Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Prezydent przyznał dotacje dla klubów sportowych

Luty 9, 2015 3:49 PM

Milion dwieście dwadzieścia dwa tysiące złotych dotacji przyznał prezydent Tarnobrzega klubom działającym na terenie naszego miasta na wsparcie inicjatyw z zakresu rozwoju sportu.

Wsparcie otrzymało łącznie dwanaście klubów. Największe, bo w wysokości 420 tys. zł trafiło do spółki akcyjnej Siarka Tarnobrzeg. – W związku z tym, że sezon trwa, a nie zmienia się reguł gry w trakcie jej trwania, postanowiliśmy klubowi przyznać pieniądze na podobnym poziomie jak to było do tej pory – wyjaśnia prezydent Kiełb – Rozumiem, że drastyczne obniżenie poziomu dotacji już teraz spowodowałoby poważne problemy dla klubu, dlatego teraz to są większe pieniądze, a potem, w drugiej transzy przyjdzie czas na oszczędności.

Koszykarski Klub Sportowy Jezioro Tarnobrzeg S.A. otrzymał dotacji 400 tys. zł. 200 tys. zł trafiło do Klubu Tenisa Stołowego. Po 20 tys. zł otrzymały kluby: OKS Koniczynka Ocice, UOKS Zakrzów, UKS Wspólnota-Serbinów, a także Integracyjny Klub Sportowy Tarnobrzeg i Integracja – Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej i Przyjaciół. Dotację otrzymały także kluby: OKS Mokrzyszów – 40 tys. zł, OKS Wielowieś – 26 tys. zł, OKS Iskra Sobów – 23 tys. zł oraz Klub Piłki Siatkowej Siarka Tarnobrzeg – 13 tys. zł.

źródło: UM Tarnobrzeg

22 Responses to Tarnobrzeg: Prezydent przyznał dotacje dla klubów sportowych

  1. autor1 Odpowiedz

    9 lutego 2015 at 17:54

    KKS SIARKA?????? to nie SIARKA, to jEZIORO!!!

  2. Johny Odpowiedz

    9 lutego 2015 at 18:24

    Meksyk 40tys? Zapija sie chlopaki

  3. Tarnowies Odpowiedz

    9 lutego 2015 at 19:08

    Ale dziad i burok z tego blazna prezydenta. Tnie i tnie tam gdzie nie powinnien. Panie prezidento a gdzie obnizka podadkow pytam sie kur.a jego mac.

    • Tbeg Odpowiedz

      9 lutego 2015 at 19:57

      Komu uciął oprócz Siarki? Jak się na dwóch zastępców i pięciu doradców i kilku naczelników więcej to musi gdzieś ciąć.

  4. sondaż Odpowiedz

    9 lutego 2015 at 20:56

    Popek z Meksyku (rodzina z Kalinką)to dostali.

    • dociekliwy Odpowiedz

      10 lutego 2015 at 08:31

      Mokrzyszów w 2014 roku dostał 78 tys obecnie tylko 40tys( IV liga a okręgówka) W 2014 roku Wielowieś grała w okręgówce dostała 38 tys obecnie Mokrzyszów w okręgówce dostał 40 tys

  5. ehh Odpowiedz

    9 lutego 2015 at 21:03

    zastanawiajace, ze klub, ktory odnosi miedzynarodowe sukcecy, jego reprezentanci zgarniaja krazki na niemal wszystkich miedzynarodowych turniejach, do tego reprezentantka jest zlota medalistka paraolimpiady z Londynu dostaje tylko 20 k!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    jak konkurowac? jak sie rozwijac?

  6. patelmiszcz Odpowiedz

    10 lutego 2015 at 07:52

    zawiódł tym samym wszystkich.tych co oczekiwali iż ukróci mastalerzowym oraz tych,którzy oczekiwali,że da tyle co poprzednik.świetny ruch !

  7. dociekliwy Odpowiedz

    10 lutego 2015 at 08:29

    Pula w porównaniu z 2014 rokiem o 28 tysięcy mniejsza, więksi dostali mniej a mniejsi nieco więcej. Tu dla porównania jest info o podziale kasy w 2014: http://nadwisla24.pl/2014/01/30/tarnobrzeg-magistrat-podzielil-pieniadze-na-sport-najwieksze-dotacje-dla-koszykarzy-i-pilkarzy/

  8. KASANDRA Odpowiedz

    10 lutego 2015 at 08:57

    Po jakiego gwinta Jezioro Tarnobrzeg dostało aż 400,0 tysięcy . Sam Kiełbowaty mówił że to zawodowcy i nie będzie dotował. Chwiejny ten “chłopina” jak listek na wietrze. Czarnuchom hamerykańskim kasę nabija. Klub Siarka dostał tyle samo co koszykówka . Widać że się nie zna na sporcie. Zawsze w Tarnobrzegu najpopularniejszym sportem była piłka nożna . Klub prowadzi wielu grup dziecięcych i młodzieżowy tam trzeba inwestować. Ale trudno się dziwić ,jego ulubionym sportem jest Klepanie po doopie stażystek

    • kibic koszykówki Odpowiedz

      10 lutego 2015 at 10:46

      piłka w Tarnobrzegu jest tak popularna, że trzeba było zamknąć mniejszą trybunę a ta pod daszkiem zapełnia się może w 10%, nie liczą 2 derbowych meczy na koszu jest odwrotnie – trybuny zapełniają się w 70-90%. Pojemność trybuny Dziubiński planował na minimum I ligę. Jeżeli obecny włodarz nie wyłoży normalnej kasy na piłkę nożną i będziemy kopać balon w II lub niższej lidze to wywalone grube miliony publicznych pieniędzy w zadaszone stołki zostaną zmarnowane bo k. po co to było skoro tych średnio 500 widzów mogło oglądać mecz z małej trybunki. Pomoc urzędu miasta dla sportu(piłki i kosza) jest konieczna czy to się komuś podoba czy nie.

      • dr.85 Odpowiedz

        10 lutego 2015 at 13:12

        Dostali bo tak glosowali radni. Teraz mam nadzieje ze juz tego bledu nie popelnia. Dosc tego karmienia Pyszniaka i jego lokalow z piwem i pseudo zespolu ktory od 5 sezonow nie osiagnal nic.

    • patelmiszcz Odpowiedz

      10 lutego 2015 at 12:58

      klepanie po tyłkach stażystek to akurat najpopularniejszy męski sport ;)

  9. Kibic Odpowiedz

    10 lutego 2015 at 09:49

    Dlaczego Sobów dostał więcej od pozostałych drużyn w tej samej lidze. Ale ogólnie dotacje dobrze podzielone. Fajnie ze takie same pieniądze na kosza i piłek nie będą się rajki pchać na za wysokie progi.

  10. KASANDRA Odpowiedz

    10 lutego 2015 at 13:03

    Sobów dostał więcej bo najgłośniej “tokował” za Kiełbowatym w kampanii wyborczej. Ciąg dalszy spłaty zobowiązań Kiełba z kieszeni podatników. Skandal!

    • ehh Odpowiedz

      11 lutego 2015 at 11:16

      przypadek? nie sondze. kiedys sobow dostal trybuny, ot tak, dzis wieksza kase. tylko kto wtedy rzadzil???????????????????????

  11. b Odpowiedz

    10 lutego 2015 at 18:48

    nie rozumiem dlaczego Kiełb miał na szyi szalik Siarki w noc wyborczą, skoro pewnie nie był nawet na żadnym meczu(chyba ze jako strażnik miejski w pracy) i zamierza spuścić drużynę do niższych lig.

    • dr.85 Odpowiedz

      11 lutego 2015 at 01:06

      Już Ci objasniam. Nie traktuj tego jako oznaki tego ze jest kibicem bo nim nie byl, nie jest i zapewne nie będzie. Jak uważnie przeglądałeś zdjęcia i radość ze sztabu wyborczego to powinienes widzieć osoby M. Kukiełki i M. Stępnia wiec ten szaliczek na jego szyi to zapewne ich dzielo a nie oznaka tego ze Grzegorz Kielb kibicuje Siarce. Dotacje jeszcze są ale systematycznie zmieni sie to pewnie od nastepnego roku. W pierwszej kolejności czas powiedzieć dość tej koszykowce ktora generuje nie male srodki a nie przynosi zadnego zysku nikomu oprócz trenerowi, prezesowi, menagerowi w jednej osobie i synowi ktory zostal kierownikiem od tego sezonu.

      • ehh Odpowiedz

        11 lutego 2015 at 11:18

        zle mam skojazenia z tymi panami. o ile kukielka jeszcze prezentowal dobry poziom i sportowa postawe, o ile ten drugi…

  12. KASANDRA Odpowiedz

    11 lutego 2015 at 08:06

    Kukiełka i Stępień to najwięksi “lizodupcy”kiełbowatego. Oni własną matkę by sprzedali żeby przylizać się temu mściwemu “zarządcy magistratu.”

  13. garbaty Odpowiedz

    11 lutego 2015 at 09:16

    miasto płaci by specjalistów typu szymczak zatrudniał specjalista dziedzic.skandal.zamknąć taki cyrk !

  14. notariusz Odpowiedz

    11 lutego 2015 at 12:35

    najlepiej jak wszystkie te k… ktore nie mają nic wspólnego ze sportem piszą stop pyszniakowi stop koszykówce , ludzie koszykówka w waszym mieście jest w najwyższej klasie rozgrywkowej i super popatrzeć na umiejętności jeśli nie naszych to przyjezdnych którzy na prawde potrafią uprawiać ten sport.
    Piłka nożna nie osiągnęła nic , bo 2 liga to mała satysfakcja , ale kiedy tez jej zabraknie nie pozostanie w tym nudnym mieście nic poza rozkradającymi wszystko włodarzami