Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

SONDA: “Czego tarnobrzeżanie oczekują od nowej władzy i jakie zadanie uważają za najpilniejsze do zrealizowania?” (video)

Styczeń 4, 2015 11:47 PM

“Czego tarnobrzeżanie oczekują od nowej władzy i jakie zadanie uważają za najpilniejsze do zrealizowania?” – to pytania jakie zadawaliśmy mieszkańcom miasta podczas ulicznej sondy. Kilka odpowiedzi prezentujemy poniżej i zapraszamy do umieszczania własnych propozycji w formie komentarza pod materiałem video.

24 Responses to SONDA: “Czego tarnobrzeżanie oczekują od nowej władzy i jakie zadanie uważają za najpilniejsze do zrealizowania?” (video)

  1. Adam Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 11:55

    Skalana Góra, Wianek i okolice to dramat parkingowo chodnikowy. Chodniczki 1,5 metrowe pozajmowane przez samochody. Mandaty dla parkujących niczego nie zmienią, gdzieś zaparkować trzeba. Akurat w tych okolicach terenów pod parkingi nie brakuje, koszty znikome w porównaniu z budową nowych dróg czy ich remontem gdyż często rozwiązaniem jest plastikowa kratka wciśnięta w ziemię, tylko krawężniki przerobić.

    • kiciek ze skalny Odpowiedz

      7 stycznia 2015 at 20:09

      Zapominasz o tym że właścicielami gruntów przy tych blokach jest spółdzielnia i musi ona prosić o zgodę wszystkich wyodrębnionych a na Skalnej mieszka mnóstwo pieniaczy którzy nie dadzą zgody na takie inwestycje.Na pytanie dlaczego? A bo nie!!!!

  2. @ Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 12:00

    Parkingów ci brakuje? przecież za poprzedniej ekipy powstało 1400 nowych parkingów w mieście… :D Pomimo tej ogromnej liczby zaparkować wieczorem na osiedlach graniczy z cudem. Zamianst budować nowe drogi zróbmy porządek z tymi co mamy. Dlaczego przed większością bloków nie ma ławek do siedzenia?

    • Konrad Odpowiedz

      7 stycznia 2015 at 11:29

      nie ma ławek bo przed meczem i po oddanym moczu okupują je stadionowe trole, a wieczorem kopulują na nich pryszcze, wiec lepiej stać jak za przeproszeniem kołek niż znosić takie towarzystwo

  3. iskra Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 12:02

    Oprócz tyrolki nad jeziorem proponuję zrobić jakąś mega zjeżdżalnię dla kilku osób na raz. To by była atrakcja.

  4. patelmiszcz Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 13:05

    rozliczenia mastalerza i ekipy.co do złotówki !

  5. rowerzysta Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 13:59

    może doczekamy się jakiejś sensownej drogi rowerowej, ile można po chodnikach jeździć. Połączmy się z sąsiadami, dogadajcie się z nimi, bo nawet do samego Sandomierza nie dojedzie rowerówką z Tbg. Tarnobrzeg miasto rowerów tylko jeździć nie ma gdzie.

    • kinia Odpowiedz

      5 stycznia 2015 at 16:22

      Popieram rowerzystę, zróbcie w końcu sensowne drogi rowerowe!!!! i poprawcie drogę opaskową wokół jeziora bo tam się można zabić

  6. tarnowies Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 15:37

    Doczekacie sie h predzej niz cos ta wladza zrobi. 4 lata sielanki sie zaczelo.

  7. CBA Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 18:06

    Nowa władza obecnie jest zajęta przejmowaniem intratnych stanowisk w mieście. Nie wiadomo czy znajdą czas na sprawy mieszkańców.

  8. Jeszcze mieszkaniec Tarnobrzegu Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 18:06

    Tarnobrzeżanie po pierwsze oczekują od Pana, Panie Prezydencie oszczędności , bo jak na razie to tylko zwiększa Pan zatrudnienie i winduje nowym pracownikom wynagrodzenia i tak w nader przerośniętej administracji miasta i podległych jednostkach . O zgrozo, a miasto tak zadłużone.

  9. spacerowicz Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 18:13

    Ja bym chciał żeby miejscy radni czy prezydent pochylili się nad tematem lasu Zwierzyniec. Wiem, że zarządzanie nim należy do Lasów Państwowych ale skoro są to nasze zielone płuca, miejsce spacerów warto zadbać o niego. Zadbać czyli nie traktować jak typowego lasu gospodarczego z dużym pozyskiwaniem drewna. Niech ktoś się przejdzie to zobaczy ile w ostatnich latach go wycięto, całe polany. Niech wycinają sobie las z dala od osiedli. Myślę, że władze powinny w tej sprawie zareagować bo za chwilę zostaną same sadzonki zamiast lasu a tylko dlatego, że jakiś planista w LP tak sobie zaplanował… Wystarczy nieco dobrej chęci i zdrowego rozsądku.

  10. M Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 18:50

    Przede wszystkim nowych miejsc pracy.

  11. Robi Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 20:03

    zrobić porzadek w lasku bulońskim

  12. olek Odpowiedz

    5 stycznia 2015 at 22:47

    Najważniejsza w zarządzaniu jest gospodarność.Niestety nowy prezydent jak do tej pory to wykazał się rozrzutnością. Po co potrzebni są doradcy? Są naczelnicy wydziałów, którzy muszą wykonywać swoje zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami Państwa. Doradcy? Dwóch zastępców prezydenta? To są stanowiska dla kolesiów,(do brania pieniędzy) w ramach wdzięczności za pracę w kampanii wyborczej. Strata dla budżetu miasta. Nic dobrego ta władza nie dokona. Daliśmy się kolejny raz oszukać.

    • tbg Odpowiedz

      6 stycznia 2015 at 00:00

      Masz człowieku rację, dolicz do tego odprawy dla zwalnianych pracowników wysokiego szczebla i podwyżki dla swoich. Teraz UM to kraina mlekiem i miodem płynąca dla wybrańców. Przecież Kiełb ze swoich nie płaci a kto go rozliczy? Mastalerz zaklinał się, że obniży koszty utrzymania urzedu miasta, z kiepskim skutkiem. A szary urzędnik siedzi cicho bo i tak nikt sie z nim nie liczy.

  13. Konrad Odpowiedz

    6 stycznia 2015 at 00:03

    Mi sie rzygać chce i płakać jak patrze na to miasto porównując do innych okolicznych… Stalowa, Mielec a nawet Sandomierz wyprzedzają nas epoką, brak inwestorów i innych takich rzeczy widać na każdym kroku, same apteki i ciuchlandy, w jakim kierunku to idzie? możemy zazdrościć miastom RMI i RST gospodarki i rozrywki w miastach, nie zyby u nas było mało, ale rozsądnie niech ktoś mi powie w porównaniu do Mielca i Stalowej, gdzie w Tbg moozna wybrac lokal wieczorem? zamówić dobre jedzenie na fakture? czy wybrać dobrą restauracje zeby zabrać dziewczyne na randkę? NIE MA. nie mówiąc już o Stalowej, w tych kategoriach nawet Mielec bije nas na głowe, w czym my chcemy konkurować i z kim na podkarpaciu? Jasło, Sanok i Jarosław to z tymi miastami możemy możemy porozmawiać gdzie jest lepiej, nawet nie wspominam o Stolicy Podkarpacia bo wiadomo ze nia ma co porównywać któregoś z tych miast do Rzeszowa… Żal…

  14. Mieszkaniec Odpowiedz

    6 stycznia 2015 at 00:57

    Proponował by wykorzystać placu na ulicy Sikorskiego

  15. wels5 Odpowiedz

    6 stycznia 2015 at 16:20

    A co z obiecywanym obniżeniem podatków?

  16. Darek TBG Odpowiedz

    6 stycznia 2015 at 18:34

    pani w czarnej kurtce i czerwonej czapeczce na materiale video ( 2:20 )
    hahahahaha
    cytuje panią: “skoro turyści przyjeżdżają do Sandomierza to i moga przyjeżdżać do Tarnobrzega”
    hahahahaha
    z całym szacunkiem ale Tarnobrze nigdy niech sie nie porównuje z Sandomierzem jueśli chodzi o turystykę bo NAJMNIEJSZYCH SZANS NIE MA!
    Sandomierz jest perłą architektoniczną na skalę kraju i całe szczęście że jest tak blisko Nas, to miasto uzyskało prawa miejskie w 1228 roku i historycznie jak i turystycznie w żyyyyyyciu Tbg mu nie dorówna. KONIEC KROPKA!
    lupiej aby nowe władze w dalszym ciągu promowały i rozwijały jezioro w Machowie bo co jak co ale latem turystów i sandomierzan możemy ściagnać do relaksu a o turystyce miasta nawet szkoda gadać bo wszystkich turystów zabierze zawsze Sandomierz
    osobiście jak dla mnie mają jedną z najpiękniejszych starówek w Polsce.
    zobaczcie drodzy państwo jak wygląda bulwar nad wisłą w S-rzu – Pięknie!!!
    a u Nas krzoki, chwasty i nawet nie ma na czym uśiąść
    a do pana Konrada powyżej………..
    jeśli ie masz gdzie zabrać dziewczyny do lokalu w Tbg to proponuje przejechać sie do Sandomierza
    od kilku lat po przez to że Sandomierz odwiedza rocznie prawie 700 tyś turystów , po przez promocje miasta serialem Ojciec Mateusz i filmem Ziarno Prawdy w mieście rozwineła sie baza gastronomiczna że w obrebie samego starego miasta jest 28 różnych lokali a hoteli takich jak ma Sandomierz to nie ma w promieniu 100 km
    JA u sąsiadów jestem w każdy wekeend i niczego lepszego nie potrzebuje.

    • życzliwy Odpowiedz

      6 stycznia 2015 at 21:19

      wiesz, Tarnobrzeg na pewno nie dorówna Sandomierzowi ale Baranów Sandomierski jest dość atrakcyjny. A po drodze jest Tarnobrzeg ze swoim pałacykiem i kilkoma zabytkami gdy turysta ma wiecej czasu zawsze może się zatrzymać w Tbg. Dziewczyna dobrze mówiła, gdyby w dzikowskim zamku były atrakcyjne wystawy lub występy to będzie to dodatkowym atutem. Jest jeszcze ogromny budynek niezagospodarowany, chyba to była dawna kuchnia można tam zrobić praktycznie wszystko tylko dobry pomysł

    • kiciek ze skalny Odpowiedz

      7 stycznia 2015 at 20:18

      A ja czekam na rozwalenie MOZE.To draństwo żeby dyrektorzy szkół byli tak ubezwłasnowolnieni!!!!!!!!!!!!.Wyobraźcie sobie że w tej chwili dyrektorom nie opłac się wynajmować sal gimnastycznych w celu popołudniowych zajeć bo nie mają gwarancji że pieniądze za ich wynajęcie nie wrócą do szkoły a sala w wyniku wynajęcia niszczeje.Więc sale gimnastyczne po południu są puste a powinny tętnić życiem!!!!Wszystko obecnie zżera MOZE!!! Obecny Prezydent zapowiadał to w swoim programie.CZEKAM PANIE PREZYDENCIE!!!!

  17. ja Odpowiedz

    7 stycznia 2015 at 20:25

    Narzekaliście na Mastalerza to teraz macie… hahahhahahah po trupach do celu!

  18. krupek Odpowiedz

    7 stycznia 2015 at 20:37