Pech nie opuszcza Jeziora Tarnobrzeg. Tarnobrzescy koszykarze przegrywają z Polfarmexem z Kutna jednym punktem (fotoreportaż oraz video HD)

Czwarty raz z rzędu koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali mecz w samej końcówce. Tym razem podopieczni trenera Pyszniaka ulegli we własnej hali beniaminkowi z Kutna 85:86 (21:21, 22:24, 22:27, 20:14). Kolejna pechowa porażka to nie jedyna zła wiadomość dla Jeziorowców, w trakcie niedzielnego spotkania jeden z liderów drużyny – Kacper Młynarski złamał rękę i prawdopodobnie nie wróci już na parkiet do końca sezonu. Kontuzjowany jest również kapitan tarnobrzeżan, Kevin Wysocki.

Początek meczu był trochę lepszy dla Polfarmexu, który głównie dzięki punktom Patrika Audy wygrywał 9:3. Później po jednej z akcji Bartłomieja Wołoszyna goście mieli osiem punktów przewagi, ale Jezioro odrobiło wszystkie straty i po trafieniu Kacpra Młynarskiego był remis. W drugiej kwarcie mecz toczył się ciągle pod dyktando kutnian. Dzięki punktom Kevina Johnsona znowu wygrywali ośmioma punktami. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy dwie akcje z rzędu Craiga Williamsa pozwoliły ekipie z Tarnobrzega na zbliżenie się na dwa punkty.

W trzeciej kwarcie wydawało się, że Polfarmex całkowicie kontroluje sytuację na parkiecie. W pewnym momencie zanotował serię 10:0 i prowadził już 60:47 po trójce Kwamaina Mitchella. To jednak nie załamywało zawodników trenera Pyszniaka, którzy m.in. dzięki trafieniom Josha Millera zmniejszyli straty do sześciu punktów. Ostatnią kwartę tarnobrzeżanie zaczęli od serii 8:0 i po rzucie wolnym Kacpra Młynarskiego to oni prowadzili jednym punktem! Mecz do samego końca był już bardzo wyrównany. Na 47 sekund przed końcem po trafieniu Jakuba Patoki Jezioro wygrywało 85:84. Kluczowe rzuty wolne trafił jednak Kwamain Mitchell. Gospodarze mieli jeszcze szansę na zwycięstwo, ale to się ostatecznie nie udało.

Kwamain Mitchell był najlepszym strzelcem Polfarmexu – do 27 punktów dołożył pięć asyst. Efektowne double-double zanotował Kevin Johnson (18 punktów, 16 zbiórek). W ekipie Jeziora na wyróżnienie zasługuje Dominique Johnson z 28 punktami i siedmioma asystami.

W ramach 14 kolejki TBL Jeziorowcy zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Polskim Cukrem z Torunia. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 3. stycznia.

Jezioro Tarnobrzeg – Polfarmex Kutno 85:86 (21:21, 22:24, 22:27, 20:14)

Jezioro: Johnson 28 (4×3), Miller 17 (3×3), Williams 15 (3×3), Młynarski 10 (1×3), Kozłow 9 (1×3), Patoka 6, Wysocki 0, Pandura 0

Polfarmex: Mitchell 27 (5×3), Auda 22, Johnson 18 (4×3), Wołoszyn 7 (1×3), Jarecki 4, Bartosz 4, Grochowski 2, Batka 2, Malczyk 0