Przegrana po walce. Jezioro Tarnobrzeg nie dało rady Rosie Radom (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali we własnej hali z Rosą Radom 69:85 w meczu 15 kolejki Tauron Basket Ligi. O zwycięstwie zadecydowała lepsza dyspozycja strzelecka gości w czwartej kwarcie spotkania.

Tarnobrzeżanie rozpoczęli spotkanie od świetnej serii 12:0. Pierwsze punkty dla gości po trzech minutach meczu zdobył Łukasz Majewski. Bardzo dobrze w ekipie gospodarzy radził sobie jednak Craig Williams i to po jego kolejnych punktach Jezioro wygrywało 22:13. Rosa w pierwszej kwarcie odrobiła jednak większość strat i po trójce Kamila Łączyńskiego przegrywała tylko punktem. Akcja Kima Adama na początku drugiej części meczu dała radomianom pierwsze prowadzenie. W pewnym momencie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego zaliczył serię 9:0 i dzięki temu wygrywał siedmioma punktami. Ostatecznie po pierwszej połowie był wynik 42:41 dla gości.

Na początku trzeciej kwarty prowadzenie utrzymywało Jezioro – po trójce Daniela Walla było 50:44. Ważnymi zawodnikami Rosy byli jednak Michał Sokołowski i John Turek. To po akcjach tego drugiego zawodnika radomianie najpierw doprowadzili do remisu, a później wyszli na prowadzenie 61:57. Ostatnia część meczu była pod kontrolą gości. Rosa czwartą kwartę zaczęła od serii 9:0 i od tego momentu nie dała się już dogonić. Ostatecznie po akcji 2+1 Danny’ego Gibsona zespół trenera Kamińskiego wygrywał 85:69.

John Turek był najlepszym strzelcem Rosy – zdobył 19 punktów i pięć zbiórek. Michał Sokołowski dodał do tego 15 punktów i trzy asysty. W zespole Jeziora najlepszy był Dominique Johnson z 18 punktami.

W ramach 16 kolejki TBL Jeziorowcy podejmą we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 17. stycznia, początek godz. 18.

JEZIORO TARNOBRZEG – ROSA RADOM 69:85 (22:21, 19:21, 16:19, 12:24)

JEZIORO: Johnson 18 (3×3), Williams 17 (3×3), Wall 16 (2×3), Patoka 7 (1×3), Wysocki 5 (1×3), Miller 3 (1×3), Kozłow 3 (1×3), Pandura 0
ROSA: Turek 19 (1×3), Sokołowski 15 (2×3), Gibson 12 (1×3), Mirković 11 (2×3), Adams 8, Jeszke 7 (1×3), Szymkiewicz 5, Majewski 3 (1×3), Łączyński 3 (1×3), Witka 2