Porażka koszykarzy Jeziora z Mistrzem Polski w Zgorzelcu

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali z PGE Turów Zgorzelec 83:117 (17:27, 14:31, 30:34, 22:25) w meczu 17. kolejki Tauron Basket Ligi. W Zgorzelcu nieobecny był lider tarnobrzeskiej drużyny Dominique Johnson.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że nie będzie to łatwe spotkanie dla Jeziora. PGE Turów wygrywał 10:2 po akcji Filipa Dylewicza. Później przewaga zespołu trenera Miodraga Rajkovicia wzrosła nawet do 12 punktów głównie dzięki świetnie dysponowanemu Michałowi Chylińskiemu. Osłabione brakiem Dominique’a Johnsona Jezioro nie potrafiło nawiązać walki także w drugiej kwarcie. W pewnym momencie zgorzelczanie zaliczyli serię 10:0 i po trafieniu Vlada Moldoveanu prowadzili 56:27.

Cała druga połowa meczu była bardziej wyrównana, ale tarnobrzeżanie nie odrabiali strat. PGE Turów grał bardzo ofensywnie, o czym świadczą chociażby 34 punkty zdobyte w trzeciej kwarcie. Do końca meczu nie się już nie zmieniło, a PGE Turów mógł cieszyć się z wysokiego zwycięstwa. Mistrzowie Polski rzucili w tym meczu 13 trójek i zanotowali aż 26 asyst.

Najlepszym strzelcem PGE Turowa był Michał Chyliński z 25 punktami. Świetnie zagrał też Jakub Karolak z 21 punktami. W ekipie Jeziora wyróżniał się Jose Miller z 29 punktami i 10 asystami.

W ramach 18 kolejki Jezioro podejmie we własnej hali Wikanę Start Lublin. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 31. stycznia, początek godz. 18.

PGE Turów Zgorzelec – Jezioro Tarnobrzeg 117:83 (27:17, 31:14, 34:30, 25:22)

PGE Turów:Chyliński 25 (7×3), Karolak 21 (3×3), Kulig 20, Czyż 12, Collins 14 (2×3), Gospodarek 8, Taylor 6 (1×3), Dylewicz 2, Moldoveanu 5, Zigeranović 4
Jezioro: Miller 29 (3×3), Williams 15 (1×3), Wall 15 (1×3), Patoka 11 (1×3), Wysocki 8, Morawiec 3 (1×3), Pandura 2