Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Radny Zych apeluje o nie używanie fajerwerków (video)

Grudzień 31, 2014 11:03 AM

- Panie prezydencie, Wysoka Rado zwracam się z apelem w imieniu swoim oraz mieszkańców osiedla Stare Miasto o rozważenie ewentualności zaprzestania pokazu fajerwerków nie tylko w sylwestra ale również przy innych okazjach – apelował w trakcie poniedziałkowej sesji radny Witold Zych.

- Dużo można by mówić o szkodliwości ale takie miasta jak Wenecja, Paryż czy choćby Kraków będą organizowały sylwestra bez fajerwerków. Nie apeluję o nie nie używanie fajerwerków podczas tego sylwestra bo wszystko jest zaplanowane ale o rozważenie w przyszłości zakazu stosowania tego typu środków – kontynuował radny. – Jakie są powody wszyscy wiemy, bardzo szkodliwe dla zdrowia związki baru, których normy są przekroczone o 500%, szczególnie dla chorych dzieci na astmę, kto ma zwierzęta to wie co się dzieje ze zwierzętami. To wszystko osiada w glebie, ziemi. Fajerwerki nad jeziorem mogą doprowadzić do zanieczyszczenia wody. W Krakowie powoływano się na ochronę zabytków, proboszcz kościoła Mariackiego apelował o zaprzestanie fajerwerków. W Tarnobrzegu mamy remont kościoła na którym będzie odnawiana polichromia. Jako osoba związana z zabytkami przez prawie całe swoje życie mogę potwierdzić, że to powoduje ogromne szkody. Nie jestem przeciwny urządzania Sylwestra, bardziej wolałbym zaprosić jakąś wielką gwiazdę na Sylwestra. Jest to taki wyjątkowy dzień kiedy wiele osób nie ma gdzie go spędzić i na pewno wielu mieszkańców miasta przyszło by i spędziło by go w takiej miłej atmosferze. To jest mój apel – dodał radny.

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu używania fajerwerków?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Więcej w materiale video.  Zapraszamy

video: Piotr Morawski

11 Responses to Tarnobrzeg: Radny Zych apeluje o nie używanie fajerwerków (video)

  1. Ja Odpowiedz

    31 grudnia 2014 at 13:07

    Wenecja, Paryż, Tarnobrzeg hahaha parodia

  2. Zenon Odpowiedz

    31 grudnia 2014 at 14:41

    Totalny folklor…

  3. mieszkaniec Odpowiedz

    31 grudnia 2014 at 17:42

    Folklor? No nie wiem. Dla włascieciela psa czy kota to żaden folklor tylko kupa stresu. A sztuczne ognie w wydaniu lokalnych czyli słabym od lat nie zachwycają. Co roku sztuczne ognie, od ilu to lat? Nikomu jeszcze się nie przejadły? Nie pamiętak kiedy to było ale w Tarnobrzegu był już pokaz laserów, nie pamiętam czy zamiast sztucznych ogni czy jako dodatek ale wtedy ktoś wymyślił coś innego. Można ściągnąć tancerzy ognia, pokaz iluminacji i mappingu(to można by również przy innych okazjach, szczególnie historycznych) tu przykład: https://www.youtube.com/watch?v=S1SHfzem4Ag

  4. ADHD Odpowiedz

    31 grudnia 2014 at 18:34

    Mój pies podpisuje się pod tym zakazem 4 drżącymi łapkami. Rozumiem, że większość mieszkańców nie posiada w domu pieska i tego nie rozumie. Ten zakaz puszczania fajerwerków kilka dni w roku przez kilka minut przygotowany przy okazji dużej imprezy każde zwierzę zniesie. To tylko kilka minut zazwyczaj późno wieczorem. Najgorsze jest to co robią miłośnicy fajerwerków, dorośli i dzieci, obecnie całymi dniami, od świąt do pewnie kilku dni po Nowym Roku. Napier…ją ile wlezie i to najbardziej daje popalić zwierzakom nie te kilka minut fajerwerków podczas Sylwestra czy innej imprezy. Jeżeli faktycznie szkodzą zdrowiu i zabtykom to jest to zupełmnie inny temat warty analizy.

  5. quatros Odpowiedz

    31 grudnia 2014 at 21:17

    Jestem ZA! co dla niektorych folklor to wystajaca słoma z butow i nie tylko chodzi o petardy ale zachowanie ludzi szczególnie młodych kiedy dojdzie do spotkania alkoholu z mózgiem,powijając w powijakach powiem tak jesteś chłopie w głębokim śnie być może alkoholowym i tu nagle strzela petarda co wtedy powiesz qurwa co za dureń ale ty możesz i to właśnie dziś dokuczyć tysiącom zwierząt i ludzi no tak -bogowie żyja na tym świecie

  6. John Odpowiedz

    1 stycznia 2015 at 09:27

    A jak Michał napier..la od 6 rano dzwonami dzień w dzień to sie pieski nie stresuja? A jak karetka wyje? U nas taka polityka że jak młodzież pije piwo na ławce to remedium jest… wycięcie ławki. Ludzie ogarnijcie sie.

  7. wacek Odpowiedz

    1 stycznia 2015 at 16:31

    ja się zgadzam z panem Zychem w 100%, rzeczywiście za tą kase można zorganizowac jakiś koncert zamiast wystrzelenia w powietrze kilkunastu czy kilkudziesieciu tysiecy zł w pare minut.
    Poza tym warto również wziąć przykład z Krakowa jeśli chodzi o szyldy reklamowe, szpecące plac Bartosza

    • Kizia Mizia Odpowiedz

      2 stycznia 2015 at 23:27

      podpisuję się obiema łapami pod zakazem !!!

  8. Jestem za Odpowiedz

    1 stycznia 2015 at 17:17

    Poza tym warto również wziąć przykład z Krakowa jeśli chodzi o szyldy reklamowe, szpecące plac Bartosza. Bardzo dobry pomysł …

  9. olek Odpowiedz

    2 stycznia 2015 at 20:36

    Bardzo dobry pomysł,żeby zakazać fajerwerków i wszystkich wystrzałów.Kto lubi wojnę niech jedzie na wschód i zaciągnie się na ochotnika do wojska.My tu w Tarnobrzegu mamy pokój i chcemy spokoju, i chcemy oddychać świeżym powietrzem.

  10. tosia Odpowiedz

    4 stycznia 2015 at 18:25

    HEHHEHEHEH strzelali juz od 18tej do 3 w nocy i tyle o zakazach;P
    Kto polakowi zabroni:P