Druga z rzędu porażka tarnobrzeskich siatkarzy. Żagiel Radymno lepszy od Siarki MOSiR Tarnobrzeg (fotoreportaż oraz video HD)

Drugą z rzędu porażkę ponieśli siatkarze Siarki MOSiR Tarnobrzeg, którzy ulegli na własnym parkiecie TKS Żagiel Radymno 0:3(22:25, 26:28, 18:25). Przegrana mocno skomplikowała sytuację walczących o awans do III ligi tarnobrzeżan, którzy obecnie zajmują ostatnie miejsce w grupie, mając na koncie dwa punkty.

Po przegranym pierwszym secie 22:25 siatkarze Siarki MOSiR Tarnobrzeg dostali swoją szansę w secie drugim, w którym prowadzili już 24:21. Niestety lepiej tego dnia dysponowani rywale najpierw obronili trzy piłki setowe a później wygrali partię 26:28. To był kluczowy moment meczu, w ostatnim secie tarnobrzescy siatkarze już się nie podnieśli, gładko przegrywając partię do 18 i całe spotkanie 0:3. W ekipie Siarki MOSiR zabrakło Karola Szczepanika, grającego trenera, który stanowi pewny punkt ofensywy drużyny, powrócił za to po kontuzji przyjmujący Marcin Pazgier, jednak jego dyspozycja nie jest jeszcze tak dobra jak na początku sezonu.

Przed Siarką MOSiR Tarnobrzeg ostatnie trzy kolejki, które zadecydują o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. W III lidze zagrają drużyny z pierwszych trzech miejsc w grupie, obecnie podopieczni trenera Szczepanika tracą do miejsca premiowanego awansem tylko dwa punkty. Czy tarnobrzeżanie wykorzystają szansę i swój debiut ligowy przypieczętują awansem? – o tym przekonamy się już niedługo. Okazję na podreperowanie punktowej zdobyczy Siarka MOSiR Tarnobrzeg będzie miała już w niedzielę 8. marca, kiedy to rozegra wyjazdowe spotkanie ze Spartakusem z Adamówki. W pierwszym meczu lepsi byli tarnobrzeżanie pokonując rywali po tie-braku.