Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrywają ze Startem Lublin po dogrywce (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali z Wikaną Start Lublin 90:93 (21:24, 25:22, 25:17, 13:21, d: 6:9) w meczu 18. kolejki Tauron Basket Ligi. Dla zespołu gości było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando gości, nie do zatrzymania był Bryon Allen – po jego trójce Wikana Start wygrywała 12:2. Jezioro dopiero w końcówce pierwszej kwarty zaczęło odrabiać straty. Po rzutach wolnych Daniela Walla i Jakuba Patoki tarnobrzeżanie zbliżyli się na trzy punkty (21:24).

Trafienia Dominique’a Johnsona i Josha Millera w drugiej części meczu dały gospodarzom jednopunktową przewagę. Później zespół trenera Pawła Turkiewicza prowadził nawet sześcioma punktami, ale ostatecznie po pierwszej połowie był remis po 46.

W trzeciej kwarcie gospodarze zdobyli nawet sześć punktów przewagi po akcji 2+1 Craiga Williamsa, ale później Wikana Start doprowadziła do remisu po dwóch trójkach Tomasza Wojdyły. W kolejnych minutach świetnie radził sobie Dominique Johnson, a po akcji Kevina Wysockiego Jezioro wygrywało przed czwartą kwartą 71:63.

Jeszcze na niecałe trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Jeziorowcy prowadzili pięcioma punktami. Lublinianie nie dali jednak za wygraną i doprowadzili do remisu, a tym samym do dogrywki. W dodatkowym czasie gry od początku przewagę zdobyli goście i utrzymali ją do samego końca. Jezioro miało jeszcze szansę na doprowadzenie do drugiej dogrywki, ale trójek nie trafiali Johnson i Wall.

Najlepszym zawodnikiem Jeziora był Dominique Johnson z 31 punktami, 9 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie Lublina najskuteczniejszy był zdobywca 29 punktów Byron Allen.

W ramach 19. kolejki tarnobrzescy koszykarze zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z MKS-em z Dąbrowy Górniczej. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 7. lutego.

Jezioro Tarnobrzeg – Wikana Start Lublin 90:93 (21:24, 25:22, 25:17, 13:21, d. 6:9)

Jezioro: Johnson 31 (4×3), Miller 17 (1×3), Williams 15 (1×3), Wysocki 14, Wall 11 (1×3), Patoka 2, Morawiec 0
Wikana: Allen 29 (5×3), B. Diduszko 19 (3×3), Wojdyła 15 (2×3), Lewandowski 10, Śmigielski 10 (1×3), Wells 8 (1×3), Ł. Diduszko 2, Trojan 0, Czujkowski 0