Sensacyjna wygrana w Tarnobrzegu. Koszykarze Jeziora pokonują 17-krotnego Mistrza Polski z Wrocławia (fotoreportaż oraz video HD)

Tarnobrzescy koszykarze sprawili ogromną niespodziankę pewnie pokonując we własnej hali Śląsk Wrocław 105:91 (20:24, 20:20, 28:17, 37:30). Kluczowa okazała się trzecia kwarta, którą Jeziorowcy wygrali różnicą jedenastu punktów. Siedemnastokrotni mistrzowie Polski ulegli gospodarzom grającym w zaledwie sześcioosobowym składzie.

Początek meczu był wyrównany, ale po trafieniach Rodericka Trice’a i Roberta Skibniewskiego to Śląsk wygrywał 14:8. Później przewaga gości wzrosła do dziewięciu punktów, ale Jezioro dzięki akcjom Daniela Walla i Dominique’a Johnsona zmniejszyło ją do zaledwie czterech. W drugiej kwarcie zespół trenera Emila Rajkovicia kontrolował sytuację, ale nie potrafił zdobyć większego prowadzenia niż dziewięciopunktowe. Po rzutach Millera i Johnsona tarnobrzeżanie zbliżyli się ponownie na cztery punkty na koniec pierwszej połowy.

Na początku trzeciej kwarty Jezioro objęło prowadzenie dzięki trójce Johnsona. Gospodarze bardzo szybko zdobyli nawet 11 punktów przewagi (60:49 po rzutach wolnych Dawida Morawca). Śląsk starał się odpowiadać akcjami Trice’a oraz Mladenovicia, ale to było za mało na rozpędzonych gospodarzy. W ostatniej części meczu wrocławianie co prawda zbliżyli się na cztery punkty, ale później ponownie świetnie spisywała się tarnobrzeska drużyna. Dzięki rzutom wolnym Johnsona Jezioro wygrywało nawet 18 punktami i ostatecznie wygrało cały mecz 105:91.

Dominique Johnson, Wendell Miller, Daniel Wall i Jakub Patoka grali pełne czterdzieści minut. Dawid Morawiec który zmienił chorego Kevina Wysockiego, spędził na parkiecie prawie 28 minut.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Dominique Johnson, który zdobył 33 punkty i zanotował 5 asyst. Fantastyczne spotkanie w barwach Jeziora rozegrał również Daniel Wall, z bilansem 26 punktów i 9 zbiórek. W ekipie Śląska najlepiej punktował Roderick Trice, zdobywca 29 punktów.

W ramach 21 kolejki Jezioro Tarnobrzeg rozegra wyjazdowe spotkanie z AZS-em Koszalin. Mecz odbędzie się w sobotę 28. lutego.

Jezioro Tarnobrzeg – WKS Śląsk Wrocław 105:91 (20:24, 20:20, 28:17, 37:30)

Jezioro: Johnson 33 (3×3), Wall 26 (3×3), Miller 20 (1×3), Morawiec 13 (1×3), Patoka 10, Wysocki 3 (1×3)
Śląsk: Trice 29 (5×3), Dłoniak 16 (2×3), Mladenović 14, Kinnard 12, Skibniewski 6 (2×3), Tomaszek 6, Wiśniewski 5 (1×3), Ikovlev 3 (1×3), Radivojević 0, Gabiński 0