast, Samorząd Tarnobrzega, w formie dotacji przekazał Szpitalowi kolejne 300 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na zakup laparoskopu. Drobniejsze kwoty przekazali sponsorzy.

foto&info: Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>