przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Zamknięte przychodnie, zdezorientowani pacjenci. Po pomoc lekarską do Transmedu

Styczeń 2, 2015 1:40 PM

Dziewięć zakładów zapewniających opiekę lekarzy rodzinnych z terenu Tarnobrzega wciąż nie podpisało kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. W przeważającej części gabinety lekarzy rodzinnych są od dziś zamknięte.

Chorzy szukający w dniu dzisiejszym pomocy lekarza rodzinnego, odchodzą z przysłowiowym “kwitkiem”. Dziewięć przychodni z terenu Tarnobrzega nie podpisało bowiem kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie wiadomo jak długo potrwa taka sytuacja, bowiem zakłady POZ zamknięte zostały do odwołania, jak informują kartki wywieszane na drzwiach wejściowych placówek.

Lekarze zrzeszeni w tzw. Porozumieniu Zielonogórskim m.in. nie zgadzają się na przejęcie większej liczby obowiązków, żądają za to większych pieniędzy, domagają się również  zwiększenia liczby dni wolnych. Ma to związek z nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej która zwiększyła rolę lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w opiece onkologicznej. Diagnostyka w ramach pakietu onkologicznego będzie się składała z kilku etapów. Pierwszy z nich ma rozpocząć się podczas wizyty pacjenta u lekarza POZ. Przeprowadzi on dokładny wywiad z pacjentem i oceni jego dolegliwości, może również zlecić wykonanie niezbędnych badań.Pacjent, u którego lekarz POZ będzie podejrzewał nowotwór złośliwy (jeśli na podstawie wykonanych badań nie wykluczy tej choroby), otrzyma kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego, dzięki której ma szybciej dostać się do specjalisty. Za kolejne etapy diagnostyki: wstępną i – w przypadku potwierdzenia nowotworu złośliwego – pogłębioną będzie odpowiedzialny lekarz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS).

POMOC LEKARSKA W TRANSMEDZIE

Wobec zaistniałej sytuacji pomoc lekarską można uzyskać w Transmedzie, otwartym obecnie przez całą dobę w dni robocze i wolne od pracy. Zakład mieści się w budynku przy ulicy Szpitalnej 1, wejście również od ulicy Targowej. W placówce znajdują się dwa gabinety, internistyczny i pediatryczny. Do godziny 14.30 przyjmują tam lekarze oddelegowani ze szpitala, zaś od godziny 14.30 do 18 poradę lekarską zapewnią medycy zatrudnieni przez Transmed.

- Mimo iż cały czas chorych przybywa, to zarówno rejestracja jak i same wizyty w gabinetach lekarskich przebiegają płynnie – komentuje sytuację jeden z lekarzy zatrudnionych w Transmedzie. – Ważne jest aby chorzy cierpiący na przewlekłe choroby mieli ze sobą wszelką dokumentację medyczną – dodaje.  Transmed opiekę nad chorymi z terenu Tarnobrzega pełnić będzie do odwołania.

OTWARTA PRZYCHODNIA W MACHOWIE

W Tarnobrzegu otwarta jest przychodnia, mieszcząca się na ul. Strefowej 2 w Machowie. Przyjmuje tam jeden lekarz pierwszego kontaktu, doktor Ewa Maria Krzewska. Aby jednak uzyskać poradę w przychodni w Machowie, należy zmienić lekarza rodzinnego. Jak poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia, “każdy pacjent, który jutro ( wypowiedź z dnia wczorajszego – przyp.red) nie dostanie się do swojej przychodni, może zmienić lekarza rodzinnego”. Deklaracje zmiany lekarza rodzinnego można pobrać na stronie https://www.nfz-rzeszow.pl/

INFOLINIA DLA PACJENTÓW

Dla pacjentów uruchomiono specjalną infolinię; przez całą dobę można dzwonić pod numer 800 804 009 oraz 17 86 04 251, gdzie można uzyskać informacje dotyczące między innymi dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Placówki POZ z terenu Tarnobrzega które na chwilę obecną nie podpisały kontraktu z NFZ: Zespół Lekarzy MEDYTAR S.C ul. Kościuszki 40, Centrum Medyczne PULS ul. Targowa 5, NZOZ Zakład Lekarza Rodzinnego FAMILIA s.c. ul. Sienkiewicza 67, Praktyka Lekarska Medyk Jolanta Jaroń Halina Mudrecka Barbara Głąb ul. 1-Maja 11, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej NASZE ZDROWIE Sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 67, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej POLIMED 1-go Maja 1, TarMed Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Sienkiewicza 165C, SPÓŁKA LEKARSKA PULS 1 ŁUKASIEWICZ I PARTNERZY ul. 1 Maja 11, Indywidualna Praktyka Lekarska NELLA BIERNAT ul. Konfederacji Dzikowskiej 14

foto: Piotr Morawski

16 Responses to Tarnobrzeg: Zamknięte przychodnie, zdezorientowani pacjenci. Po pomoc lekarską do Transmedu

 1. rozum Odpowiedz

  2 stycznia 2015 at 14:01

  Nie będzie dobrze w kraju, który wydaje miliardy złotych na sprzęt wojskowy oraz “walczy” tysiące kilometrów od naszej granicy w nie swojej wojnie. Na to zawsze znajdą pieniądze a jak chodzi o zdrowie szarego obywatela to widzimy co sie dzieje. Rządząca ylita nie ma problemu z pójsciem do lekarza? Ich “przychodnie” są otwarte?

 2. syf, kiła i mogiła Odpowiedz

  2 stycznia 2015 at 15:13

  syf, kiła i mogiła. Tylko dlaczego zawsze poszkodowany jest pacjent? Zlikwidować wreszcie państwowa służbę zdrowia, cała biurokracja pochłania pewnie więcej niż faktycznie idzie na leczenie. To co zabierają nam co miesiąc tzw. ubezpieczenie zdrowotne dać do ręki i niech pacjęci płacą za każdą faktyczną wizytę. Znikną kolejki bo każdy będzie chciał zaoszczędzić. A teraz czy jesteś 10 razy w tygodniu u lekarza czy raz na rok i tak płacisz tyle samo. Od grubszych zabiegów ubezpieczysz się prywatnie i wszystko będzie grało i hulało.

 3. ewa Odpowiedz

  2 stycznia 2015 at 17:43

  NIEROBY LEKARZE ZARABIJAA PO 10 tys miesiecznie na etacie i ciagle im malo i malo Niech sie wreszcie do roboty weznal Dlaczego nie pracuja w systemie zmianowym tylko siedza w szpiralach i przycnodniach do poludnia a ludzie pracujacy musza prywatnie im dawac 100-150 zl za wizyte WSTYD LEKARZE !!!!!

 4. Maniek Odpowiedz

  2 stycznia 2015 at 17:52

  Co się denerwujecie, minister obiecał przecież że zlikwiduje kolejki :-)

 5. kinia Odpowiedz

  2 stycznia 2015 at 17:58

  Przyrzeczenie Lekarskie – przysięga nawiązująca treścią do Deklaracji genewskiej, składana przez absolwentów kierunku lekarskiego oraz lekarsko-dentystycznego uczelni medycznych w Polsce. Tekst Przyrzeczenia stanowi część Kodeksu Etyki Lekarskiej, uchwalonego przez Krajowy Zjazd Lekarzy:

  Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam:

  – obowiązki te sumiennie spełniać;
  – służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;
  – według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek;
  – nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego;
  – strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych;
  – stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.

  Przyrzekam to uroczyście!

  • Aldonka Odpowiedz

   2 stycznia 2015 at 18:23

   Co ta przysiega znaczy w dziesiejszych czasach? To zwykła pro-forma, tradycja. Ciekawe czy ci co wypowiadają tę przysięgę w momencie jej składania już się śmieją czy dopiero chwilę po jak znajdą pracę? Wielu na państwowym garnuszku składa przysięgi: prezydenci, radni, posłowie a gdzie mają słowa przysięgi wszystcy widzimy.

 6. kinia Odpowiedz

  2 stycznia 2015 at 19:23

  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
  Dz.U.199778483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

  Art. 68. Prawo do ochrony zdrowia
  1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
  2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
  3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.

 7. Andy Odpowiedz

  3 stycznia 2015 at 03:02

  Ja dziś byłem u swojego lekarza i drzwi w mojej przychodni były zamknięte.

  Co roku to samo. Masakra. Czy ktoś wie, którzy lekarze nie są z PZ w Tarnobrzegu?

  Jak można terroryzować tylu Pacjentów w Tarnobrzegu? Przecież ze składek swoich Pacjentów są ci “lekarze” utrzymywani! Gdzie u nich etyka lekarska i honor? Wszystko robią dla mamony. Żądają dodatkowo jeszcze 20-tu wolnych dni od pracy w 2015 roku!!!!

  To jest przerażające i porażające zarazem!

  Gabinety powinny być
  otwarte i nawet jak nie ma podpisanego kontraktu, to dla dobra pacjenta
  można pracować bez wynagrodzenia, dopóki się nie podpisze kontraktu. Co roku w styczniu od kilku lat jest tak samo Ja uważam,
  że właśnie tak powinni byli wszyscy medycy w Tarnobrzegu postąpić, a
  nie przerzucać swoje obowiązki na Transmed i lekarzy ze Szpitala. Tak byłoby chyba uczciwie?

 8. Janosik Odpowiedz

  3 stycznia 2015 at 11:35

  Ci co powinni strajkować, ci którym jest najgorzej w kraju nigdy tego nie robili. Za to strajkują ci co mają bardzo dobrze a ciągle chcą więcej: lekarze, nauczyciele(ci to mają wolnego np. teraz od 20.12 do 05.01)kolejarze, górnicy, mundórówki. Jak nie kasa to obniżą swojej grupie wiek emerytalny a reszta 80% społeczeństwa ma zapierd…ć na tą bandę, dostanie głodową emeryturę po 76 latach i siedzieć cicho, bo większa część ich pieniędzy poszła na utrzymanie uprzywilijejowanych grup. Co wybory politycy obiecują ale tylko uprzywilejowanym grupom bo reszta społeczeństwa wie, ze nic od nich nie dostanie i nawet nie idzie na wybory.

 9. Pacjent Odpowiedz

  3 stycznia 2015 at 13:41

 10. NowyRok Odpowiedz

  3 stycznia 2015 at 18:26

  Płacę na tych darmozjadów podatki i jeszcze podskakują, nie podoba się to wyp&%$#@!@&!

 11. pacjęt Odpowiedz

  3 stycznia 2015 at 23:59

  Pracują do 11-12-tej i stale narzekają a to pacjentów za dużo a to za mało płacą a jeżdżą brykami jak mało kto.Nie pasi to spier… ć!

 12. tosia Odpowiedz

  4 stycznia 2015 at 18:21

  biora forse za martwe dusze!!!! maja zapisanych pacjentow ktorzy latami do nich nie przychodza bo sa min za granica a forsa leci Jacy biedni zapracowani sa ci lekarze Niech sie wezna do roborty na zmiany a nie 5cioro siedzi na oddziale do poludnia a potem dyzury biora i prywatnie za 10 min wizyty 100 zl biora bez kasy fiskalnej

 13. gregor Odpowiedz

  4 stycznia 2015 at 18:23

  zwolnić dyscyplinarnie panów pseudolekarzy

 14. dolar Odpowiedz

  4 stycznia 2015 at 20:22

  Dać lekarzom kasy ile chcą reszta niech zdycha. Zabrać oświacie i wojskowym bo oni nie wiedzą co z kasą robić. Przecież za 15 czy 20 tysięcy miesięcznie lekarskiej pensji nie da się żyć.

 15. Kinia Odpowiedz

  5 stycznia 2015 at 20:07

  a tak swoją drogą to czy informacja o zamkniętych przychodniach w Tbg i działającym Transmedzie nie powinna być podana w piątek w ramach sms od miasta? Chyba ze nowy prezydent zrezygnował z tej usługi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>